Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Ha esetleg úgy döntenék, hogy...

Ha esetleg úgy döntenék, hogy lebicikliznék egy hosszú távot, ahhoz lábra kell edzenem, vagy csak elég hozzá bicikliznem, viszont azt egyre több km-t naponta?

Figyelt kérdés
Normális válaszokat előre is köszönöm, remélem értelmes lett a kérdés!

2022. aug. 19. 21:26
1 2 3 4
 11/39 anonim ***** válasza:
100%
Ha eddig egyaltalan nem bicajoztál, akkor mindenképpen.
2022. aug. 19. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/39 A kérdező kommentje:
Már rengeteget bicikliztem, csak nem tudom mennyire bírnám a hosszabb távokat.
2022. aug. 19. 23:08
 13/39 anonim ***** válasza:
100%
Akkor előbb próbálj pl egy Balaton kört 3 nap alatt...
2022. aug. 19. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/39 A kérdező kommentje:
Oké, köszi a válaszokat, ezen is gondolkodtam már mondjuk...és a trekking kerékpár az a túrakerékpár, vagy a kettő különböző fajtájú? Mert utána néztem, de úgy láttam hogy mintha a kettőt egybe néznék, csak más névvel.
2022. aug. 19. 23:23
 15/39 anonim ***** válasza:
Cross, trekking, túra - ezek ugyanazt jelentik. Ha aszfalton mész, akkor jön képbe az országúti és a fitness (ez egy egyenes kormányos országúti, teleszkóp helyett karbon villával). Ha pedig földúton, akkor a mountain bike és a gravel (utóbbi egy földúton is használható országúti, szélesebb gumikkal). Ki kellene próbálni mindegyiket, mert mindenkinek más a jó. 1300 km-re én biztos, hogy országútival mennék, de neked lehet, hogy egy túrabicikli lenne jobb.
2022. aug. 20. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/39 anonim ***** válasza:
100%

Én elsőre egy fix hosszab távot probálnék egyre rővidebb idő alatt teljesíteni. Mondjuk Balaton kör. Elsőre:3nap aztán, 2 aztán,1nap.

Ha ez stabilan megy akár minden nap 1hétig akkor bírni fogod fenékel,lábbal,vállal.


A bringád erre nem alkalmas. Én is probáltam ilyen olcsó bringával dolgokat..75km után már nem élveztem a tekerést. És el is romlott nem tudom mitől. Aztán lassanként megmakkant szegény bringa.

Amig nem keritesz egy jobb bringat addig is egy gumicsere nagyon sokat dob az élményen és a tekerhetőtáv hosszán viszonylag olcsón.

Én tavakly léptemmeg ezt akkor 12ropi volt a garnitura.

2022. aug. 20. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/39 anonim ***** válasza:
100%

Mit takar a sokqt bringáztál?


Nem mindegy, hogy minden nap eltekertél a suliba meg vissza, vagy a boltba.... napi 5 km-t, vagy túráztál a Bükkben heti 500 km-t.


Egyből Alpokon való átkelés, többezer m szintkülönbséggel azért nem ilyen előélettel szokásos....

2022. aug. 20. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/39 anonim ***** válasza:
100%

Nem kötekedésből, de nehéz így megválaszolni a kérdést.


A legfontosabb, hogy kényelmes, méreteidhez való bringát használj. Menj, tekerj le egy üléssel 50 km-t. Ha úgy szállsz le róla, hogy semmi komolyabb bajod, fájdalmad akkor rendben van.


Tudni kellene a pontos útvonalat, szintet. Sokan túlmisztifikálják a távolságot bringával, gond nélkül lehet teljesíteni minimális állóképességgel több szám km-t, arra alkalmas útvonalon. Viszont és ez nagyon fontos: ha mondjuk 50 km-en van 2500 m szint, oda már kell kondi, nem szabad nekiindulni felkészületlenül.


Amit még előttem is írtak, hogy erre a távra az 50 ezres kategóriát felejtsd el, mert szét fog esni alattad, nem erre valóak. Pár éves, használt kerékpárokat lehet venni 200 ezerért korrekt felszereltséggel, én inkább itt nézelődnék.


Mint látod, ez több tényezős dolog, nem elég hozzá annyi, hogy sokat biciklizel.

2022. aug. 20. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/39 anonim ***** válasza:
Attól is függ, mennyi nap alatt gondolod ezt a távot. Én anno tizenéves koromban hazatekertem egy csoporttal Rómából, 2 hét volt, átlag 90 km/nap, úgy hogy a cuccaink nagyobb részét autó vitte. Ehhez nem kellett hű de nagy felkészülés, Fertő tó kör volt egyszer, meg kisebb távokat tekertem, plusz hegymenetet is néha, hogy bírjam azokat is. De mondjuk ugyanez 150 km/nappal, full cuccokkal már komolybab felkészültséget kívánt vopna.
2022. aug. 20. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 anonim ***** válasza:
52%
#19: sztendrei ferences gimi? 😁
2022. aug. 20. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!