Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Forma 1 rajongók! Mit gondolto...

Forma 1 rajongók! Mit gondoltok arról az elképzelésről, hogy az F1-es kocsikra szélvédőt akarnak tenni?

Figyelt kérdés
2011. dec. 30. 23:32
1 2
 1/14 anonim válasza:
Szerintem ez alapjából is hülyeség, mert mióta F1 az F1 soha nem volt szélvédő az autókon és úgymond ezt akár mintegy tradícióként is lehet nevezni. Viszont ami mellette szól az a védelem, de ezzel még egyet belerúgnának abba az elnevezésbe, hogy királykategória... Ennyi erővel lassan akár lehetne túraautó bajnokság is.:D
2011. dec. 30. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Valamilyen szinten érthető is a dolog, elég csak Massa hungaroringi esetét megemlíteni. Vagy a lerepülő kerekeket.

Szokatlan lenne az biztos, de kevesebb veszély alakulhatna ki.

2011. dec. 31. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim válasza:
Igen azt én is tudom, de akkor régebben is belehetett volna vezetni mikor még több halálos kimenetelű baleset volt, persze ezt nem úgy értem, hogy nem fontos ezeket megelőzni, de akik F1-es versenyzőnek állnak/álltak azok tudják, hogy ennek milyen következményei lehetnek.
2011. dec. 31. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Ez is igaz. Viszont nem tudom, hogy mennyire lenne hátrány (mert szerintem az lenne), hogy szélvédő használatával a látási viszonyok is elég komolyan változhatnak. Mert gondolom ha lesz szélvédő, attól még sisakot ugyanúgy kellene hordaniuk, az viszont már dupla "fal" a versenyzők szeme előtt...
2011. dec. 31. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim válasza:
Szerintem akkora hátrány nem lenne mert lenne akkor átalakítás az autókban is, és sok ilyen zárt stílusú autókban is így van, pl.: DTM és társai. Igaz különbség lenne köztük, de nem hinném, hogy ilyen keretek között ez akadály lenne.
2011. dec. 31. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Meglehet érteni, a biztonság a legfontosabb. A Forma 1 színvonala nem csökkenne miatta. Először tuti furcsa lenne, de meglehetne szokni szerintem:)
2011. dec. 31. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Ahogy megszoktuk az F1-es autók első formáját, és szinte évenként változik, így ezt is meglehetne szokni!

FŐ A BIZTONSÁG!

Az autóknál ez most fontos, elég ha meg említsük Massát és a Hungaroring pályát!

Szerintetek nem?

By: Ismeretlen Ismerős

13/F

2011. dec. 31. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim válasza:
Tudom én se azért írtam mert nem fő a biztonság, csak így az egész F1-et 1 más kategóriába kéne sorolni...
2011. dec. 31. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Érdekes, de ez is lehet kétélű kard. Ugye ha csak egy terelőidom van (mint a motorokon), akkor kevesebbet véd. Ha zárt, akkor jól véd rugók és mindenféle egyéb alkatrész ellen, de mi van ha pl. tűz miatt hirtelen ki kell szállni és megszorul a fedél? Nem tudom hányan néztetek végig régi felvételeket, amikor kigyulladtak az autók rendszeresen. Az most is előfordulhat, sőt a tankolás tiltása miatt induláskor sok benzin van a kocsikban, ami egy szerencsétlen baleset után nagyon csúnyán tudna égni. Ilyenkor még egyvalami bajlódni mire kijut a kocsiból komoly többletveszély.
2011. dec. 31. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:
Erre én se gondoltam, de amúgy igazad van és ez még sűrűbben is fordul elő, az ilyen alkatrészes dolgokat meg azért mostanában elég jól oldják meg, viszont így is előfordulhat, hogy rosszul teszik fel a kereket, de kisebb erre az esély, na de mindegy én jobban preferálom ahogy most van, így is túl sokat változtattak meg és nem jó irányba.
2011. dec. 31. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!