Harcművészetről van szó, soha ne azt keresd, mennyire hatékonyan lehet vele ölni, sérülést okozni, egyik harcművészet sem erről szól( persze anno őseink ezért alkották, de ettől többet tanít, többről szól)
2012. aug. 7. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
2/10 Szoondiii válasza:
Újpesten van Wudang (ennek része a Bagua).
gyilkos. egészséges. hatékony. szép.
a Baguában köríves mozdulatok vannak, fordulatok, fájdalmas ütések.. hát harcművészet, ki kell próbálni, meg kell tanulni.
2012. aug. 7. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
3/10 anonim válasza:
Pedig a harcművészetnek pont az a célja, hogy hatékonyan lehessen vele ölni vagy harcképtelenné tenni az embert. Az máskérdés, hogy milyen pozitív hatásai lehetnek a gyakorlóra. De a célja mindenképpen az, még ma is.
2012. aug. 7. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
4/10 Szoondiii válasza:
igen, de nem Magyarországon :D
ez de kiba.szott idegesítő.. nem érdekelne, hogy sok nyomorék fogyókúrázó van, hogy táplálkozási tévhitek terjengenek, de hogy a Karate Magyarországon 98%-ban egy kalap sz.ar, és egy boxoló szétverhet egy karatést, az DÜHÍTŐ!
de egyelőre az van, hogy harcművészetekben rengeteg helyen se ölni, se alap önvédekezni sem tudnak megtanítani. elment az egész ilyen irányba, tartalom nélküli, sportos kutyafüle lett majdnem az egész.. tisztelet a kivételeknek.
2012. aug. 7. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
5/10 anonim válasza:
Igazad van, viszont ha lehet hinni Miyamoto Musashi könyvének, akkor az 1600as évek beli japánban is hasonló volt a helyzet, pedig annál háborúsabb kor nem nagyon kell. Tehát szerintem nem csak itt szar, hanem mindenhol kevés az igazán jó mester. Tehát abból kell megtalálni a legjobbat, amiből választhatsz.
2012. aug. 7. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
6/10 Szoondiii válasza:
Ez mekkora rossz :D
Én már csak kínomban röhögni tudok ezen.. hát, akkor el kell fogadni, hogy ez van. Azért majd szépen kiírtjuk a sportkaratét meg a zenbukankempot és hasonló baromságokat.. és akkor a komolyak maradnak meg.
Muszasi azért messze nem erről írt az öt elem könyvében. Korának géniusza volt, így érthető, hogy nem sok méltó ellenfelet talált illetve meglátta a hibát a középszerű és a jó mesterekben is, ebből kifolyólag amikor az egyéb vívóiskolák hibáit vette sorra nem írt semmi konkrétumot és főképp nem festett olyan képet ami ma rajzolódik ki. Cunemoto is írt az elnőiesedő, divatmajmoló férfiakról és szamurájokról, de a mai kor rózsaszinpólos kölnizett jelenségei még a rémálmaiban sem jelentek meg.
2012. aug. 17. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
10/10 anonim válasza:
Így konkrétan nem írja le persze, de valamiért mégis a legtöbben rosszabbak voltak nála. És ha leírja ezeket a hibákat, akkor nyilván nem 1-1 helyen látta, mert azt nem lenne érdemes leírni, ami nem gyakori hiba. Az átlag színvonal biztos jobb volt, mivel akkor kellett gyakorlatban is alkalmazni a dolgot gyakran és így rá voltak kényszerülve. Viszont én arra következtetek ezekből, hogy igazán magas szinten akkor is kevesen művelték a harcművészetet és sok tévhit volt akkor is. Így nem látom értelmét szidni, hogy Magyarországon milyen szar a helyzet, mert máshol sem jobb a helyzet, japánban sem ölik egymást pusztakézzel gyakrabban manapság, mint nálunk ott is ugyan úgy közbelépnek a légből kapott torzulások. Az más kérdés, hogy például Európa szinten már több esélyed van megtalálni egy jó mestert, mint csak itthon. Persze attól még igaz, hogy sok a sz*r, csak nem szeretem ha kiemelik Magyarországot. Bár ez ilyen országos berögződés itthon, hogy milyen szar a helyzet sajnos, pedig nem is kell messzire menni, hogy hanyatt homlok meneküljön haza az ember.
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!