Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Küzdősportolók! Hát nem így...

Küzdősportolók! Hát nem így lenne a legjobb?

Figyelt kérdés

Legyen ebben az országban, ökölvívás, birkózás, judo, brazil jiu-jitsu, muay thai, savate, kickbox, taekwondo, sambo.


Az ilyen karate, kung-fu, aikido, ninjutsu, baranta, krav maga és a többi ilyen pénzlehúzó marhaságot pedig meg kellene szüntetni a francba úgy ahogy van.



2014. máj. 13. 13:27
1 2 3 4 5 6 7
 41/62 anonim ***** válasza:
A harcművészetek eséstechnikái a módszerek arra, hogy ne fájjon ha esel (ne fájjon = ne sérülj meg).
2014. máj. 14. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/62 anonim ***** válasza:
Ha van tatami (rendes helyen van de amúgy egyáltalán nem biztos) akkor meg se érzed az esést. Engem csak judon próbáltak tanítani esni, máshol rád volt bízva.
2014. máj. 14. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/62 maszkács válasza:
ha jól esel az betonon se fog fájni, amúgy meg szerintem baromság, hogy a legtöbb helyen azt mondják, hogy viseld el az ütéseket, rúgásokat mert pl. ha utcán megtámadnak és a támadón acélbetétes bakancs van és rárúg combodra az nem fog tetszeni ;-)
2014. máj. 14. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/62 anonim ***** válasza:
67%

Tiszteletem! Szeretnék visszatérni magához a kérdéshez! Jó páran ismernek engem ezen az oldalon! Akik ismernek, azok tudják, hogy én is teljes mértékben az ilyen pénzlehúzó kamu parasztvakító "edzések" ellen vagyok! Ha van rá lehetőségem, akkor igyekszem letéríteni az embereket a helytelen ösvényről, amit a wing tsun és társai képviselnek! Két okból:

#1 ---> Szeretnék minél több lóvét megtakarítani az adott személyeknek, hogy azt inkább valami más értelmes dologra tudják költeni ahelyett, hogy a pénzhajhász "mesterek" zsebébe vándoroljon!

#2 ---> Azért, hogy a kapzsi oktatók ne tudják teljesen átmosni a naiv egyének agyát és hogy ne vakítsák el őket teljesen!

A legszörnyűbb az egészben az, hogy ezek az emberek totálisan el is hiszik magukról azt, hogy egy-két év legyőzhetetlen krav magával vagy ninjutsuval majd ők lesznek "a sebezhetetlen harcosok, akik akárkitől megvédik magukat, nem lesz ellenfelük"! Ezt egészen addig fogják gondolni magukról, amíg bele nem keverednek egy igazi éles szituációba, ahol ténylegesen használni kéne a tudásukat, de nem tudják, így egy agresszív gettógyerek vagy egy sittes tolvaj cigány úgy szétkapja őket, mint üzbég paraszt a gombos harmónikát! Miért is van ez? Ja hogy azért, mert amit tréningen beadtak nekik, az hazugság és semmi köze egy reális konfliktushoz? Igen, pontosan, azért! Ez tapasztalat: Az egyik ismerem is azt gondolta magáról, hogy a halhatatlan wing tsunjával ő a magyar Bruce Lee! Nem is olyan régen az egyik helyi szórakozóhelyen egy kézilabdás csávó úgy összepakolta, hogy a mentőautónak kellett elvinnie! Utána már ő is rádöbbent, hogy a marketing kung-fuja annyit ér, mint egy raklap kaki, de addigra már jól megcsépelték! Nektek is ez kell, ti is így akartok rájönni, hogy amit csináltok, az csak kamu vagy hisztek végre nekem/nekünk? A legrosszabb az, hogy pár személy még azután sem kapcsolna, ha valaki tényleg jól megagyalná! Azt hiszitek mi itt azért pofázunk nektek, hogy osztogassuk az agyunkat? Nem, vegyétek már észre, hogy mi csak jót akarunk, a javatokat szeretnénk!

A másik, ami borzasztó, hogy ezek az egyének próbálnak meg kioktatni minket arról, hogy milyen egy valódi szituáció az utcán! Én öt éve ketrecharcolok, immáron három éve bajnokságokon is indulok! Ezen kívül egy külvárosi lakótelepen élek már születésemtől fogva, ahol megéltem már pár balhét! Nekem egy nagymenő krav maga-ninjutsu legény, aki egy jól fűtött tornateremben próbálja megtanulni heti két alkalommal gumikésekkel, hogy milyen egy "éles helyzet" a való világban, az nekem ne kezdje el magyarázni, hogy milyen az utca és milyen a bunyó valójában!

Totálisan egyet értek a kérdezővel, én is betiltanám az ilyen bűvészkedő-varázsló tréningeket! Aki akar, az tanuljon tradícionális karatét vagy kung-fut! Óóó, hogy Magyarországon nincs ilyen? Akkor meg ne erőltessük és ne hamisítsuk!

UTÓIRAT: Nyugodtan jöhetnek most ide rám a helyi wing tsun-baranta félistenek és megpróbálhattok oltani vagy elkezdhetitek tolni a nagy ninja bölcsességeiteket, ahogy szoktátok, de én már csak nevetek rajtatok és higyjétek el nekem, másokat sem érdekeltek, max azokat, akik szintén olyan agymosott barmok, mint ti! Ha nem veszitek észre, hogy csak a javatokat akarjuk, akkor bújjatok el!



#USBORNE

2014. máj. 14. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/62 A kérdező kommentje:
Egy bazi nagy RESPECT a 44-es válaszolónak!
2014. máj. 14. 20:26
 46/62 anonim ***** válasza:
Nagyon szépen köszönöm!
2014. máj. 14. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/62 anonim válasza:
Az órák drágák egyébként? Általában milyen órabérért folynak az oktatások?
2014. máj. 14. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/62 anonim ***** válasza:

Most a krav maga-wing tsun ökörségre gondolsz?



#USBORNE

2014. máj. 14. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/62 anonim válasza:
Nem, hanem a taekwondo-ra.
2014. máj. 14. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/62 anonim ***** válasza:

Az más! Azóta már kicsit elterelődtünk a Taekwondo témától, úgyhogy leírhattad volna, hogy melyik edzésre gondolsz! Mindjárt valamelyik fiatalember elmondja, hogy mennyi a tarifa! Sajnos a Taekwondóban nem vagyok otthon!



#USBORNE

2014. máj. 14. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!