Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » A következő küzdősportok...

A következő küzdősportok közül melyikkel van esélyem több támadó ellen?

Figyelt kérdés

- Box

- Francia Box

- Thai Box


A taktikai rizsát meg a futás meg ezeket nem kérem válaszul. Most ezek közül szeretnék választani, hogy erre a célra mi a legideálisabb.


2015. júl. 31. 17:24
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:

A box?

Biztos ez?


Csak mert a Savate-ban gyorsabban mozognak és fürgébbek az emberek meg az eleve utcára fejlődött ki. Míg a box az eléggé egy helyben állós harcnak tűnik. Meg hát a K1-ben is inkább a kezes-lábas harcosok boldogulnak jobban semmint a csak kezesek.


Egyszer a Vörös Skorpió is azt mondta, hogy a box oda kevés.

2015. aug. 1. 12:30
 12/24 anonim ***** válasza:
Pont a boksz a legjobb több támadó ellen, nem mondom hogy ért ha néha rúgsz, de én inkább nem rúgnék! 2-3 támadót elverhetsz, 4 ellen annyi, hogy addig birod, míg nincs lehetőség futni. Bár egy alap emberhez képest ez is sok!
2015. aug. 1. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
bocsi, rosszat küldtem! A boksz egy helyben állós ? Írd be a keresődbe a nevét a boksznak, látom eddig nem jött össze! Pont itt kell a legtöbbet mozogni!
2015. aug. 1. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:

Kérdező ez egyén és nem stílus függő, hogy ki mennyire gyors. Más. Értsed már meg, hogy kamu az egész, ami azt mondja, hogy megtanít több ember ellen küzdeni. Az, hogy egy bemutatón láttál valamit, amit előre begyakoroltak, nem azt jelenti, hogy működik az utcán is. Fogd fel, hogy csak szerencsén fogsz kijönni több támadó ellen az utcán, és ha te ilyen rohadt kemény gyerek akarsz lenni, aki nem fut el 3-4 ember elől, hanem leáll öklözni, akkor megérdemled amit kapni fogsz.


Megjegyzem ha 3 gyerek a VIII.ban elkéri a tárcámat vagy a mobilomat, inkább odaadom amit kérnek, ha meg szimplán kötözködnek elfutok. Lehet, hogy kés van náluk, lehet hogy lőfegyver ? Nyilván nem először van tapasztalatuk utcai bunyóban, fölösleges kockáztatni, értsd meg.

2015. aug. 1. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
Nem lehetetlen 3 emberrel elbírni, de nem 1 hónap kp adja ezt meg!
2015. aug. 1. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:

Utcára legalkalmasabbnak én a Zipotát ajánlanám, de azt sajnos nem tanítják Magyarországon. Illetve egy helyen igen, de azt inkább jobb nem bele venni a számításba. Úgyhogy mivel a zipota kiesett, marad pár alap.


Két lehetőséget érdemes megfontolni:

-Önmagában Savate (ütések közepes szinten + rúgások közepes szinten)

-Box (ütések magas szinten) + Taekwondoo (rúgások magas szinten)


Ha a közeledben nincs TKD, akkor lehet keresni más lábra épülő technikákat is. Jó a savate, én is szoktam dicsérni, de több támadó ellen nem jó. Több támadó ellen inkább kevesebb dolgot kell tudni jól csinálni. Viszont tudni kell mind a 4 végtagodat használni, ezért írtam pluszba a box mellé a TKD-t. Az utcán a rúgások másodlagosak. Főként a kezedet használod, azt pedig a box tudja tökéletesíteni.


!Kamlyn - 53/F!

2015. aug. 1. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 A kérdező kommentje:

A TKD-ról én azt hallottam hogy nagyon rugalmasnak kell lenni hozzá és nagyon fiatal korban kell elkezdeni.


De a TKD lényegében koreai karate nem?

Ugyanúgy fehér ruha van az emberen, ugyanúgy rúgnak mint a karate-ban.

2015. aug. 1. 18:08
 19/24 A kérdező kommentje:

1. Senki nem mondta, hogy én 1 hónap alatt akarok megtanulni verekedni.


2. Senki nem mondta, hogy én bemutatókat nézek.



A többieknek meg csak annyit, hogy jó dolog lehet küzdősportolni meg gyúrni meg ki tudja miket csinálni és ha jön 3 csicska az emberrel szemben akkor elkullogni, hogy aztán kinevessenek. Egész életemben csak menekültem ha beszóltak, ha csak megütöttek, meguntam. :)

2015. aug. 1. 18:10
 20/24 anonim ***** válasza:

Egész életedben ? Hány éves lehetsz ? 13-15?


Aki a box mellé ajánlja a tkd-t egy kezdőnek, az körülbelül annyit ért a közelharchoz mint a kérdező.

A rúgások miatt teljesen más az alapállás mint boxon, azonkívül, hogy teljesen össze fog zavarodni a 2 edzésen, teljesen el fog menni mind a kettőtől a kedve.


Kérdező ! Mi az hogy 3 csicska ? És ha annak a 3 csicskának a zsebében kés van ? Akkor lehet ütni meg rúgni meg feszíteni meg fojtani, csak éppen ha benned lesz a kés már bánni fogod, hogy nem vettél vissza az arcodból. Lehetséges 3 emberrel elbírni, nagy szerencsével, igen. De bárki aki ért a közelharchoz, az tudja, hogy a támadó is érthet hozzá, és neki ott van a meglepetés ereje, ezért mondja el minden harcművész mester és edző, hogy ahol tudjuk, kerüljük el a verekedést. Lek*****anyázott ? Legyen tőle boldog, a bunyónak a ringben és a tatamin van a helye, csak akkor állj le harcolni, ha nincs más megoldás.

2015. aug. 1. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!