Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Melyik küzdősportok a "leghaté...

Melyik küzdősportok a "leghatékonyabbak"?

Figyelt kérdés
Jelenleg csak súlyzós edzést végzek és futok néha, kezdem nem szégyellni magam és érdekelne egy küzdősport ami hasznos. Nem érdekel a harcművészetek spirituális vonatkozása, így olyat keresek ami ezt mellőzi. Célom 1v1, 1vtöbb önvédelem pusztakezes harcban illetve legfeljebb kés ellen, de eszköz nélkül, nem hordok magamnál semmit és nem is fogok. Ezenfelül célom lenne nem korlátozni magam pusztán kéz használatára így a box kilőve, mert szerintem hátrány, hogy ők azt nem igazán tenulják se a támadást se a védekezést derék alatt.

2015. júl. 4. 00:09
1 2
 1/15 aikiboxer ***** válasza:
100%
Azok a leghatékonyabbak, amelyekben van zsákolás és védőfelszereléses küzdelem, így ha a box kilőve, akkor thai box, savate vagy kick-box.
2015. júl. 4. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Persze hátrány...nem lehet benne rúgni,mégis a boxolók vernek szét szinte bárkit utcai bunyóban.Térj vissza gondolatban oda amikor kezdted a testépítést.Mivel kezdtél?Az alapgyakorlatokkal.Először nyomtál a rúddal fekve,majd került rá két 5 kilós stb.A bunyó az erőszak alapja az ökölharc.Ezért pont hogy a boxal kellene kezdened és két három év után szakosodni olyasmire amiben rúgnak is.
2015. júl. 4. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

"Ezenfelül célom lenne nem korlátozni magam pusztán kéz használatára így a box kilőve, mert szerintem hátrány, hogy ők azt nem igazán tanulják se a támadást se a védekezést derék alatt."


Aki nem tud egy embereset ütni, az ne akarjon rúgni. Már bocs.

Egyébként az utcán nem tudom hogyan akarsz te majd szűk farmergatyában a tél közepén csúszós talajon fejen rúgni valakit. Ha elbénázod csak rosszabb helyzetbe kerülsz. Egy bal-jobb egyenes nagyobb eséllyel betalál, mint a látványos távol-keleti rúgások. Nem beszélve arról, hogy egy rúgásnál ami magasabb már be kell melegíteni, le kell nyújtani, különben lehet, hogy el sem találod. Ha nagyon rugdosni akarsz, akkor a savatét ajánlom. Az legalább reális.

2015. júl. 4. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
74%
Utcai bunyóban sohasem rúgnak, nézz youtubon utcai bunyókat. Farmerban necces is lenne comb fölé, combot rugdosni meg túl sok értelme nem lenne. Egyértelműen a box lenne az ideális választás.
2015. júl. 4. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 aikiboxer ***** válasza:
100%
Utolsó valószínűleg te még nem kaptál egy tisztességes combost. Utcán ez a legjobb technika, amely 8 napon túl gyógyuló sérülés kockázata nélkül KO-zza le az ellenfelet de azonnal. :)
2015. júl. 5. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Egyik legkényesebb emberi rész a térd. Combost lehet rúgni egy kicsit alacsonyabbra is, és nem csak körívesen, hanem szemből, frontálisan.
2015. júl. 5. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat a továbbiakban is érdekel mindenki véleménye. Alapvetően tisztában vagyok vele, hogy nem lehet utcai viseletben, hidegen egy capoeirás duplahátraszaltóskörbepörgőrugást rendesen kivitelezni, és nyilván nem is ez a célom, de a box a rúgások kivédésre sem tanít és ez már gond. Éles helyzetben térdre vagy torokra mennék, pláne ha nem is vagyok elég közel az utóbbihoz. Persze ezek a már említett 8 napon belül gyógyulókon túl vannak, de hát ha erre is figyel az ember, az már csak cicaharc, ott meg mindegy, ki hogyan csápol, ha mindenki attól fél, "nehogy nagyon megüssem"..
2015. júl. 5. 11:50
 8/15 Chok Dee ***** válasza:

De ha mégis úgy ütöd meg hogy 8 napon túl gyógyuló sérülést szenved akkor meg te üöd meg nagyon keményen a bokád :) És ebben a legmaximálisabban egyetértek aikiboxer véleményével hogy ha rúgsz egy combost az ellenfeledre abban az időben véletlen se fog felkelni, viszont később bajod nem lehet belőle. Továbbá én annyival kiegészíteném hogy egy küzdősportolóban legyen annyi fegyelem hogy sose kelljen használnia utcán a tudását, de ha mégis kell akkor a legkisebb bántalmazással oldja azt meg, ne akarja kivégezni az ellenfelét, inkább csak észhez téríteni, erre pedig 1-1 ilyen combos tökéletes.

Én a muay thai híve vagyok, voltam, leszek is, 2 év box után úgy éreztem hogy szeretnék lábmunkát is tanulni. Neked is az lenne a legcélszerűbb ha először boxra járnál, hisz egy olyan sportoló aki világéletében csak thai box/kickboxoló volt, nem fog tudni olyan hatékonyat és erőset ütni mint egy ökölvívó.

2015. júl. 5. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Világos, eléggé egybehangzó vélemények, megfontolom és utána nézek akkor a box lehetőségeinek is :)
2015. júl. 5. 22:27
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Önvédelem. Pár éve írták át a törvényt. Legfontosabbak: A megtámadott nem köteles kitérni a támadás alól, plusz az elhárítás a támadás nagyságánál is nagyobb lehet, akár, erre külön fejezetek vannak, még ember életet is kiolthat. Leglényegesebb, minden támadást ugy kell felfogni, mintha az a védekező életének kioltására is irányult volna. Ha megtámadnak, mit érsz egy combossal, ha egy térd ficammal eredményesebb vagy, ráadásul a támadót veszik elő. Oké, benne van a pakliba, hogy te támadtál meg több hiperpigmántált nemhiába született egyént.
2015. júl. 6. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!