Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Nektek melyik kungfu jön be a...

Nektek melyik kungfu jön be a legjobban? Szerintetek melyik a legjobb leghatásosabb? Az igaz, hogy a kungfusok sokkal jobban verekednek mint egy thai-box + stb. boxoló?

Figyelt kérdés
2013. nov. 14. 22:02
1 2 3 4
 11/33 aikiboxer ***** válasza:
54%
#7: szerintem a lágy/belső stílusok képviselői akkor lepődnek meg, amikor egy bokszoló vagy thai boxer szó szerint lezúzza őket. Egyszerűen nincsenek felkészülve arra a brutális támadásra, amire egy bokszoló képes -- olyan ütőtávból, ahonnan a belső stílusok még azt hitték, hogy beszélgetőtávolság. A küzdősportokban szerezhető rutint, sorozattámadási képességet és az ebből való elmozgást, kondit, reflexeket, egyszerűen képtelenség a belső stílusok edzésmódszereivel megszerezni. Én a boksz mellett aikidózom, és nagyon élvezem ez utóbbi elmélyültségét, harmóniáját és szépségét, de boksz nélkül nem tudnék vele leszerelni senkit. Az elmélet jó, a gyakorlat az edzésmódszertan miatt kevés.
2013. nov. 15. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:

Aikiboxer, egyszer majd boxolunk. :)


Magyarországon ilyen stílusokat egy helyen oktatnak. És utána nincsen Aikido edzés, ez biztos. Ahol ezeket nem jól oktatják (néhány kamu edzés van igen, de nyugodtan lehet nevesíteni melyik edzésre gondol mert nincs sok ilyen) azokat nem nevezném belső stílusú kungfu oktatásnak.. harci taichit azóta, hogy Győrben megszűnt a Wu stílusú taichi edzés tudtommal csak Pesten, egy helyen gyakorolnak. Mással meg nem kell foglalkozni, senki se mondta hogy ilyen-olyan kamu edzéseket komolyan kell venni. Ugyan már, nyilván nem harcművészet az, ami nem tud megállni egy ügyesebb boxoló vagy thai boxolóval szemben.

2013. nov. 15. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
Papa: nem is Magyarországról van szó.
2013. nov. 15. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
Hanem?
2013. nov. 15. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
Igaz a wt annyira nem ismerem, mint a karatet. Mivel egy tőröl szakadt mindkettő, ezért mondhatok pár dolgot. Mindkettő a monoton, unalmas edzések miatt a védések és támadások szinte reflexből jövő mozgások lesznek. Nem egy két év alatt. Ezért gyakorolják a fekete övesek is nap mint nap az egyszerü alapállásokat, védéseket és támadásokat. Elöbb utobb elfog jönni az az idő, hogy utcán is használni tudja az, akit megtámadnak. Na itt van a fő tényező, a védekezés! Mert amig a tb vagy sima box csak sport, addig a másik nem az. Igaz vannak versenyek, de 40 felett egy karatés már nem igen versenyez, hanem egészen mást gyakorol, mig ... 40 éves tb vagy boxolo???????? Na nekik ott már vége a sportnek, ha nem edzősködnek. 40-45 éves korukra fizikailag visszafejlődnek, ellenben egy 40-45 éves karatés (direkt nem wt irtam, mert tényleg nem ismerem annyira) még ott van a szeren. Ott van, és még mindig fejlődik! Karate tanulása hosszú évek folyamata, míg a másiké, hogy akár címmeccset vívjon, pár év.
2013. nov. 15. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:

Várj, Aikiboxer!


Te Japán belső stílust gyakoroltál. Aikido-ban nem volt sparring? Ezt ne keverd össze a kínaiak lágy stílusaival, és azokkal az edzési módszerekkel, különböznek.

2013. nov. 15. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 aikiboxer ***** válasza:
55%

#15 nagyon el vagy tájolva. Nem csak a versenyzők (thai-)bokszolnak, hanem a hobbisták is. Én 34 évesen kezdtem el, most 39 vagyok és simán nyomom. Miféle karriernek van itt vége? Van edzéstársam, aki 48 évesen kezdte el...


Ellenben a boksznak nincs sztenderd sérülése, a karaténak van. Mondd csak a dojótokban az edzéstársaid hány %-ának van térdproblémája? Akik csak térdgumival tudnak edzeni? Dehogy fog valaki 40 évesen karatézni... Csak ha szerencsés a genetikája.


