Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Mi a véleményetek a Tai...

Mi a véleményetek a Tai chi-ról, mint harcművészetről?

Figyelt kérdés
Szerintetek jó, érdemes elkezdeni?
2011. nov. 24. 16:13
 1/10 anonim ***** válasza:
Kérdés, hogy mennyire veszed komolyan. A Tai Chi-nek, mint effektív harcművészetnek - ahogy a lágy stílusoknak általában - nagyon lapos a fejlődési görbéje. Monjuk ökölvívással, karatéval, Krav Magával néhány év alatt valóban használható tudást építhetsz ki, míg egy lágy művészetre építve öt év, mindennapi gyakorlás után két szteroidhuszár még mindig játszva összever, viszont további öt-tíz év után te vagy az, aki játszva kényszerítesz térdre bármilyen kemény harcost a mesteri szintre fejlesztett lágy technikákkal. Tehát kérdésedre a válasz, hogy igen, nagyon jó és hatásos harcművészet, aminek a történelem során számtalan legyőzhetetlen mestere volt, azonban nagyon lassan beérő tudás ez, amivel csak akkor mész bármire is, ha tényleg odaadással űzöd.
2011. nov. 24. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

óó Deni, te is Kravos vagy? de ismersz is Kravost, gyakoroltad is, vagy csak a jó marketingből és a látványos aikido, jitsu stb. technikák miatt gondolod jónak?


Kérdező, egyéb iránt amit Stomp Dani leírt, az helytálló. nagyon komoly technikai alapja van ennek a stílusnak, ami nem hatékony addig, amíg nem tudod alkalmazni. és egy olyan embert, aki csak lassan gyakorolt, bár már kapizsgálja a lényeget, nagyon le tud döbbenteni valaki, aki már hozzászokott az adok kapokhoz, a gyorsan pörgő eseményekhez.

ha Tai-Chi-t úgy tanítanák, hogy időnként lenne sparring is, nem csak tökéletesítenék a mozdulatokat de időnként hagynának időt hogy megszokják a gyakorlók hogy vannak váratlan helyzetek, ezen kívül harc elméletet is oktatnának és nem csak a stílus, a technikák háttéranyagát akkor bőven lehetne egy gyorsabban is eredményt hozó rendszer.

mi az alapprobléma? az, hogy ütni egy gyorsat könnyebb, mint meglátni és alkalmazkodni ennek az ütésnek a mozdulatfolyamához. ehhez bizony sok gyakorlás kell, mire ösztönösen menni fog. az nem kérdés, hogy ekkorra hihetetlen jó védelmet fog adni, sokkal jobbat mint a legtöbb harcművészet kemény mozgása lehetővé tesz. emellett jobb előkészítést fog adni támadáshoz, és sokkal pusztítóbb és védhetetlenebb támadásra fog megtanítani. de ez eleinte valóban nehezebb, mert alapképességeket alakít ki, amikre szükséged lesz, szemben sok más rendszerrel, ahol tanulsz ütni már az 1. edzéstől kezdve. akár 1-2 óra alatt meg lehet tanítani egy embert ütni a nulláról indulva úgy, hogy már ne törje el a kezét de egy embert akár ki tudjon ütni! akár.. sok feltétellel persze, de lehet.

a tai-chi-nek semmilyen tecnikai eleme nem ennyire egyszerű :)

2011. nov. 24. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Elfelejtettem megint kiírni a nevemet! XD


Amúgy érdekes, hogy sok ember lebecsüli a tai chi-t, pedig jó ám nagyon. A kérdést azért tettem fel, mert érdekelnek a küzdősportokat és harcművészeteket űző emberek véleménye erről a stílusról, úgy általánosságban.


Késes Krisz

2011. nov. 24. 17:43
 4/10 anonim ***** válasza:

Látom, Krisz, újabban nagyon foglalkoztat a tai chi! :)

Szóval, az első válaszolónak nagyjából-egészében igaza van. Én kb. 4 éve nyomom a chen tai chi chuan-t, és hát nem könnyű. Akinek nincs semmi HM/KS múltja (mint ahogy nekem azért van, hál'istennek),annak elég hosszú idő megtanulni a helyes testtartást, a stabil állást, az alapmozdulatokat, az iszonyat hosszú formagyakorlatokat először lassan, aztán gyorsabban, aztán erőt is vive bele, közben az alkalmazásokat, közben a lökő kezet, aztán a mo shou-t (egyfajta "szabadfogású birkózás"), erőnléti edzés is van, a chi gong-ról nem is beszélve, szóval van meló bőven. Olyan 8-10 év gyakorlással el is jutsz egy viszonylag jó szintre. Emellett - nekem ez a fixa ideám - mindenképpen jó, ha gyakorlunk egy full kontakt HM-et, vagy - uram bocsá'- küzdősportot. Én pl. most kezdek boxolni. Hát, dióhéjban ennyi.

2011. nov. 24. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Hű, Aczél, remek dolgokat írtál, nagyon összeszedett a válaszod! :)

Amúgy nem, nem vagyok Kravos, viszont az én filozófiám az, hogy minden stílus a lehető legjobb, ha jól alkalmazzák és komolyan veszik. Valamint tudom, hogy a Krav Maga valóban gyakorlati és életszerű rendszer, aminek a technikai bázisa logikusan felépített, így mindenképpen egy hatékony önvédelmi rendszerről beszélünk, még ha azért a marketingje kicsit nagyobb füstöt is csinált neki, mint amekkora lángja van. Szerintem. :)

Elnézést az OFF-ért!

2011. nov. 25. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 3rdeye ***** válasza:
én csak annyit mondok, hogyha lenne rá pénzem és időm, akkor 100% Tai chi-znék! Elsősorban nem a harcművészeti alkalmazása miatt, hanem mert egyszerűen gyönyörű, és ugye "chi" :)
2011. nov. 25. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 takygabor válasza:

Dolgoztam olyan helyen ahol thai chi-t oktattak. Nekem nem jött be ez a sport. Nagyon sokat kell vele foglalkozni. Egész embert kíván. Nagyon furcsa volt számomra, hogy nem csak azzal foglalkoztak, ki kit tud előbb agyoncsapni, egy harcművészet sem erről szól, de ez főleg. Én nem bírnám. Napi több órás edzés(éjszaka is). Furcsa étkezési szokások.

Sok idő egyik szintről a másikra kerülni, nagyon sok türelmet és kitartást kíván. Remélem segítettem. Sok sikert.

2011. nov. 28. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

"(éjszaka is). Furcsa étkezési szokások."

Nos, ez egyáltalán nem általános, sőt sztem nem ez a jellemző. Én pl. nem edzek éjszaka és úgy étkezek, mint egy áltlag magyar. (Még sörözök is. :))

2011. nov. 29. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Egy igen jó harcművészet legalábbis amennyit láttam belőle. Ami átjött, hogy a benne lévő formákat nagyon sokáig kell gyakorolni és sok türelem kell hozzá. Mindenesetre egy jól képzett Tai chi-s nem tartozik azok közé az emberek közé akikkel túl szívesen komolyabb éles vitába keverednék.
2011. dec. 17. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat!
2011. dec. 18. 20:31

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!