Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Küzdősport vagy önvédelmi...

Küzdősport vagy önvédelmi oktatás?

Figyelt kérdés
Üdv! 20/f vagyok 176 cm magas és 80 kg. Jó pár olyan helyzetbe kerültem már, amikor erősebb testalkatú úriember inzultált esetleg megütött/rúgott (ezt speciel úgy,hogy épp görkorit vettem le lehajolva) és már több fenyegetést is kaptam barátnőm exétől,hogy így meg úgy megveret stb. Őszinte és szókimondó leszek, mindenkitől elnézést ezért, tehát : Nem szeretnék puhap*cs lenni, aki nem tudja megvédeni magát esetleg a barátnőjét. Szeretnék megtanulni ütni, rúgni,könyökölni, térdelni és mindent ami kell ahhoz, hogy ne én maradjak alul. Azért hezitálok a kettő között mert az önvédelem több szituációval is foglalkozik viszont a küzdősportokban van támadó jellegű mozdulat is .Melyiket válasszam ? Pontos elnevezést esetleg tudtok írni? Szegedi vagyok így egy egyesület neve sokat segítene!
2012. nov. 12. 01:17
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

"lincselni" :)

Inkább klincs (clinch)-elni.

2012. nov. 14. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
igen, kedves Aczél, tényleg baromi leegyszerűsített hogy tanulhatod egy fél életen át mire érsz vele valamit.
2012. nov. 14. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
soha nincs értelme annak amit mondasz, életedben nem kerültél még éles helyzetbe szerintem, szóval ne próbáld megmondani mi az önvédelem.
2012. nov. 14. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

Jól van papa.


Akkor Tháncolj. Boxoló és rossz lábmunka, mesélj még.


De nem kell senkit győzködni, Te fél életen át tanulsz egy harcművészetet mert nyilván IQ kérdése is hogy egy fejlett irányba mennyi idő alatt tudjuk fejleszteni a mozgásunkat, persze egyszerűbb sz.ar rúgásokat és térdeléseket megtanulni mint ahogyan azok valóban ki lettek találva és működnek, eltérő az igényszintünk. Én fél év alatt kiképzek bárkit önvédelemre annyira, hogy egy thájost elpi.csázna, de legalább helyben hagyná anélkül hogy bármelyikük is meghalna. Naoszt! :D

2012. nov. 15. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
Tehát akkor mit is lenne érdemes választanom? Csak mert én eléggé úgy érzem,hogy 50-50 mind két oldal egy kis vitával vegyítve. Thai boxon elgondolkodtam, de az egy kesztyűs sport, az utcán meg nem fognak kesztyűre várni. Értem ezalatt azt,hogy nem tudom meg milyen, ha kesztyű nélkül ütnek meg.Nem vagyok mazo, ne gondoljatok rögtön erre, csak fel szeretnék rendesen készülni mindenre. Még az sem hátráltatna, ha az edzésen is betalálna 1-2 ütés , nem szeretném ha kímélnének ilyen téren, hiszen az utcán sem fognak.
2012. nov. 15. 13:27
 16/18 anonim ***** válasza:

Hogy az ütéseket fizikailag, lelkileg bírd speciális gyakorlás kell, ha simán kapsz egy gyomrost attól csak görcsösen félni fogsz az ütésektől, fájdalomtól.


Ha pesti vagy írj az onvedelem.bp@freemail.hu címre.

Amúgy meg.. én csak hobbiból írok a thaibox ellen, mert sport és mert utálom ha túl nagyra tartják. Valójában viszont mókás, szórakoztató sport (ahogy az mma is) nem kell mindig agyból csinálni mindent, valaki Taichivel vezeti le a stresszt valaki egy kis állóharc sparringgal. Nem akarom azt mondani, hogy egyik jobb a másiknál (na, milyen diplomatikus napom van, biztos valami siker ért az életben).


Az ország nagyobb részén vagy kamu harcművészetek vannak, vagy kamu önvédelem, vagy küzdősportok. A küzdősportok közül az ökölvívást színvonalasan szokták oktatni, a birkózást is, a Thai csak 1-2 helyen van színvonalasan megtartva. El kell menni, csinálni kell, felőlem szeretni is lehet.. jobb mintha semmit sem csinálnál. De legyen benned a tudat: vannak komoly harcművészetek, és törekedj arra hogy ilyet tanulj. Én is karatéztam anno, mert az volt, kész. Valaki meg komoly késharcos lett, és mivel kezdett? Thaibox-szal. Megedződött kicsit, na jó volt arra. Próbálj ki több dolgot, lényegében én nem tudok ellent mondani a thaibox fanatikusoknak, csak egy vélemény az enyém is, tapasztald meg hol mit tanítanak, mit tanulhatsz, mit mondanak önvédelmi alkalmazhatóságról (eleve, thai edzésen nem fognak azzal áltatni, hogy te majd utcán használható stratégiát fogsz tanulni :)

2012. nov. 15. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

a legkézenfekvőbb megoldás tényleg a box.

a krav, meg sokan szidják, de annak nem is a mozdulataiban van a lényege. nem tökéletesek a technikák, túl nagy önbizalmat is ad, rengeteg hátránya van de azért van pár rohadt hasznos aspektusa is

egy a jól megyszervezett marketing, sokszor vannak szemináriumok olyan helyeken, ami közelebb áll az éles szitukhoz. pl egy buszon, vagy lépcsőfordulóban is tudni kell alkalmazi a dolgokat, tömegben, ki kell alakítani egy látásmódot a helyzethez viszonyítva.

legjobb lenne ha esetleg több mindent tudnál egyszerre tanulni. a box-birkózás megadja a technikai alapot és az erőt, a krav meg jó taktikai tanácsokkal tud ellátni. aláírom. persze mindenhez jó edző kell, ezt nem is érdemes firtatni

2012. nov. 22. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Az lenne jó, ha több olyan szervezet működne mint a Wudang Shan egyesület, mert akkor az önvédelmi rendszer nem egy vagy jó / vagy nem jó dolog lenne mint a krav esetében, hanem minőségi lenne. Csak hát nem ilyen világban élünk, ugye ma hülyíteni kell az embereket, mert az is jó..
2012. nov. 23. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!