Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Nektek melyik kungfu jön be a...

Nektek melyik kungfu jön be a legjobban? Szerintetek melyik a legjobb leghatásosabb? Az igaz, hogy a kungfusok sokkal jobban verekednek mint egy thai-box + stb. boxoló?

Figyelt kérdés
2013. nov. 14. 22:02
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:

http://www.youtube.com/watch?v=qSX0PCQXiO4


Na maradjunk annyiban, hogy amíg a karatésok, kungfusok általában nem mozognak így, addig csak óvatosan ajánlgassuk ezeket a stílusokat.


Tápi, kungfu gyakorló.

2013. nov. 15. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
Ja még valami! Kihont és katát nem véletlenül gyakorolják több évtizeden keresztül! Nem lehet használni? Dehogynem! Kihonnak és katáknak van értelmezése, amit egy pár évet tanulónak még nem mondanak el, hisz tanulja meg az alapokat, majd ráér késöbb megtudni, miért azt csinálja. Mondjuk a jutyubon van ilyen pár vidijó, keress erre a szóra: bunkai.
2013. nov. 15. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 aikiboxer ***** válasza:
#19: igen, az lenne a tökéletes, ha lehetne az aikidón sparringolni. Viszont sajnos az aikido egy zárt rendszer, amely nem enged meg ilyen "újítást", így ezt csak úgy lehet megtenni, hogy ha két külön edzés van. De amúgy a kettő összekőtését is kellene tanítani.
2013. nov. 16. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 aikiboxer ***** válasza:
#20 Te nem érted, hogy a boksz semennyivel nem különbözik a karatétól a tömegsport tekintetében. Egy klubban van mondjuk 30 tanítvány, abból csak 4-5 a versenyző, a többiek a hobbisták. És a bokszot is ugyanúgy áthatja az ethosz, lehet "budo"-ként megélni, mint az aikidót vagy karatén.
2013. nov. 16. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 dftgsgvghgev ***** válasza:

Nem a rendszer zárt. Ezt felejtsük el. A rendszer egy személytelen valami, alapelvek, edzésmódszer, technikai elemek gyűjteménye, olykor filozófiai vagy spirituális nézetekkel alaposan megtápolva. Egy rendszer nem gondolkodik, nem érez, nem nyavalyog, ha valami olyan kerül bele, ami eredetileg nem volt a része. Aki az újítástól idegenkedik, az az ember. Ez egyszerre elkeserítő és örömteli hír. Elkeserítő azért, mert ha a társaid nem akarnak rendes támadásokkal szemben dolgozni, akkor az integráció számodra kutya kemény lesz. Örömteli azért, mert az embereket meg lehet tanítani támadni, és olyan elemekkel lehet kiegészíteni a rendszert, amik "upgrade"-ként működnek.


[link]


Amúgy, miért nem éri meg ezeket a stílusokat ajánlgatni? Ha ezt tesszük, nem a saját értékrendünket kényszerítjük rá a másikra, aki ráadásul még tájékozatlan/tapasztalatlan is ahhoz, hogy az elhangzottakat kritikus szemmel olvassa? Talán pont olyanokat tanácsolunk el a stílustól, akik megtalálnák a módját, hogyan kezdjenek bármit is a rendszerrel. Akkor már inkább érdemesebb dojo-kat ajánlani/nem ajánlani, nem? És az külön izgalmas kérdés, mennyit tudunk az adott rendszerről? Erről olvastam egy cikket, amiben leírták, hogy a ha a saját stílusodat nem ismered annyira, hogy megmond, mi a jó és mi a rossz, akkor hogyan mondhatod meg egy másik rendszerről? És itt vissza is értünk a zártság kérdéséhez. Egy rendszert úgy csűr-csavar az ember, amennyire nem szégyelli. A bemerevedett gondolkodású emberekkel már más a helyzet.

2013. nov. 16. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
Lényegében igazad van, én is már hobbista vagyok, de azért néha néha egy jóleső versennyel. Anno voltam tb edzésen is, (nem tetszett) ahol előtte vagy utána box edzés volt. Voltak mindkét edzésen szép számmal, de ami feltűnt, csak fiatalok. Megnézek egy doku filmet akát a jutyubon, ott is szinte csak fiatalok vannak. Hobbista boxolo elvétve. Ezzel szemben, karate edzésen sokkal több az idősebb korosztály, annak ellenére is, ha azt mondják, szarrá van menve a térdük. Idősebbek már tudják, nem a fizikai erő a lényeg, hanem az ész és a sok gyakorlás. Mondogatják, levegőkékitéseket nem lehet utcán használni. Sok gyakorlás után, lehet. Élő példa vagyok erre pl. én. Egy formagyakorlat technikai sorozata több gyakorlatból áll össze. Kezdők megtanulják helyesen használni a tecnikákat, szinte már rutinból megy nekik, és késöbb mutatják meg neki, pl egy soto uke nem biztos, hogy védés, hanem egy alap kar törés. De mire oda eljut, megtanulja reflexből használni, és mikor máshogy kell értelmezni, az is reflexből jön neki. Soto ukéra a példa, hátrahúzott kézzel megragadod az ellenfeled karját, és amivel korábban a védést csináltad, azzal a könyöknél eltöröd a kezét. De ez mint idő! Soha nem mondtam, hogy pár hetes karate tanulás után az ember legyőzhetetlen harcos válik! Olyan meg nincs, hohy valakit nem lehet megverni, megütni. Gyorsabb sem lesz az emebr, arra viszont fel lehet készülni, hogy megütnek. Kocsmai miva miva miva után biztos támadás lesz. Tudod, megfognak ütni, de van időd eldönteni, hogyan fogsz védeni. Vagy bejön, vagy nem.
2013. nov. 16. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:

dftgsgvghgev, ez is nézőpont.


Igen, ha ismerek jó edzést, akkor azt valóban érdemes ajánlani.

2013. nov. 16. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 dftgsgvghgev ***** válasza:
Aikiboxer, amúgy az aikido edzéseiden mennyire díjazzák, hogy oda tudsz sózni?
2013. nov. 16. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 dftgsgvghgev ***** válasza:
Úgy értem, ez egy hasznos dolog. De az mintha beszédes lenne, hogy "nincs kivel..." Egyedül az erdőben? :(
2013. nov. 16. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 aikiboxer ***** válasza:
dftgsgvghgev: Én alapelvként minden fajta edzésre azért megyek oda, hogy tanuljak, így a judo edzésen judózom, az aikidón aikidózom, nem szoktam "jól odasózni". Most főleg új helyen edzek, igyekszem konform módon viselkedni, itt amúgy se díjazzák, ha valaki terminátorosat játszik. Régebben szeretettem ilyesmiket kipróbálgatni az edzésen, most inkább arra koncentrálok, hogy belesimuljak a tömegbe és inkább haladjak előre a vizsgázgatással, mert nagyon le vagyok maradva (7 éve vizsgáztam utoljára...). Inkább csak olyanokat szoktam csinálni (amiért rám is szólnak), hogy pl. támadás előtt nem csak állok, mint a cövek, hanem finoman mozgok boksz lábtechnikával egy kicsit, hogy legyen valami életszerű benne. Meg van most egy spanyol 2 danos srác, vele szoktunk rosszalkodni a sarokban, de amúgy tényleg nincs olyan sparring partner, akivel lehetne gyakorolni a boksz és az aikido közötti átvezetést. Pedig ez nagyon fontos lenne.
2013. nov. 17. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!