A ninjutsu, és a ju jitsu technikailag mennyire hasonlít egymásra?
Ejj ejj ejj, 69%-os, eleve nem lehet igazad mert hát a stílus.. :D Ennyi :)))
De egyébként olyan távoli a nézőpontotok, hogy még a világotok rezgésszámuk is más.
Valaki jó sportnak tartja a judo-t, valaki szerint egyszerűen időpocsékolás. A két különböző nézetű ember vagy kulturáltan elviseli egymást vagy kulturálatlanul néha, de sosem fogják igazán megérteni egymást (vagy egyszer talán igen? :D )
Szerintem én úgy vagyok a judo-val, hogy inkább mennék el egy zumba 'edzésre' nézni a csajokat, utána meg alszom egyet, de biztos hogy 100X inkább taichiznék.. mindek judo, ha taichiban is lehet test-test ellen küzdeni. Na, judo-szerűen ha kell, fejlődjenek olyan képességek is.. :D
De hogy ilyen sportokat minek gyakorol valaki, amikor vannak fejlesztőbb gyakorlatok, edzések is. Valószínűleg az eltérő nézet miatt, mert úgy gondolja hogy kellőképp előnyös a judo gyakorlása is. Hát, ezt meg nem fogjuk mi megérteni.
Inkább nézek egy kis önvédelmi oktatást a 13 kerületben, itt a hirdetés az oldal alján. Hátha reálisabb mint a wudang :D
Valami kravmaga oktatás nincsen ugyan ebben a kerületben? xD
"A wikipédia pedig nagyon megbízható lexikon, olvasd el a fenti belinkelt cikket."
Na jól van, erre NO COMMENT! XD Nincs itt szó sárdobálózásról, arról van szó, hogy Aikiboxer olyanról próbál okoskodni, amiről egyszerűen fogalma sincs. A wikipédia az egy általános leírást ad, aminek a fele kamu amúgy. A japán harcművészetek történelme ennél sokkal bonyolultabb.Ráadásul vannak ennél sokkal megbízhatóbb források (pl.: könyvek). Ha a wiki megbízható lenne, akkor mindenki ebből a forrásból írná a doktoriját. Persze valószínű...XD. Ha ő ebből próbál tájékozódni, "tapasztalt" harcművész révén akkor már rég elveszett.
Az,hogy ő aikidón gyakorolt ju-jutsusokkal az semmit nem jelent, attól Ő még nem ismeri ezt a stílust, kicsit sem. Tény, hogy van sok közös technika az aikido és a ju-jutsu között, hiszen az aikido is a ju-jutsuból alakult ki. Viszont a régi (nem a mai modern hibrid összetákolt pl.: Kelemen-ryu féle) ju-jutsu irányzatok is tartalmaztak rúgásokat. És nem veszett ki belőlük! Az más kérdés, hogy a ju-jutsuban a rúgástechnikáknak nincsen akkora jelentőségük, mint például egy karatéban. A használatuk emiatt ritka. És mivel ritka, lehet hogy egyesek számára úgy tűnik, mint ha nem is tartalmazna rúgásokat. Holott ez nem igaz! Voltak is és vannak is rúgások a ju-jutsuban és a ninjutsuban is, hogy milyen gyakran alkalmazzák az más kérdés. Aikidóban is ott vannak az ütések, a legtöbb aikido iskolákban mégis cs*sznek oktatni. Pedig Morihei írásaiban is olvasható, hogy fektet hangsúlyt a használatukra, de hát persze a balf*** magyar aikido "mester" azt hiszi, hogy jobban tudja, (tisztelet a kivételnek!).XD Vagy másik példa a WTF TKD-ban is vannak ütések, mégis a küzdelmek 95%-a rúgásokból áll. De vannak ütések a WTF TKB-ban is ettől függetlenül. Az, hogy a kedves Aikiboxer úr, nem látott az aikido edzésein rúgásokat a ju-jutsus ismerőseitől, attól még nem kellene egyértelműen kijelentenie, hogy a japán történelem során a ju-jutsu irányzatokban nem szerepeltek a rúgástechnikák. Ilyen baromságot, honnan szedett? Oké, azt én is elismerem, sőt tényként kezelem, hogy a modern ju-jutsu irányzatok átvettek a karatéból és más stílusokból rúgástechnikákat, éppen ezért a modern irányzatokban a rúgások alkalmazása nyilván gyakoribbak is. És ha összehasonlítjuk a rúgástechnikák használatának gyakorisága szempontjából a modern irányzatú ju-jutsukat a régi hagyományos irányzatú ju-jutsukkal. Akkor valóban azt hihetné az ember, "hogy a régebbi irányzatokban nincs is rúgás".(Kezdem sejteni, hogy Aikiboxer miért gondolhatta így). Holott igenis vannak, csak nem gyakori a használatuk, amolyan kiegészítő technikák, és egyáltalán nem is látványosak, valamint nem tulajdonítanak nekik akkora jelentőséget, mint mondjuk egy TKD-ban.
