Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Boxolásnál milyen tippetek...

Boxolásnál milyen tippetek van, mit csináljak, ha rövidebb a karom az ellenfelemnél?

Figyelt kérdés
Hogy jussak a közelébe, úgy hogy a lehető legkevesebb ütést kapom be? hogyan egyensúlyozzam ki ezt a hátrányom?

2015. febr. 23. 17:21
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Lábmunka. Többet kell mozognod... mint amikor zsákolsz a 30ason. "Bekíséred a zsákot" támadással majd ha visszatér elkerülés és keresztbevered... rendszeresen bunyózom nagyobb ellenfelekkel és rendre bejön.

De kevés ütéssel nem úszod meg...

2015. febr. 23. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
csak ennyi a trükk? mert az edzőm már a haját tépi attól hogy megállás nélkül csak mozgok mindenfele, körbemegyek a zsákon, követem, oldalbakerülöm, onnan horoggal ráverek párat, körbetáncolom, meg minden... akkor ez előnyös lenne egy hosszabb kezű pali ellen? köszi a választ, ment a zöld kéz
2015. febr. 23. 20:48
 3/7 aikiboxer ***** válasza:
100%

Attól függ, miért rövidebb! Ha azért, mert az ellenfél magas, akkor én azt próbálom, hogy szétütöm a testét és amikor lekapja a kezét, akkor mellé lépek vagy alábújok és fejen ütöm. Meg ahogyan az #1 írja, lábmunka, ritmus.


Ha viszont nem magasabb csak a kezét érzed hosszabbnak, akkor lehet, hogy csak a technikája jobb, azaz messzebbre üt. Gyakorolj nyújtani az egyeneseidet, az egész testeddel nyúlj ki messzebbre. Hihetetlen messzire lehet elütni jó testmozgással.

2015. febr. 24. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
a technikám az rendben van, csak az a tré hogy elég alacsony vagyok. tehát akkor a testét is ajánlott szétsorozni, aztán meg fejre, köszönöm!
2015. febr. 24. 17:14
 5/7 anonim ***** válasza:
Keress ra youtuben a fight tips, es expertboxing csatornakra, vannak videok amikben pont ezt mutatjak meg, emellett sok hasznos video van meg.
2015. febr. 25. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

#1 vagyok:

Nem szabályos (?), sem etikus, de dupla fedezékkel berobbanhatsz (miután pl. kiprovokálsz egy hook-ot, hogy legyen helyed berobbani) és könyökkel mellkason-koccolhatod az ellenfeled - majd amíg keresgéli az egyensúlyát 1-2 felütést vagy horgot tisztán be lehet verni (a könyök szép sárga-barna foltokat hagy a mellkason - és még vigyáztál is, hogy ne full erővel csináld :) ).

Igaz: csak hobbista ökölvívó vagyok és az edzőtársaim elnézik nekem ezt a thai-boxos pitfight stílust ami néha előjön (épp csak nem húzom le a fejüket térdre - borzalmasak ezek a beidegződések).


Ha valami szabályosat ebből ki tudsz okoskodni, akkor bejöhet...

2015. márc. 8. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
na, kösz a tippeket, én eddig úgy próbálkoztam hogy ugye hagytam hogy jöjjön rám, én hátrálhattam, kivettem magam az ütésekből, védekeztem, aztán mikor a ring oldalánál vagyok ( nem sarok) akkor kifordulok, egy horoggal bepróbálkozok, aztán én is ezt szoktam hogy kettős fedezékből nekimegyek, vagy a könyökömmel lökök rá, vagy vállból, és akkor kicsit oldalba is kerülöm... a mostani edzőtársamra mondjuk az a legjobb trükk ha folyton mozgok, nem hagyok neki semmire se időt, pl folyton beilyesztek, oldalbakerülök, szurkálok, aztán meg jön 1-2 nagyobb ütés... csóri srác kiszámítható nagyon, és nincs nagyon új ötlete, mit kéne csinálnia
2015. márc. 9. 15:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!