Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Melyik küzdősportok a "leghaté...

Melyik küzdősportok a "leghatékonyabbak"?

Figyelt kérdés
Jelenleg csak súlyzós edzést végzek és futok néha, kezdem nem szégyellni magam és érdekelne egy küzdősport ami hasznos. Nem érdekel a harcművészetek spirituális vonatkozása, így olyat keresek ami ezt mellőzi. Célom 1v1, 1vtöbb önvédelem pusztakezes harcban illetve legfeljebb kés ellen, de eszköz nélkül, nem hordok magamnál semmit és nem is fogok. Ezenfelül célom lenne nem korlátozni magam pusztán kéz használatára így a box kilőve, mert szerintem hátrány, hogy ők azt nem igazán tenulják se a támadást se a védekezést derék alatt.

2015. júl. 4. 00:09
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Én úgy vagyok vele, hogy aki megtámad annak onnantól kezdve Isten irgalmazzon. Nekimegyek ahogy bírok, akkor állok le amikor már nem mozog. Jogod van az életedet megvédeni. Egyébként érdemes boksz mellé késharcot tanulni. Egy 3 év alatt már elkezd beérni.
2015. júl. 6. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha már felhozzuk a törvényeket kicsit jobban is utána lehetne járni. Alapból nincs benne olyan rész, hogyha kell, akkor emberi életet kiolthat. A másik meg: igen, megvédheted magad, eltörheted a támadód karját is, ha úgy ítéled meg, VISZONT! utána be kell bizonyítanod, hogy jogos volt az ilyen szintű önvédelmed, ennél meg elég komolyan megszoktak szívatni a tárgyalásokon.

A másik: a küzdősportolók és harcművészek teste a jog világában fegyvernek is minősülhet. Küzdősportolók esetében abban a pillanatban, amint meg volt a legelső versenyük (még az amatőr szint is), a harcművészeknél meg onnantól fogva, ha eléri azt a szintet, mint a Karateban a fekete öv (itt rangra gondoljunk, nem minőségre). Ergo, ha te mondjuk ökölvívó vagy, voltál már kisebb versenyeken és leütsz valakit az jogilag olyan, mintha fegyverrel támadtad volna meg. Miért számít ez? Ugyanis abban a törvényben, ami már említve lett úgy van az önvédelmi rész, hogy az adott szituációban akkor okozhat komolyabb sérüléseket a támadódnak, ha az úgymond magasabb szintű fegyverrel támad rád (jobban nem lehet megfogalmazni). Jobban érthető legyen: puszta kéz < kés. Viszont, mint írtam nem mindegy emberről van szó. Ha valaki már abba a kategóriába esik, mint írtam (ergo a már puszta kéznél is fegyvernek minősül), akkor már nem szokták ezt figyelembe venni, mivel jogilag ő is fegyverrel védekezett. Lehet hülyeségnek fogják gondolni ezt sokan, de így van. Úgyhogy okosan az ilyen ,,eltöröm a kezét a 3,14csába, oszt cső" felfogással, mert még a végén a támadó lesz a tárgyaláson az áldozat.

2015. júl. 7. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Nem érdekel, akkor sem hagyjuk magunkat összeszurkálni vagy megverni. Jogom van védelmezni magam. Egyébként meg ilyenkor felötlik bennem a kérdés, hogy mégis milyen jogon támadnak meg engem, ha nekem nincs jogom védekezni sportolóként? Annyit tud a nagy törvény, hogy szabadon engedélyezi a bűncselekményeket? Tűrjünk ölbe tett kézzel? Kösz, de nem.
2015. júl. 7. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
2013 július 01-én változott a törvény szövege. Ebben az áll,a jogtalan támadást úgy kell tekinteni, mintha az a védekező életének kioltására is irányult volna. További 11 felsorolásban van bent, hogy mikor, hol, milyen típusú támadás ellen lehet olyan védelem, ami a támadás arányossági elvét tárgyalja. Benne van, "valaki életére törő támadó megölése is jogszerű lehet". Tegyük fel, ha otthon, éjjel megtámadnak, akkor alapból úgy kell rá tekinteni, mintha a védekező életének kioltása lenne a cél, és ami ebből adódik, a védekezés arányába nagyobb lehet, ami a támadó életét is kiolthatja. Jogi csavar. Ha a betörő éjjel felébreszti az otthon tartózkodót, és ő a megint csak nem büntethető ijedségből vagy menthető felindulságból felfegyverkezve (lehet egy kina váza is) védi önmagát a betörő ellen, de a betörő is merő önvédelemből háritja a támadást amitől ahová betört meghal a tulajdonos ... Na szóval érted. Vagy nem???
2015. júl. 7. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim válasza:
0%
Szerintem menny el mma edzésekre .
2015. júl. 16. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!