Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Hogy kezdhetnél el megint és...

Hogy kezdhetnél el megint és mikkel?

Figyelt kérdés
Jó pár évvel ezelőtt még tudtam spárgázni..tavaly újra elkezdtem rá gyakolorni,de ráhagytam..félig lemegy de utánna nagyon fáj..mivel melegítsek be előtte,és mikkel? segítsetek kérlek mert pár hónap múlva beíratkozok rúdtáncra és ahhoz kéne :D nagyon fontos lenne <3 előre is köszönöm :D

2013. ápr. 6. 09:35
 1/2 Alfa1 ***** válasza:

Szia! Előrebocsátom, hogy nem vagyok testnevelő, vagy szakorvos.

Attól tartok, hogy csak a nyújtás segít. Ami még nálam sokat használt, hogy agyban döntöttem el, hogy spárgázni akarok. Arra kell csak nagyon figyelni, hogy az izmaid ne akarjanak a nyújtás ellen dolgozni. A lényeg viszont a nyújtás, nyújtás, nyújtás, és türelem.

Sok szerencsét!

2013. ápr. 8. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Szia!

Ha ment korábban és nem húztad meg azóta, akkor gyorsabban menni fog! Ne a terpeszüléssel kezd, hanem támadóállás, tenyered a földön, térded a válladon kívül, hátsó lábfejed fektesd ki a talajra és óvatosan rugózz egyre mélyebbre. Csak amíg megfeszülnek a hátsó combizmaid, ott még 1-2 centit és ezt ismételd a másik lábra is, meg minnél többször. Szép lassan a vállad mellett lévő lábaddal sétálhatsz előrébb és előrébb. Türelem! Sokat csináld, de nem erőltesd, mert ha meghúzod kezdheted előről az egészet. Segíthet ha bemelegítő krémmel bekened előtt fél órával a combod... Jó gyakorlást!

2013. ápr. 8. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!