Az, hogy a modern ju-jutsukban, hogyan és miként rúgnak, az engem nem érint. Felőlem pár év múlva pl.: a Kelemen-ryu irányzat 2. dan-ra való vizsgaanyaga lehet a Chuck Norris-os pörgőrúgás is. Nekem 8.
" Szívesen tanulok bárkitől, aki normális stílusban írja le a véleményét/tudását."
Én is szívesen segítek bárkinek, aki nem próbál megmagyarázni olyan dolgokat amihez nem ért, más pedig igen. :). Például ha jól olvastam egyszer, akkor Aikiboxer, Te anno shito-ryu karatét tanultál, ugye? Na én sem fogok veled arról vitatkozni, hogy hogyan ütnek a shito-ryu karatésok. Ugyanis jómagam például soha semmilyen karatét sem tanultam, éppen ezért nem vitatkozok egy olyannal aki tapasztalt ebben a témában :) Gondolom érted, hogy mire akarok kilyukadni. Elismerem én sem a legszebb hangnembe írtam a kommentjeimet, ezért elnézést kérek!
És hogy a Kérdezőnek is válaszoljak a kérdésére. A ninjutsu és a ju-jutsu sok közös technikát alkalmaz. De konkrétan ninjutsu-t nem fogsz tanulni, hanem inkább a ninjutsu pusztakezes részét a Taijutsut. Persze kifoghatsz egy olyan egyesületet is, ahol oktatják a fegyveres formákat is. Én azt tanácsolom, menj le egy ninjutsu és egy ju-jutsu edzésre, nézd meg őket, amelyik a szimpatikusabb (pl.: jófej az oktató, klassz a légkör, tetszik az edzés, vagy valamelyiket hatékonyabbnak találod ...stb.), arra járj majd.
A jujutsuban olyan a rúgás, hogy akarom rúgok, ha nem akkor nem. Ehhez tanulunk rúgásokat. Viszonylag keveset, alacsonyra. A jujutsu-s nagy valószínűséggel nem fog fejre rúgni, térdre annál valószínűbb, meg néhány kellemetlenebb vitál pontra.
A wikis cikk sok lényeges elemet kihagy, így nem vehető referenciának.
Kérdeztétek mi baj a kelemen ryu-val. Nézz már rá, mint a zárlatos robotok. Mint ha a karatét és a judot összevegyítenénk. A "kialakulása" is érdekes, fejlesztésnek nem nevezném. Egyszer kaptak is egy érdekes nyílt levelet érdemes elolvasni komoly problémákra hívja fel a figyelmet, amit cáfolni nem is sikerült a szervezetnek, csak egy kis maszatolós pár sort írtak, egy igen hosszú kommentre.
"Eddig azt hittem, hogy a hazai ju jutsu mind ilyen."
Azért hála istennek nem mindenhol ilyen. :) Én például a Kelemen-ryun kívül az összes ju-jutsu irányzatot szívesen ajánlom bárkinek.
Ez tévedés, hogy egy Japán harcművészetben sincs rúgás. Azokban nincs, ahol nem tanulták meg, vagy nem volt értelme alkalmazni. A szamurájok ha nem tudtak rúgni, akkor bizony a kardjukat ott hagyhatták az ellenfélben és könnyen lefegyvereződtek. Hiszen a leszúrtak valakit a csatatéren, akkor a penge könnyen szorult a bordák köz, vagy a páncélba. Szóval ha még magában a technikákban most nem is tanítanak rúgást a legtöbb helyen, az csak azért van, mert nem arra tanulják gyakorolják, amire eredetileg kifejlesztették őket, hanem csak amolyan művészetből.
A ninjutsut is sokan csak művészetből gyakorolják, de vannak olyan helyek a világon, Budapesten is, ahol az ősi tradíciókat követve élet -halál harcra készítik fel a gyakorlókat, ahol nincsenek szabályok.
A ninjutsuban nincsenek szabályok, és minden van benne. A Válasz a kérdésedre egyszerűen pedig így fogalmazható meg:
A ninjutsunak csak egy töredék része a Ju Jitsu.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!