Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Yip Man le tudott volna...

Yip Man le tudott volna győzni harcban egy birkózót?

Figyelt kérdés
Egy vele azonos súlycsoportban lévő európai birkózó ellen, mennyire tudta volna használni a wing chunt?

2015. jún. 12. 10:20
 1/9 anonim ***** válasza:
18%
ez sok mindentől függ... utcán szituációban lehet jobb esélyei vannak, mivel a kung-fu arra specializálódik. ringben már nehezebb dolga lenne szerintem, de azonos súllyal inkább Yip Man-ra szavaznék, mert a wt is tartalmaz földharc technikákat. a birkózók versenyezzenek, egy wt-s meg tudja magát megvédeni az utcán..szerintem
2015. jún. 12. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
53%

A wing chun nem tartalmaz semmilyen földharc technikát sem, van benne 1-2 aikidóhoz hasonló földre vitelre, gáncsolásra hasonló valami, ami egyébként átlagember ellen sem működne utcán, nem hogy egy birkózó ellen. De ha lenne is a wing chunban földharc (de persze nincsen a valóságban!), az mire lenne az elég? Egyszerű hétköznapi ember ellen sem működne. A brazil jiu-jitsusok és a sambósok is nagyon megszenvednek egy jó birkózó ellen földharcban. De.... majd a mókusboxolónak lesz esélye grapplingban egy birkózó ellen. Na jól van itt lehet a wing chunos baromságokat befejezni. :D


A valóban hatékony állóharc stílusok (boksz, muay thai, kickbox...stb) sem igazán hatékonyak a birkózás ellen. Erre kismillió példa volt már az MMA-ban és az UFC-ben.


A mókusbox semennyire sem hatékony, max elméletben. Yip Man egy tapasztaltabb/gyakorlottabb hobbysta bokszolót nem tudott volna elverni, nem hogy egy profi birkózót.

A wing chun hatékonyságáról nincsenek bizonyítékok, sőt feljegyzések sincsenek. Még Yip Mannak sincsenek dokumentált, feljegyzett, megörökített küzdelmei más stílusok ellen, sőt még más kungfu irányzatok képviselői ellen sem! Tehát a hatékonysága erősen kérdéses! Bruce Lee sem tudta használni a wing chun tudását Amerikában, nem ment vele semmire sem.

2015. jún. 12. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
40%

https://www.youtube.com/watch?v=r4VwbuO3Wj0

akkor nézd meg ezt, kézpeld el ott voltam és 2x indultam is :)

2015. jún. 12. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
71%
Hát.. Kb. a nyolcadikos gyerekek verekednek így az iskolai szünetekben. :)
2015. jún. 12. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
22%
akkor nézd meg a videó dátumát és rájössz, hogy nem a múlt héten készült. arról meg nem tehetek, hogy téged 8.os korodban így vertek el :)
2015. jún. 12. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
80%

Már bocs, de ami ezen a videón van annak semmi köze sincs a harchoz, küzdelemhez, sparringhoz. Nem láttunk itt sem ütéseket, sem rúgásokat. Óvodában csépelik egymást a gyerekek így a nyalókáért. Ez egy szánalmas vicc volt.

Egy küzdősportokban egyáltalán nem jártas ember is nagyon könnyen le tud verni egy olyan illetőt aki 10-20 éve wing tsunozik. Miért? Mert a wing tsun/chun/tzun az nem működik.

2015. jún. 12. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
75%

"Egy küzdősportokban egyáltalán nem jártas ember is nagyon könnyen le tud verni egy olyan illetőt aki 10-20 éve wing tsunozik. Miért? Mert a wing tsun/chun/tzun az nem működik."


Pontosan! Én mindig is megmondtam wing Chun = Tipi-tapi cicapacsi köcsögkarate

2015. jún. 12. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
:D alapvetően baromság az összes válasz ahogy a kérdés is. az utcán valószínűleg a birkózó is ütne és valószínűleg nem is jó technikával ezt a tapasztaltabb mester kihasználná, de lehet hogy éppen jól találja el, vagy közel tud hozzá lépni és akkor földre viszi, tehát nem is értem, hogy hogy érvelhet bárki is az egyik mellett vagy a másik mellett
2015. jún. 14. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
100%
Mókusbox, mi?! Pfff... megnéznélek a mesterem ellen... A gégédet hamar kicserélné egy csigolyáddal ember! Még egyet sem pislognál... De am nincs esélye Yip Man-nek egy birkózó ellen, a birkózás az földharc, a "mókusbox" (#teparaszt) pedig állóharc...
2016. jan. 5. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!