Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Küzdősportolók! Hát nem így...

Küzdősportolók! Hát nem így lenne a legjobb?

Figyelt kérdés

Legyen ebben az országban, ökölvívás, birkózás, judo, brazil jiu-jitsu, muay thai, savate, kickbox, taekwondo, sambo.


Az ilyen karate, kung-fu, aikido, ninjutsu, baranta, krav maga és a többi ilyen pénzlehúzó marhaságot pedig meg kellene szüntetni a francba úgy ahogy van.



2014. máj. 13. 13:27
1 2 3 4 5 6 7
 21/62 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom, unokatesóm wtf-et nyomat 10 éve, elég gyengusok a rúgásai. Szép és látványos, de erő az nulla benne, két combos és fekszik. Youtube-on pedig sok olyan itf-es videó van, ahol kajak full contacba csépelik egymást kőkeményen, és semmilyen védőcucc nincs a fogvédőn és a fejvédőn kívül. Mondom nálunk thai boxon az itf-esek piszok kemények. Egy wtf-es nálunk kb egy menetet nem bírna ki, mert szét lennének rúgva.


"Egyik klubtársam is rendesen lerúgott egy gyereket versenyen és kapta is a büntit egyből pedig maga a támadófelület szabályos volt."


Ezek szerint Itf-ben is vannak olyan versenyek, ahol különböznek a szabályrendszerek. A nálunk lévő itf-esek kajak full contacba edzenek, az edzésükön és meg is látszik rajtuk, mert egyenrangú sparringpartnerek velünk thai boxolókkal. Ők nem használnak egyáltalán testprotectort, se fejvédőt.

2014. máj. 13. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/62 anonim ***** válasza:

Azt már látom, hogy nem tudod, viszont ha nem vagy teljesen otthon a témában ne mond már, hogy nincs igazam :)

Az az unokatesód hibája, ha 10 év alatt nem tanult meg erősen rúgni (vagy épp az edzőjé) attól még WTFben szabályrendszer szerint full kontakt megengedett (bár már kb 1 éve nem lehet fejre teljes erőből rúgni...) míg ITF-ben nem. Sőt ha nem is rúgsz teljes erőből nem is nagyon fog jelezni a protektor (érzékelős).

Nem mondtam egy szóval se, hogy az ITF-esek nem tudnak erősen rúgni, én is ITF-eztem, versenyezgettem is kb 1 éve voltam utoljára. Edzéseken mi is sokkal keményebben nyomtuk és nem abban a védőfelszerelésben amit versenyen is használtunk általában. A youtubon láthatsz sok mindent, rendeznek showmeccseket is, volt már ITF ketrecben is, de a világbajnokságon sincs full kontakt.

2014. máj. 13. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/62 anonim ***** válasza:

ITF TKD (Tessék nincs itt védőgönc és full contact)

https://www.youtube.com/watch?v=YLkc_wtRih8

https://www.youtube.com/watch?v=f43Pub9EaUE


WTF TKD (Látványos, akrobatikus, de ütni nem tudnak)

https://www.youtube.com/watch?v=aW1uTkRQ50U

2014. máj. 13. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/62 anonim ***** válasza:

Első videó: van egy olyan tippem, hogy ilyen csak Oroszországban van, tetszik :D

Második: nézd meg a fickót hogy csépeli a másikat, szerinted full kontkatban csinálnának ilyet? A kiütés pedig teljesen szabályos volt, nem állatkodva ment.

2014. máj. 13. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/62 anonim ***** válasza:
Belinkelted az egyik kedvenc WTF-es videómat amúgy :DD
2014. máj. 13. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/62 anonim ***** válasza:

"A youtubon láthatsz sok mindent, rendeznek showmeccseket is, volt már ITF ketrecben is, de a világbajnokságon sincs full kontakt."


A világ bajnokság egy dolog, attól még maga az itf megállja a helyét más kemény stílusok ellen is, ami a wtf-ről az esetek többségében nem mondható el. Tény, hogy nem vagyok taekwondós, de sparringoltam már mindkét tkd irányzat képviselői ellen (wtf-essel nem csak az unokatesómmal), sőt ismerek jó pár taekwondóst. Sok wtf-es átmegy itf-re amúgy ha keményebb bunyós akar lenni. Nálunk az egyik itf-es pont azért is hagyta ott a wtf-et, mert nem volt neki elég kemény.

2014. máj. 13. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/62 anonim ***** válasza:

Nabazz!


Igorról még el is hiszem hogy tud tkd-zni !

2014. máj. 13. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/62 anonim ***** válasza:

Nekem az ITF nem volt elég kemény. Oké edzésen többnyire az volt mert nálam 20-30 kilóval nehezebb meg jóval magasabb ellenfeleim voltak de ezek a lightos ütések nekem az agyamra mennek (ami a videóban is van amit linkeltél, de nézz bármilyen meccset, akár EB vagy VB). edzésen lehetett jóket öklözni de versenyezni semmi kedvem nem volt, 2x2 perc egy meccs, nem igazán kielégítő. WTF-be úgy érzem jobban bele tudom adni magam, nem kell figyelni annyira a fejre és könnyebb mozogni a szerelésben.

Véleményem szerint ha valaki rendesen verekedni akar akkor viszont nem a TKD az út, mindkét ág nagyon elment a sport irányába.

Ez nem zárja ki persze, hogy sok remek ITF bunyós van, de vajon nem mennének-e többre egy másik küzdősportban...?

2014. máj. 13. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/62 anonim ***** válasza:
Nem csak az oroszok ilyen kemények. Voltam nézőként itf tkd edzésen, ott is volt ilyen szintű sparring. Én tisztelem az itf-eseket, mert jó bunyósok. Nálunk edzésen sok más stílusú emberke is megfordul, savate-os is van egy. Ez a savate-os pont az egyik itf-essel sparringolt, hát...enyhén szólva volt ott "láb-orkán párbaj", mi thai-osok nem tudunk úgy rúgni az tuti. :D
2014. máj. 13. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/62 anonim ***** válasza:
Kellenek ezek a stílusok is, hogy a sok hülye idióta ne a normális edzéseken rontsa a levegőt.
2014. máj. 14. 03:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!