Az meg egy merő fantazmagória, hogy amit kata meg kihon formában gyakorolsz, előjön éles küzdelemben... Dehogy. A stressztől összeomlik az emberi reakció, és ráadásul a karate robotember mozgáskultúrája kifejezetten hátrány egy valódi küzdelemben. Nem mondom, hogy a karate nem használható az utcán, de erősek a korlátai.


A kung-fu meg a karate meg szerintem nagyon nem hasonlóak, teljesen más mozgáskultúra. De a kung-fut nem ismerem.

2013. nov. 15. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 aikiboxer ***** válasza:
51%

#16 Messze-messze egy régenvolt galaxisban... :D


Az aikidón nincs sparring, csak páros gyakorlás, és több emberes randori, ahol inkább az elmozgásokat és az azonnali reakciókat lehet gyakorolni, nameg a csoportos harmóniát. Az aikidon már csak azért sincs sparring, mivel ütni sem tanulunk, sem küzdeni. Ezért nevezem én az aikidót kiegészítő harcművészetnek, amely eredetileg a fegyver (kard) kiegészítője volt, most pedig én a boksszal próbálkozom összehangolni -- csak nincs kivel...

2013. nov. 15. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:

Pesti vagy, majd találkozhatunk. Én nagyon kíváncsi lennék rá hogyan használod a boxot-aikidoval kombinálva. Egy.. ismerősöm szerint is igen jó együtt űzni a kettőt.


Ha Te aikido-t oktatnál, tennél bele box edzés elemeket? Ütést, kesztyűzést, zsákolást stb.?

2013. nov. 15. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
aikiboxer látom nem érted, mit írtam, vagy nem érted tudod értelmezni. 40 vagyok, 13 évesen kezdtem. Persze vannak versenyek most is amit lehetne indulnom, de ezek már nem "tét" pontokat hozó versenyek, csak olyan "menjünk el, jót szórakozunk, aztán irány sörözni" versenyek. Egy igazi pontot hozó hazai vagy nemzetközi verenyeken már nem, hisz nem lenne értelme az erejük teljében lévő 25-26 évesek közé beállni. Lehet csinálnék még meglepetéseket, de a versenyzői pályafutásom lényegében vége, és nem térdsérülés miatt. Egy mester szavait idézem most csak neked: "versenyek, valamint az azokra való edzések áthaladási pontok. Más küzdősportokban a Budóval való kapcsolat lezárul az életben egy rövid versenyzői korszakkal, egy meghatározott időszakkal." Magyarán, ha tetszik, ha nem, egy halandó sima átlagember, sőt még egy igazi bajnok tipus is, elöbb utóbb elkezd fizikailag hanyatlani. A csúcs kb 36 év, onnan csak lefele megy. Lehet kekeckedsz ezen, de ez igy van. (persze kinek ez korábban, valakinek késöbb) Ugyan ezt a mestert idézem: "Arra van szükség, hogy a versenyzői szakasz végével egyre inkább a testet hosszútávra felépítő edzések épüljenek egymásra. Például: az izomerő, a szív-tüdő kapacitás növelésének, a test edzésének – az euró-amerikai sportos elképzelés szerint – fizikai és életkori határa van. Ez a gyakorlat a Budo félreértésének tendenciája, és igazában ez itt a probléma. Először is meg kell érteni, hogy ha valaki karatézik, az még nem Budo, csak egy euró-amerikai sport saját elmélettel, testépítéssel, szabályhoz kötött viadalokkal. Ez nem több mint karate sport." Ha tehetem, akarom én menni 20-30 év múlva is edzésre. Lehet közbe jön pár verseny, de nem ez motivál már. Továbbá, nem sok 40-50 esetleg 60 éves tb vagy boxolo van még a ringben. Max mellette, mint edző vagy segéd. Kung fu és a karate közt csak annyi a hasonlóság, hogy a karate kung fu alapokra épült. Eredetileg okinawa szigetén kezdték el tanítani a kinaiak, ezért a neve nem üres kéz, mint amit sokat tudják, hanem kinai kéz. Nincs hasonlóság? Meg más a mozgás? :) :) :) Ennyi!
2013. nov. 15. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!