Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » A következő küzdősportok...

A következő küzdősportok közül melyikkel van esélyem több támadó ellen?

Figyelt kérdés

- Box

- Francia Box

- Thai Box


A taktikai rizsát meg a futás meg ezeket nem kérem válaszul. Most ezek közül szeretnék választani, hogy erre a célra mi a legideálisabb.


2015. júl. 31. 17:24
1 2 3
 21/24 A kérdező kommentje:

Eljátszottam már eleget a nem nagy arcút.

Tettettem a szerény, kis mimóza lelkűt.

Aki mindentől fél és inkább elfut minden elől.


De meguntam, hogy olyannak mutassam magam, amilyen nem vagyok.

2015. aug. 1. 19:27
 22/24 anonim ***** válasza:
89%
Szóval szeretnél igazi nehézfiú lenni, aki mindenkit lecsap aki beszól neki a kocsmában ? Akkor azt hiszem rossz választás a box is a savate is és muhay thai is. Neked egy komoly beszélgetésre lenne szükséged a szüleiddel vagy egy terapeutával.
2015. aug. 1. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 A kérdező kommentje:
Meguntam hogy mindenki beszól és nevetségessé tesz, csak mert tudja hogy nem szólok és nem ütök vissza. De a türelmem eddig tartott.
2015. aug. 1. 19:38
 24/24 anonim ***** válasza:

"A TKD-ról én azt hallottam hogy nagyon rugalmasnak kell lenni hozzá és nagyon fiatal korban kell elkezdeni.


De a TKD lényegében koreai karate nem?

Ugyanúgy fehér ruha van az emberen, ugyanúgy rúgnak mint a karate-ban."


Nem, nem, és nem. Ha az edző elég kompromisszumképes (ha nem az akkor alapból el kell felejteni), meg lehet vele beszélni, hogy csak a derék alatti rúgásokat tanítsa meg.


Egyáltalán nem hasonlít a karatéhoz. A karate egységesen használ ütéseket, rúgásokat, ráadásul nem is túl ügyesen. A taekwondoo-ban csak 1-2 ütés van, és az is arra szolgál, hogy utat törjön a rúgásodnak. A TKD olyan a lábra, mint a Box a kézre. Ez a két végpont. A TKD a tökéletes lábmunkát biztosítja. Jelenlegi ismereteink alapján a taekwondoo lábtechnikájánál nincs jobb. Viszont utcán kevés kivitelezhető belőle, de azok hatásosan. A magasságodtól és mozgékonyságodtól függően neked kell rájönni, hogyan tudod ötvözni a box-szal.


Nem könnyű, hiszen a boxnál egyenes, kicsit behúzott tartásban vagy, az ütéseknél pedig kicsit előrelendülsz, ráfordulsz, míg a taekwondoo-nál a rúgásoknál pont hátrafele kell mozdítsd a felsőtested. A boxnál enyhe terpeszben állsz, míg a TKD-nál hajlított szélesben. Nehéz ötvözni a kettőt, de ha megtalálod a neked megfelelő alapállást és testtartást hozzá, akkor ez a párosítás elég hatékony. Annyiban igaza van honvédnek, hogy nem szabad, hogy elmenjen tőle a kedved, és elmében tisztának kell lenned, hogy melyik TKD és melyik box. Kezdőként egyszerre két stílust tanulni tényleg nehéz. Nagy odaadást, fáradozást, rengeteg energiát és fájdalmat igényel, ráadásul szellemileg is kikészíthet. Küzdeni tanulni rengeteg feláldozással jár.


!Kamlyn - 53/F!

2015. aug. 1. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!