Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Nektek melyik kungfu jön be a...

Nektek melyik kungfu jön be a legjobban? Szerintetek melyik a legjobb leghatásosabb? Az igaz, hogy a kungfusok sokkal jobban verekednek mint egy thai-box + stb. boxoló?

Figyelt kérdés
2013. nov. 14. 22:02
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem a rák kung-fu.
2013. nov. 14. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
80%

1.Egyik sem

2.Amelyiken van sparring legalább heti 2x.Elvétve 1-2 kung fu edzésen van csak.

3.Pont az előbbi pont miatt kizárt,ugyanis nem tesztelik,gyakorolják edző küzdelemben a tudásukat.Innentől kezdve meg tornaórának vehető az edzés,de a harci készségeket minimálisan ha fejleszti csak,ezért nem ér célt.

A boxolók és a thai boxolók majdnem minden edzésen bunyóznak,ezért a harci készségeik jóval fejlettebbek és ha megütik őket,akkor nem fognak meglepődni,míg egy testi kontakthoz,fájdalomhoz nem szokott kungfus azt se fogja tudni mi tévő legyen egy kemény orrba vágás után,mert ismeretlen lesz neki a helyzet.De ha megnézel pár boxoló összecsapást wt-wc kungfus ellen,utóbbiak totál nem tudnak mit kezdeni az ökölvívó csapott,horog és felütéseivel,elhajlásaival és lábmunkájával.Elég gyorsan le szokták ütni őket.

2013. nov. 14. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 A kérdező kommentje:
ilyenről se hallottam még, hogy rák kung fu
2013. nov. 14. 22:30
 4/33 anonim ***** válasza:
67%

:D

Csak nem vagy elég régi motoros az oldalon, azért. :)

2013. nov. 14. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 A kérdező kommentje:
amúgy van ilyen tényleg, hogy rák kung fu ?
2013. nov. 14. 22:39
 6/33 anonim ***** válasza:
63%

Hogyne... :)


[link]

2013. nov. 14. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
50%

Viccelt Cyan.


Kérdező én a lágy stílusokat találom legsokoldalúbbaknak. Többek között azért, mert mindenkit meglepnek. Erőszakra erőszak senkit sem lep meg, viszont erőszakra lágyság, kiakaszt bárkit legyen akármekkora verekedő vagy erőszaktevő. Ebbe a meglepődésbe buknak aztán bele.

2013. nov. 14. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 A kérdező kommentje:
Thai boxot vagy Wing Tsun-t válasszam? melyik a jobb? A wt-be elég sok jó védekezés van.
2013. nov. 14. 23:05
 9/33 anonim ***** válasza:
52%

Jó védekezés nem létezik. A védekezés már vesztes stratégia. Persze, látszólag lenyűgöző a wt színes mozgáskultúrája az egyszerű tb-hez képest. És mégis simán elverheti a tb-s a wt-st. Miért? Mert egy komoly, erős támadást nem lehet csak úgy kivédeni. A t.boxos ringben érzi mi az ami működik, a wt-sek óvatosan, full contact bunyó nélkül gyakorolnak védéseket amiket.. az életben nem tudnának közelharcban használni.


De ezzel nem akarom azt sugallni, hogy a tb jó vagy jobb, mert én önvédelmi érték alapján közelítem az ilyen kérdést, és szerintem mindkettő középszerű, mindenki ismeri a mozgásukat, nincs benne meglepetés. A tb erőteljesebb, de abszolút hiányzik belőle minden túlélő stratégia, tökéletes szabályokkal finomított ringsport. A wt-re meg nem tudom mit írjak.. nem tudom miért nem tudják használni a mozdulatokat, mert elvileg jó lehetne. Talán az amit mondanak, hogy nem tanítják jól. Ha nem jó a mozgáskulturájuk, akkor egyetlen technikát nem tudnak majd élesben használni. Ebből származhat a sok kritika, ez lehet az alap. Nincsen felépítve a mozgásuk, így nincs erejük. Pedig lehetne.

2013. nov. 14. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
80%
Ahol aikidózom, előttünk kung-fusok vannak. Belső stílus, Qi Qong. Ha küzdelemre kerülne a sor, egy középhaladó bokszoló egymaga szétszórná a mestert meg az összes tanítványát mint a pelyvát a szél.
2013. nov. 14. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!