Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Mi a véleményetek a Kyudo...

Mi a véleményetek a Kyudo nevű harcművészetről?

Figyelt kérdés

2015. jan. 13. 21:32
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Még soha sem hallottam róla.Megnéztem,hogy mi ez,ilyen íjászkodás.Hát a mai világban már nem használnak íjakat,de ha neked ez tetszik,akkor csináld nyugodtan.Az,hogy jobb/rosszabb e az erópai íjászattól,nem tudom.
2015. jan. 13. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:

Gyere le edzésre és megtudod.

Véleményem szerint a kyudo a budo csúcsa.

2015. jan. 14. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

"Véleményem szerint a kyudo a budo csúcsa"


Ezen most hangosan visítozok a röhögéstől. Láttam már Kyudo edzéseket, mert ahova jártam anno kickboxolni, a kickbox edzés előtt kyudo edzések voltak. Végig néztem nem is egyszer, több kyudo edzést.

Meditálnak félórákat egy íj felhúzása előtt, qrva nagy csönd mint egy könyvtárban vagy egy temetésen, aztán tíz lövésből, tizenkettő mellémegy. :D


Én elhiszem, hogy megvan ilyenkor a ying-yang, univerzummal való egyesülés, kí energia begyűjtése, bushido szellemisége, kisf-aszom...stb, de akkor is egy tök értelmetlen dolog.


A rendes íjászkodás az sokkal jobb.

2015. jan. 15. 13:01
 4/19 A kérdező kommentje:
Bocsesz tényleg, de ezt én így láttam.
2015. jan. 15. 13:03
 5/19 anonim ***** válasza:
78%

A kyudoban a szöszölés a lényeg és megvilágosodás. A cél eltalálása pusztán harmadlagos dolog. A hobby íjászok is százszor pontosabban lőnek, mint a több danos kyudo mesterek.


A kyudoba a lelkedet lövöd ki a természetbe, az éterbe.XDD

A lényeg, hogy rákészültél. Nekem a húgom kyudózott 2 évig, (és persze nem tud célba lőni, szegénykém :D ). Persze a hugi is mondogatta nekem, hogy én ezt nem érthetem, mert hülye vagyok a Japán kultúrához és nem érzem át a szellemiséget, meg hogy spirituális analfabéta vagyok. :)

A kyudo az íjászat kiparodizálása szerintem.

2015. jan. 15. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
48%

"Persze a hugi is mondogatta nekem, hogy én ezt nem érthetem, mert hülye vagyok a Japán kultúrához és nem érzem át a szellemiséget, meg hogy spirituális analfabéta vagyok. :)"


A húgod véletlenül nem ilyen animebu-zi? :D

2015. jan. 15. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
48%

Sajnos DE!!! XD

Igen animeb*zi, mangab*zi, japánb*zi, bushidob*zi, szamurájb*zi és végül nindzsab*zi is. :(


Aztán várjál, a kyudo mellett járt kenjutsuzni is olyan 2-2,5 évet, jelenleg pedig fél éve aikidózik. :)

2015. jan. 15. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

"Igen animeb*zi, mangab*zi, japánb*zi, bushidob*zi, szamurájb*zi és végül nindzsab*zi is"


XDDDD Jaj istenkém, könnyesre röhögöm magamat! A húgod igazi szamuráj csaj!

Amúgy ezek a kyudo cuccok nem voltak drágák? Mert ezek a hakamás ruhák, nem hiszem, hogy olyan olcsóak + az íj és a nyilak.

2015. jan. 15. 13:46
 9/19 anonim ***** válasza:

2. vagyok

Ha prekoncepcióid vannak, akkor miért kérdezel? Ha csak beszélgetni akarsz, akkor meg miért hazudsz? Ez útóbbi kérdés vonatkozik ötöskére is.

2015. jan. 15. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Az, hogy az én véleményem mi a Kyudóról az csak egy dolog. Nem ezt kérdeztem. Én mások véleményére voltam kíváncsi, ennyi a történet. De ha Te ennyire vágod a témát, akkor kérlek fejtsd ki nekem, hogy miért tartod a Kyudo-t a budo csúcsának. Tényleg érdekel!
2015. jan. 15. 16:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!