Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » 55-ös, 56-os vázméret nagyon...

55-ös, 56-os vázméret nagyon kicsi lenne egy 193-194 centis embernek?

Figyelt kérdés
Használhatatlanul kicsi?

2021. márc. 4. 11:49
1 2
 1/13 TR75 ***** válasza:

Ez gyártótól és felhasználótól függ, de valószínűleg kicsi lenne.

Neked minimum 58-as kellene, de inkább 60-as.

Lehet játszani a nyeregcsővel meg egy hosszabb stucnival, de kérdés, hogy az elég-e, mert amúgy a váz mérete adott.

Milyen bicaj (konkrétan márka és típus)?

2021. márc. 4. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

[link]

Alapvetően elég jó ár/érték arányúnak tűnik, azért gondoltam, hátha.

Erről: [link] mi a véleményed? Heti 200+ kilométerre átlagban, edzésre használható lenne? (Jelenleg egy rockrider 520 montit használok aszfalton így, úgyhogy a silány minőséget megszoktam).

2021. márc. 4. 12:48
 3/13 anonim ***** válasza:
Jó magas vagy én olyan 188 cm körül vagyok. Magas vagyok én is.
2021. márc. 4. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 TR75 ***** válasza:

A Mali gazdáját kérd meg, hogy mérje le a vázat, de legalább a stack-reach-átlépési magasság hármast.

A Giantet szerintem felejtsd el, nem fékváltókaros.

2021. márc. 4. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Fékváltókarost örülök ha találok ennyiért, de nem ragaszkodom hozzá, nem zavar, ha nem az.

Kétlem, hogy a gyári adatok rosszak lennének, de megtehetem.

Inkább az érdekelne, hogy miket okozhatna, ha a kellőnél ennyivel kisebb méretű a bringa, amit használok.

2021. márc. 4. 14:41
 6/13 anonim ***** válasza:
Ki kell próbálni . A Giant 40 E sem ér .
2021. márc. 4. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 TR75 ***** válasza:
A Malihoz vannak gyári adatok?
2021. márc. 4. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

[link]

Esetleg ez? A vázméret elvileg jó lenne. Két okból állhat kint a hirdetés ennyi ideje: túl magas az ára, vagy már elvitték, csak nem szedték le. Ha előbbi, akkor jó lehet.

A malihoz hivatalos oldalon nem találtam, de feltételezem, hogy a megadott adatok jók a hirdetésben.

2021. márc. 4. 15:20
 9/13 A kérdező kommentje:
Nem nagyon használtam még országútit korábban, tippek esetleg, hogy ha kipróbálom, mi alapján tudom eldönteni, hogy hosszabb távon nagyon zavaró lenne-e a mérete?
2021. márc. 5. 11:01
 10/13 TR75 ***** válasza:

Én azt mondom, pár tekerésre ki kellene próbálni. Alkalmanként mondjuk 1-2 órát.

Ami gond lehet: ha kicsi a bicaj, hátrafelé csúszol a nyergen, zsibbad a tenyered, fáj a vállad, a térded elakad a kormányban fordulás közben, esetleg a lábfejed az első kerékben.

Nem mondom azt, hogy biztosan nem jó Mali, de mindenképpen próbálni kellene. Országútinál (meg általában konkrét felhasználási területű bicajoknál) a helyes méret sokkal fontosabb, mint egy bevásárlóbicajnál. Több időt töltesz rajta, egy életre elveheti a kedved a bicajozástól, ha nem kényelmes a cangla.

2021. márc. 5. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!