Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mit gondoltok a Tai Ji Quan...

Mit gondoltok a Tai Ji Quan (vagy Tai Chi) harcművészetről?

Figyelt kérdés

16 éves vagyok, szeretnék elkezdeni valami harcművészetet, és láttam, hogy van Tai Ji Quan edzés a közelben.

Nagyon érdekelnének vélemények erről a stílusról, bevallom, semmit nem tudok róla, miben tér el mondjuk egy karatétól?

Azt is hallottam, hogy ez nem csak harcművészet, hanem segít megteremteni a testi-lelki egyensúlyt is.

Kérlek, leírásokat ne linkeljetek, engem vélemények érdekelnének.

Előre is köszönöm a válaszokat.


2012. jan. 9. 14:50
 1/5 anonim ***** válasza:

"miben tér el mondjuk egy karatétól"

Hát, mondjuk teljesen más. Lassabban lehet benne előrébb jutni, fejlődni, de 8-10 év gyakorlás után egész jó lehetsz. DE! Tai chi és tai chi között nagyon nagy különbségek lehetnek. Egészen pontosan milyen tai chi quan edzés van a közelben? (Yang, chen, wu, sun, taoista tai chi? )

2012. jan. 9. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ez a pontos neve: "Chen Stílusú Tai Ji Quan Edzés"
2012. jan. 9. 17:51
 3/5 anonim ***** válasza:

Akkor nyugodt szívvel ajánlhatom! Nem nagyon tudsz rossz oktatót találni ebben a stílusban Mo-on.

A chen stílus a legősibb az összes tai chi irányzat közül. Az összes többi tai chi stílus ( yang, wu, sun stb.) ebből ered. Kínában Chenjiagou-ban a Chen nemzetség ma is intenzíven gyakorolja/oktatja. Feng Zhiqiang mester (ma is él) a 20.sz. közepén megreformálta a stílust, és 1997-től Mo-on is ezt oktatják Bp-en, Kecskeméten, asszem Pécsett is és Miskolcon. (Bár, úgy tudom, ma már Bp.-en az eredeti "falusi" chen tai chi-t is oktatják.) A chen stílus őrizte meg leginkább a tai chi eredeti HM-i jellegét.

http://www.youtube.com/watch?v=b_9w1zK2Fn0

http://www.youtube.com/watch?v=rAicu-IPjMw

2012. jan. 9. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Kiváló,halálos harcművészet.Foglalkozik vitálpontok támadásával,gyógyítással,egézség fenttartással.A Qi Gong része segít energiát összpontosítani a testetben,és megtanulsz vele ölni.Sajnos M.O.-n ez a stílus átváltozott öregeknek fenntartott egészségmegőrző programmá.De a Chen Tai Chi-egyeslületről jókat hallottam,ráadásul tuti nem kamu,vagy egészségmegőrzés,mivel Tai Qi Quan-nak írták.Szal nem csak eredeti írásmóddal,de mi a csüan-t is kiírták,szal biztos jó.Az átlagembernek a Tai Chi bőven elég.Azért persze az eredeti kínai írás az más.
2012. jan. 9. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A Wu stílusú tai chi is jó harci szempontból, nem csak a chen stílus
2012. szept. 13. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!