Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Küzdősport vagy önvédelmi...

Küzdősport vagy önvédelmi oktatás?

Figyelt kérdés
Üdv! 20/f vagyok 176 cm magas és 80 kg. Jó pár olyan helyzetbe kerültem már, amikor erősebb testalkatú úriember inzultált esetleg megütött/rúgott (ezt speciel úgy,hogy épp görkorit vettem le lehajolva) és már több fenyegetést is kaptam barátnőm exétől,hogy így meg úgy megveret stb. Őszinte és szókimondó leszek, mindenkitől elnézést ezért, tehát : Nem szeretnék puhap*cs lenni, aki nem tudja megvédeni magát esetleg a barátnőjét. Szeretnék megtanulni ütni, rúgni,könyökölni, térdelni és mindent ami kell ahhoz, hogy ne én maradjak alul. Azért hezitálok a kettő között mert az önvédelem több szituációval is foglalkozik viszont a küzdősportokban van támadó jellegű mozdulat is .Melyiket válasszam ? Pontos elnevezést esetleg tudtok írni? Szegedi vagyok így egy egyesület neve sokat segítene!
2012. nov. 12. 01:17
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
52%

tökmindegy, csak csinálj valamit. A legnagyobb puhap0csség, ha itt rinyálsz, hogy jajjmitválasszak.


de ugye azt vágod, hogy edzésen rendszeresen sokkal jobban el fognak verni, mint néhány random úriember...

2012. nov. 12. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

igazából majdnem mindegy, csak csináld :D


thai box/kick box akár sima box


a lényeg hogy erre legyél majd képes:


http://www.youtube.com/watch?v=_d3KM_OMOxk&oref=http%3A%2F%2..

2012. nov. 12. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 kovpet ***** válasza:
100%

"a küzdősportokban van támadó jellegű mozdulat is"


A támadás a legjobb védekezés, így ilyen technikák minden önvédelmi rendszerben is kell, hogy legyenek.

2012. nov. 12. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
1szó mint 100 menj el thai boxolni. a leghatásosabb harci stílus ezért a mixed marital arts(MMA)ban is sokan használják. ebben szerepel az összes igényed(könyék,térd,ütés,rúgas számtalan fajtája.,védekező mozdulatok és még az ellen fél támadásából is előnyre tehetsz szert néhány mozdulattal.) a muay boran ami a thai boksz őse tartalmazott olyan mozdulatokat is amelyekkel végtagokat törtek el és izületeket téptek szét,sok halál eset is volt.
2012. nov. 12. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
sima ökölvívás. valószinűleg akiket rád akar küldeni azok sem fognak varázsolni. Utcán nem véletlenül használja mindenki ezt, hatékony, és ha tudják hogy jó boxos vagy, kevesebben kötnek beléd.
2012. nov. 12. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

szerintem is az ökölvívás lenne a legjobb választás minden szempontból.

a legjobb alapsport bunyóhoz.

az utcai bunyó leginkább ökölharc.

az edzéseken nincsenek felesleges elemek,garantáltan nem fogsz zavarba jönni egy-két emberes fülestől ha bekapod.

nem könnyű eltalálni egy jó bokszolót,ezért védekezésben is az egyik legjobb pl-

http://www.youtube.com/watch?v=uYZzMPsm6c4

2012. nov. 12. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Igazából az 1. válaszolóval nem értek egyet. Miért ne kérdezném meg,hogy mit válasszak, ha nem értek hozzá? Remélem így már azért tisztább,hogy miért is tettem fel ezt a kérdést.
2012. nov. 13. 00:41
 8/18 anonim ***** válasza:

küzdő sport: szórakozás (semmi értelme)

Önvédelem: na ez ideális esetben a harcművészetek egy leegyszerűsített, gyakorlatias rendszere ami önvédelemre készít fel, csak a valóságban ez megreked olyan kamu szinten mint a kravmaga. Ámbár ez is jobb mint a semmi!

2012. nov. 13. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
thai boxra, mma-ra reagálnék. ezeket még egy boxoló is ledarálhatja, nem hogy utcán egy elvetemült támadó.
2012. nov. 13. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
nehogy azt hidd,hogy a boxolo ledarál egy thai boxos-t. nézz meg 1-2youtube videót. és 10ből 10xer a boxoló kap ki a rossz lábmunka miatt és nem tudja védeni a könyököst sem lincselni sem tudnak. esélytelen.
2012. nov. 13. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!