Balaton kör egy nap alatt? Bővebben lent
18 éves lány vagyok, a nyáron le szeretnék tekerni egy Balaton-kört egy nap alatt. Jó a fizikumom, rendszeresen sportolok, de a kerékpározásra csak most álltam rá komolyabb szinten (eddig is használtam, de csak közlekedésre a városban). Jelenleg heti 5-6 alkalommal tekerek, 40 és 60 km között/nap egy egyszerűbb, de felújított cross trekking biciklivel. Én egyelőre úgy látom, hogy fel tudnék készülni rá idén, de érdekelne, hogy mások ezt hogy látják. Néhány hasznos infó is jól jönne azzal kapcsolatban, hogy a felkészülés során mire érdemes figyelni, pl. ha hosszabb túrára megyek, mit vigyek magammal az energiaforrások pótlására, mit érdemes beszerezni kerékpáros kellékként, ill. hogy érdemes edzéstervet alakítani?
Minden segítség jól jöhet, előre is köszönöm a válaszokat!:)
Kerültem meg már 1 nap alatt a Balatont és szoktam is menni 6-10 órákat.
Szerintem sokkal nagyobb élmény a hegyekben menni, mint a tó körül.
Akkor mentem, amikor még nem volt bicikliút, tehát lehetett haladni az úttesten. Nem tudom, hogy az egy nap nálad a 24 vagy a 10 órát jelenti-e.
Szezonban még a 10 óra sem lesz egyszerű a vonalvezetés miatt. Helyenként nagyon rossz minőségű a bringaút, valahol meg éppen javítják.
A 40-60 km abban a különbözik, hogy az kb. 2 óra, frissítés nélkül megoldható. Azért kellene 100 km-eket menned, hogy megtanulj enni és inni. Időre, nem érzésre. 45-60 percenként valamit be kell tolnod. És ez az elejétől érvényes!
Én a nagy megállásokat és a nagy bezabálásokat nem preferálom. Le fogsz merevedni, sokkal nehezebb lesz elindulni, ha fél órára megállsz. Persze ez akkor lényeges, ha előtte nem 15-tel cammogtál, hanem próbáltál tempót menni. Ha folyamatosan (45-60 percenként) eszel valamit, akkor nem kell megállnod nagy zabálásra. Sosem leszel jóllakott így, de nem tudsz haladni. Ha megállsz egy nagy zabálásra, akkor könnyen lehet, hogy a kiürült gyomorra a hirtelen jött 3 hamburger... nem kellemesen reagál. Gyomorgörcs, wc keresés...
Nem kell több kaja, mint ami egy bringás mez zsebeiben elfér. Ajánlott a két kulacs, az egyikben valamilyen izotoniás itallal. Ilyet kapsz a nemzeti dohányboltokban is, ha látsz ilyet útközeben, ugorj be egyért.
Nadrág, kesztyű, szemüveg, bukósisak.
Nem árt, ha tudsz 90-es pedálfordulattal tekerni. Mert 200 km 50-es fordulattal sokkal fárasztóbb.
Kötelező kellékeim
1. Edzőtárs... ha baj van, ha csak fogy a lendület... jó ha nem vagy egyedül...
2. Pótgumi és egyéb kötelező szerszámokon kívül pénztárca, balaton körül azért mindent megkap az ember amire szüksége lehet...
3. Google képes telefon.
Az sajnos tényleg igaz, hogy a Balatonkör erre a célra, ilyen távra a legrosszabb választás, a "bicikliutak" miatt.
Nem néztél másik, hasonló távú, szép, de rendes utakon, nem a balesetveszélyes és használhatatlan bringautakon, amik öt méterenként keresztezik az utat, bejárható túrát?
Nem értem, miért kellene elvenni a kérdező kedvét a Balaton körbebiciklizésétől. Egy különlegesen szép útról van szó, amit nyilván nemcsak a sport kedvéért tesznek meg olyan sokan. Abba a 12-13 órába igenis belefér, hogy néha megálljon az ember gyönyörködni, csobbanjon, ahogy az említett videóban is belefért.
És ha mégsem bírja a menetet, na bumm, akkor felszáll egy vonatra és megy pár megállót, vagy megszáll valahol, és másnap folytatja az utat.
Lényeg, hogy nem kell rágörcsölni, mert szerintem kisebb jelentősége van a teljesítménynek, mint a túrázás adta élménynek.
19: mert szerinted ki a "bringás"....????
A versenyző, aki lenyom 40e km-t egy évben? VAgy ki számít neked ...????
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!