Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Utcai harcban hogyan teríted...

Utcai harcban hogyan teríted le ellenfeled?

Figyelt kérdés
Én a héten küzdöttem egy belőtt csövessel, elkaptam 1 egyenes térdrugással de nem ment le! Hátrált, és 2 szer is elkapta a fejét a köríves rúgás elöl. Erre odavágtam a domboldalhoz!

#Kushugi
2013. máj. 11. 10:18
 1/9 anonim ***** válasza:

Ez igen. Nem volt eléggé belőve. Vagy nem volt olyan végtelenül hatékony a térdrúgásod.


Egy állas leviszi a legtöbb embert, vagy birkózó földrevitelek. Inkább az állas, az eléggé stabil hatást ad ha betalál és te közben nem kerülsz földre.

2013. máj. 11. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Személyes megjegyzés hogy mennyire groteszk ez a téma 'extrém sportok' kategóriában.
2013. máj. 11. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Előveszel egy ezrest és lám kezesbáránnyá változik.


Először tökön rugás. 3x gyomorszájba térdelés . Könyökkel nyakszirtcsontba vagy gerincre ütés. Ha a földön van lehet rugdosni.

DE vigyázat ebbe bele is halhat.

2013. máj. 11. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Hja groteszk? Nem, Nem a sportom: Wudan Chio Tao Kung-Fu, 1988. Most az utcai változatát alkalmazom :o)
2013. máj. 11. 10:49
 5/9 A kérdező kommentje:
Tök rugás nem megy, edzésen nem lehetett, ezért nincs beidegződve. Az egyenes térdet azért szeretem, mert 10 ből 10X "be megy", de nekem 10 ből 5 ször "nem hatékony"..?
2013. máj. 11. 10:55
 6/9 anonim ***** válasza:

Általában a Jujitsu/Judo dobások segítségével lehet hatékonyan földre teremteni egy ellenfelet.


Gondolom a térdrúgás meg ilyenek arra építenek, hogy majd a fájdalomtól összeesik. De egy beállt ember nem hinném hogy intenzíven, vagy hogy egyáltalán érzi a fájdalmat. Így még ha el is töröd a lábát, szerintem lehetséges, hogy állva marad, mert konkrétan lesz@rja.

Persze lehet, hogy tévedek, az ütős-rúgós sportok nem 100%-ig a területem. Én maradok a dobásoknál, földreviteleknél meg a leszorításokál. Eszembe se jutna egy (számomra bizonyalan) ütéssel vagy rúgással leteríteni bárkit is.

Azonban szerintem fölösleges volt a térdét rugdoni. Ha jó technikával hasba rúgod, akkor azzal akkorát taszítasz rajta, hogy elesik. Ekméletileg legalábbis...

2013. máj. 11. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

2 Dolog: Nem a térdét rúgtam, én térdeltem testre, betalált erősen, de nem gyomorszájra.


2. Szilveszterkor belémkötött Tetkós Joe a helyi kocsmában azt lefejeltem az hatott, de nem ment le.

2013. máj. 11. 19:57
 8/9 anonim ***** válasza:
Pedig pont a Wudang harctechnikák olyanok hogy nem igazán sport kategóriák (ezért furi a kategória) hanem csonttörők, mélyre hatók, olyan földre leküldősek. Általában nem igazán kérdés, hogy most ellenkezik-e az ember. Bár nálunk pesten Wudangon a tökös-mákos ütve, rúgva talán a favorit technikák egyike, van egy mentalitása a gyakorlásnak.
2013. máj. 12. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Érdekes, az edző tanította a csapott felütést is, jól megfért 2 kézcsavarás között...
2013. máj. 12. 09:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!