Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Mit gondoltok a Ba Gua Zhang...

Mit gondoltok a Ba Gua Zhang nevű harcművészetről?

Figyelt kérdés

http://www.youtube.com/watch?v=6h-gev8goEI

Ez egy Bagua sparring. A lábmunka nagyon jó ebben a stílusban. Itthon oktatják ezt valahol? Valaki űzi ezt esetleg? Kicsit olyasmi mint valami judo és kung-fu keverék. Én így látom. De lehet, hogy hülyeséget mondok. :)



2014. febr. 15. 19:22
 1/8 anonim ***** válasza:

www.kungfuakademia.hu



Itt oktatják.

Jártam pár évet,tudom ajánlani.

2014. febr. 15. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Mármint a Baguát ajánlod vagy a helyet ahová jártál? :)
2014. febr. 15. 19:32
 3/8 anonim ***** válasza:
Marhaság.Ha verekedni akarsz megtanulni akkor boxolni menj.Ha rúgni is meg akarsz tanulni mellé,akkor pár év box után mellé teheted a savatét.A videóban meg full kezdők bohóckodása látható,nem sparring.
2014. febr. 15. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

A helyet ajánlom.

Bár abban igaza van a másik válaszolónak,hogy a box gyorsabb módszer..

2014. febr. 15. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Thai boxoltam amúgy.
2014. febr. 15. 21:32
 6/8 anonim ***** válasza:

Az egyik legerősebb kungfu, a Taichiból ered.


Lehet ezt sokkal úgyabban is csinálni mint a videón, az igazi Bagua előtt az ökölvívás sem ellenállás.


Pesten is oktatják, nem csak Budán.

Nem tudom a kungfuakadémián mennyire küzdelem orientált az oktatás.. de a Taichi minden ágát lehet igen hatékonyan alkalmazni. Bagua, XingYi.. mind erős, gyors, győztes rendszerek.

2014. febr. 15. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Bagua nagyon jó, de könnyen meg lehet őket téveszteni mivel mikor fordulnak nyilván nem is látnak téged.
2014. febr. 16. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Bár egy baguás fordulás egyfelől rohadt gyors.


Taktikailag viszont jelenthet problémát, én ezért eleve nemigen fordítok hátat, a forgást inkább a másik ember megkerülésére célszerű használni. Így nem fordítasz hátat, de a másik hátába/oldalába kerülhetsz. Ez lenne a lényeg, szerintem.

2014. febr. 16. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!