Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Van valahol Budapesten olyan...

Van valahol Budapesten olyan önvédelmi oktatás, ahol hétvégén vannak az edzések? Mert hétköznap nem érek rá a munkabeosztásom miatt.

Figyelt kérdés
2013. jan. 19. 07:46
 1/9 anonim ***** válasza:
A Wundang Shan egyesület önvédelmi edzése szombaton van a 13. kerületben.
2013. jan. 19. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
És hogy néz ki olyan edzés? Heten egyszer van csak?
2013. jan. 26. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ez Wudang kung-fu alapokon önvédelmi oktatás?
2013. jan. 26. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Heti két kimondottan utcai alkalmazásra fordított edzés van.


Igen, a wudangi harcművészetek mozgására, technikáira épülő önvédelmi technikák, képességfejlesztés, elméleti felkészítés.


A többi edzésen van lehetőség a hosszabb és több tanulást igénylő tudás elsajátítására, amelyek már nem kizárólag a túlélésről szólnak, hanem egy erős de rugalmas, a belső harcművészetek gyakorlóira jellemző test, hatékony közelharci készségek, taktika elsajátításáról.

2013. jan. 26. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Érdekes lehet, egy belső kungfuból kialakított önvédelem.

Milyen jellegű ez? Támadó, ütős-rúgós? Vagy ilyen csavarások inkább? Én úgy tudom, nagyon hasonlít a wing chunra.

2013. jan. 26. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
A wing chun jobb. (szerintem)
2013. jan. 26. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Én nagyon tisztelem a Wing Chunt, kíváncsi vagyok miben lehet jobb, én mindig szeretek tanulni hátha most leírnak valamit, ami eddig elkerülte a figyelmemet!


--

Az önvédelmi edzésre válasz:

Az önvédelem az más mint a harcművészet. Nekem kellett némi idő, mire megértettem mik a különbségek (nyilván gyakorlás közben már megértettem).


Tehát az ütések, rúgások, ízületmanipulációk brutálisabb formái nagyon jó dolgok, ezek eszközök amikkel le lehet tépni egy ember karját, fantasztikus dolgok, de magas fokú képzettséget igényelnek. Igazából az ütés - rúgás is komoly gyakorlási időt igényel, mire középszerű technikából (ami a magyar küzdősport, harcművész világot általánosságban jellemzi) valóban ellenállhatatlan, védhetetlen technika legyen.


Az önvédelemben viszont nem cél a tökéletesség, a precízség. Önvédelemnek olyannak kell lennie, hogy azt egy megijedt nő is meg tudja csinálni. Nem az számít, hogy egy erős embernek is el tudd törni a karját (mert ezt évekbe kerül megtanulni, ráadásul lehet hogy valaki jól tör karokat, de ő még közben sebezhető!) hanem hogy olyan elveket sajátítson el a gyakorló, ami taktikai, stratégiai előnyhöz juttatja. Tehát erő szinttől függetlenül ne maradjon a támadás útjába, ismerje fel a helyzetet, az ellentámadása nem kell hogy csonttörő legyen, elég ha eléri a gyenge pontokat a testen. De azokat valóban meg tudja ütni.


Az önvédelem mindig támadó. Olyan, hogy valaki védekezik (képzelj el egy 50 kilós nőt) nincs. Egy levédett ütés után a 2. betalál, főleg mivel egy (vagy több) felkészült támadóval áll szemben az ember kevésbé felkészülten. Ha valaki annyira védekező, hogy nem tud ösztönösen támadni, akkor könyvelhető is el a veresége. Tehát minden önvédelem támadó, ez még az új divatos rendszerekre is igaz.


Tehát a gyakorlás azon képességek kifejlesztése, erősítése amik segítenek a belső harcművészetek elveinek alkalmazását, így a támadások előli elmozdulást, a másik ember mozgásának felismerését, szimultán cselekvést (hiszen ha valaki az utolsó pillanatban rándul össze védekezni, azt is nagyon csúnyán meg fogják ütni egy pillanat múlva). Ebben közös az a harcművészetekkel, hogy mindig egy stratégiai párbajról van szó (még ha egy brutális utcai erőszaktevés is), vannak jó és rossz döntések, meg kell tanulni ösztönösen meghozni azokat a lépéseket (mozdulatokat, lépéseket, természetesen támadásokat is) amik végső soron a túlélés célját hatékonyan szolgálják.


Ilyen lépés a gázspré időben való használata is :)

2013. jan. 26. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Köszi az érdekességeket, engem elsősorban az önvédelmi rész érdekelne. Kevés az időm a munkám miatt. Ez Wudang alapjaira épített önvédelmet máshol is oktatják? Más országban, városban? Vagy ez csak az itteni klub specialitása? Vannak benne szinte, fokozatok? Mennyi időbe telik elsajátítani? Tudom, erre nehéz válaszolni, de úgy hozzávetőlegesen.

Te foglalkozol edzéssel, illetve óraadással is? Esetleg, ha tudsz valamilyen videót linkeljél már, csak hogy lássam, hogy hogy néz ki a gyakorlatban. Köszi

2013. jan. 27. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Több szomszédos országban is komoly elismerése van a Wudangnak, itthon egy egyesület építi a nemzetközi kapcsolatokat.


Önvédelmi készségek elsajátítása mindenképpen éveket vesz igénybe. A test aránylag lassan tanul, sajnos a gyorsan elsajátítható tudásból jó marketingszövet nem lehet csinálni.. mert nem tudásról van szó, hanem készségekről, képességekről.


Itt nézelődj még infókért

[link]

2013. jan. 27. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!