Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » A következő küzdősportok...

A következő küzdősportok közül melyikkel van esélyem több támadó ellen?

Figyelt kérdés

- Box

- Francia Box

- Thai Box


A taktikai rizsát meg a futás meg ezeket nem kérem válaszul. Most ezek közül szeretnék választani, hogy erre a célra mi a legideálisabb.


2015. júl. 31. 17:24
1 2 3
 1/24 A kérdező kommentje:

Át kell fogalmaznom:


- Box

- Francia Box

- Box + Muay Thai

2015. júl. 31. 17:25
 2/24 anonim ***** válasza:

minden küzdősport alkalmas lehet, ha elég magas szinten végzed...

de ha egy ilyen kamu indok alapján akarsz sportotv választani, akkor nincs semmi elhivatottságod, pusztán divatmajomkodásból pedig soha nem fogod olyan szinten űzni egyiket sem...

2015. júl. 31. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
Ugyanannyi esélyed van mindegyikkel.Vagyis csekély.Ha nagyon jó vagy és ketten támadnak rád fegyvertelenül úgy,hogy számítasz rá ,akkor talán megoldható.Ha hárman ,akkor ketten lefoglalnak a harmadik meg mögéd kerül és már véged is van.
2015. júl. 31. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:

Ez jó :D Több (komolyabb) támadó ellen, csak óriási szerencsével fogsz ép bőrrel kikerülni. Az a taktikai rizsa, meg a futás menti meg az emberek 90%-át.


A 3 sport közül: a savate jobb választás lehet, mint a thai boksz, a bokszot meg csinálhatod mindkettő mellé , de ettől függetlenül megemlíteném, hogy mind a 3 SPORT, sok önvédelmi tippet nem fogsz kapni az edzéseken.

2015. júl. 31. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:

"A 3 sport közül: a savate jobb választás lehet, mint a thai boksz, a bokszot meg csinálhatod mindkettő mellé , de ettől függetlenül megemlíteném, hogy mind a 3 SPORT, sok önvédelmi tippet nem fogsz kapni az edzéseken."


Az van a közelben.



TÖBBIEKNEK:

A divatmajomkodásról meg a kamuindokról nem tudok mit nyilatkozni. Erre a lefogásos dologra meg annyit, hogy hülyeség. Ott van a Krav Maga meg a Defendo az is több támadó elleni védekezésről szól. Az Emberi Fegyverben is volt a Krav Maga... ott az ürge elbírt 5 támadóval és csak a 6-odik terítette le. Tehát vagy a Krav Maga-t vagy a Defendo-t is hozzácsapnám. Csak nem tudom melyik a jobb több támadó ellen.

2015. júl. 31. 19:53
 6/24 A kérdező kommentje:

A Savate-n gondolkozom én is jó ideje.

Főleg mert nagyon gyorsan rúgnak, ütni is jól tudnak, meg nagyon gyorsan mozognak és nem "topognak" egy helyben.


A Muay Thai + Box esetében hát abban nem bízom. Olyan egy helyben tipegős-topogós és ha többen támadnak akkor a totyogás nem valami hatásos úgy hiszem. Mivel a Savate-ben ide-oda mozognak így abban több esélyt látok. Meg aki ide-oda mozog azt nehezebb "lefogni" mint a másik kettőt.

2015. júl. 31. 19:59
 7/24 anonim ***** válasza:
Kérdező, én 1.dan ju jitsuval és 8 év bokszal a hátam mögött ( illetve 10 év aktív katonai tapasztalattal, ha számít ez valamit) írom amit írok, hogy egy olyan edzőterem, ami azt ígéri, hogy megtanít téged több támadó ellen küzdeni, az hazudik. Egyszer mi is kipróbáltuk a fiúkkal, hogy egy a 3 ellen és had ne mondjam, gyors küzdelem volt, pedig mind a 4en képzett közelharcosoknak mondhatjuk magunkat. Egyszerűen, nem lehetséges, ha csak a támadóid nem 11 éves hülye gyerekek. Ha képzett közelharcos vagy, akkor 2-3 támadó ütéseit még ki tudod kerülni, de amint körbeálltak már nem tudsz mit csinálni.
2015. júl. 31. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:

Hát 2-3 ellen éppen elég.

És nem ígért nekem senki semmit.


1. Akkor melyik irányzatot válasszam?

Box, Francia Box vagy Thai Box + Box.


2. Illetve a Defendo vagy a Krav Maga a jobb több ember ellen?



Abban a műsorban amit láttam ott a Krav Maga jó volt több ellen is. A Defendo-ról nem tudok semmit.

2015. aug. 1. 09:00
 9/24 A kérdező kommentje:

"Mindig több támadóval számolva", tehát erre is jó.

Nyilván ha többen vannak nem "boxolgatni" kell.

De ha mondjuk a Savate-hoz hozzáadom a Defendo-t akkor jó lehetek több támadó ellen is.


[link]

2015. aug. 1. 09:03
 10/24 anonim ***** válasza:
Pont a boksz a legjobb több támadó ellen, nem mondom hogy ért ha néha rúgsz, de én inkább nem rúgnék! 2-3 támadót elverhetsz, 4 ellen annyi, hogy addig birod, míg nincs lehetőség futni. Bár egy alap emberhez képest ez is sok!
2015. aug. 1. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!