Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » A katana fanok miért hiszik...

A katana fanok miért hiszik azt, hogy az a tökéletes kard, aminél már minden csak lejjebb van?

Figyelt kérdés
Én pl. a lovassági szablyákat szeretem, de elismerem, hogy bizonyos szituációkban nem hatékonyak, de az említett rajongók szerint a katana verhetetlen minden téren.

2014. dec. 22. 14:13
1 2 3 4
 31/40 anonim ***** válasza:
10%
2 kardos vívás látható volt a Spartacus tv sorozatban,ott említik is a stílus és az erre a fajta harcra kiképzett gladiátorok pontos nevét.Szóval persze,hogy volt Mushasi előtt is 1500 évvel.
2014. dec. 23. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/40 anonim ***** válasza:

"A pallosok végén egy tömör acélgolyó volt, ami úgy viselkedett, mint egy buzogány, azzal képzeld már lehet törni dolgokat."


Pallosok végén az acélgolyó ellensúlyként került rá. Az meg más kérdés, hogy azzal lehetett ütni is.


Nem valami jók a katanák az európai kardokhoz mérve, de én is katana párti vagyok.

2014. dec. 24. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/40 anonim ***** válasza:

"Pallosok végén az acélgolyó ellensúlyként került rá. Az meg más kérdés, hogy azzal lehetett ütni is."


Ez így is van, ellensúly volt. De ettől függetlenül simán szét lehetett zúzni vele egy sisakot. Másrészt, nem minden pallos végén lévő ellensúlynak volt gömb alakja, voltak olyan darabok is, amiken az ellensúly hegyes alakú volt. Akkor gondolhatjátok, hogy pláne mire lehetett használni. Valamint, a pallosok markolata többnyire tömör fémből volt, ellenben a katanák markolata többnyire fából voltak. Nem kérdés melyik kard markolatát lehetett inkább zúzófegyverként IS használni. A pallossal köztudottan jó volt ütlegelésre is, gondolom az 58%-os kolléga is ezért írta. Engemet is csaptak már meg pallos lapjával, úgy hogy volt rajtam láncing és bőr alkarpáncélom. Hát mit ne mondjak fájt, nyilván nem tört el az alkarom, de tisztességesen zsibbadt nem is kevés ideig. Szamurájkard lapjával is kipróbáltam a csupasz alkaromon, csípett rendesen, de ennyi, nem volt vészes. Megmondom őszintén, nem tudom, hogy mi lehet a magyarázat erre, de igaz.


Néhány szó a pallos keresztvasáról, az a keresztvas nem véletlenül volt akkora, amekkora. Valaki írta, hogy elsősorban a kézfejet védte, valaki azt írta, hogy inkább fegyvert akasztottak meg vele. Igazából is-is. Mivel a lovagok viseltek lánckesztyűt így a keresztvasnak immáron nem volt annyira elsődleges funkciója a kézfej védelme, viszont a megakasztás annál inkább.

[link]

Ennél a típusnál is jól látható, hogy van rajta még egy "mini-keresztvas", szóval részben innen is jön ez a megakasztásos funkció az európai kardoknál.

[link]

A rapiereknél is jól lehet látni ezt a fajta kampós markolatot, bizony ezzel ki lehetett csavarni az ellenfél kezéből a pengét, és nem csak a kézfejet védte.

2014. dec. 24. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/40 anonim ***** válasza:
Akarom mondani, kampós keresztvasat.
2014. dec. 24. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/40 anonim ***** válasza:
Hát ezt vicces volt végigolvasni. Én is azon a véleményen vagyok mint a 70%-os, nincs olyan, hogy legjobb kard. A pallost nagyon szépen bemutatták, hogy milyen hű de frankó az egy nehéz páncélos lovag ellen, de van egy olyan sanda gyanúm, hogy páncél nélküli ellenfél ellen egy szablya sokkal hatékonyabb mint egy nagy lomha pallos... sőt még egy vipera is. Európai nehéz páncélos lovag ellen természetesen a pallos egy hatékony fegyver volt, viszont ha átröppennénk a középkori Japánba és egy szamuráj kezébe adnád, hogy nesze használd, ott viszont egy teljesen haszontalan, túlméretezett vasdarab lenne. Hiába hozta fel sokszor a 70%-os, hogy nincs minden helyzetben legjobb kard, ez valahogy nem jutott el a buksitokig. (Még mielőtt nekem esnétek: nem vagyok katana bzi, a kérdést is véletlenül találtam.)
2014. dec. 25. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/40 anonim ***** válasza:

De mi sem mondtuk, hogy a pallos a legjobb kard, csak összehasonlítottuk a katanával. Igaz erről elhúzódott a vita egy picit. És pont azért hasonlítottuk vele össze, mert a kérdés eleve úgy szólt, miért hiszik tökéletes kardnak a katanát. Mi pedig a pallossal való összehasonlító példán keresztül mutattuk be, hogy a katana koránt sem tökéletes. De rapiert is felhozhattunk volna példának, vagy a kínai Dao-t is. Minden kardnak meg voltak az előnyei és a hátrányai. Nyilván a pallosnak is voltak hátrányai, én is tudom, hogy mi a hátránya, ugyanis gyakorlok is vele. Tökéletes fegyver nincsen. Ellenben a köztudatban, sőt egyes dokumentumfilmekben is a katanát tüntetik fel tökéletes kardnak, sokszor alaptalanul. Gondolom a Kérdező is ezért tette fel a kérdést.


Amúgy Kellemes Karácsonyi Ünnepeket mindenkinek!

2014. dec. 25. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 anonim ***** válasza:
Boldog Karácsonyt!
2014. dec. 25. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/40 szungyi123 válasza:
0%
a katana szerintem is jobb:-)
2015. ápr. 2. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 anonim ***** válasza:
a zergek akkorisjobbak
2015. ápr. 2. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 anonim ***** válasza:
A lézerkard meg még jobb.
2015. ápr. 2. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!