Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Kevesebbet kéne nyújtanom...

Kevesebbet kéne nyújtanom (sport, harcművészet)?

Figyelt kérdés
Szóval, eddig majdnem mindennap nyújtottam, főleg most nyáriszünetben, mert ott kell még fejlődnöm a legtöbbet. Taekwondo-ra járok. Mindig mikor elkezdtem a nyújtást, elején nagy fájdalmaim voltak, még amikor csak kicsit is nyitottam szét a lábam (angol spárgához). Volt egy táborom, ezért kihagytam 3-4 napot a nyújtásból, s amikor mentem edzésre, s nekiálltam nyújtani, egyáltalán nem fájt, mikor szét tettem a lábam, s egész jól le tudtam menni spárgába (legalábbis jobban közelítettem hozzá), mint eddig, s tényleg, nem fájt, s úgy éreztem, jól kivagyok nyújtva. Miért van ez így????

2012. szept. 4. 21:52
 1/7 anonim ***** válasza:
nem is értem ez miért baj, nyújtassz hajlékonyabb leszel
2012. szept. 5. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 NagyonGonosz ***** válasza:
Lehet csak regenerálódnod kellett.
2012. szept. 5. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
1. válaszoló: nem mondtam, hogy baj. Persze, ha nyújtok, hajlékonyabb leszek, csak azt nem tudom, hogy az én esetemben jobb e, ha nem mindennap, hanem mondjuk egy vagy két napot mindig kihagyok.
2012. szept. 6. 15:49
 4/7 anonim válasza:
nem baj, h ha nem fáj, az a jó, semmi baj nincs veled...nekem az edzőm egy pillanat alatt lemegy spárágba, én meg csak nézem és közben szenvedek, mert nem szoktam nyújtani eleget!!
2012. szept. 8. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ilyen nekem is volt már,hogy (ugye kung fu-ra járok és mindennap nyújtok), kihagytam pár napot utazás miatt a nyújtásból(ráadásul repülőn ültem több órát, tehát jól lemerevedik közben az ember) és mikor hazaértem alig vártam,hogy elkezdjem a nyújtást. Sokkal lazábbnak éreztem magamat akkor, és hajlékonyabbnak. Ezért én is igy kezdtem el nyújtani,hogy nem minden nap. Viszont egy idő után azt vettem észre,hogy visszafejlődök. Szóval most megint minden nap nyújtok. És már elég jó kis dolgokat tudok megcsinálni.
2012. szept. 8. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Hagyni kell, hogy az izmok regenerálódjanak, különben védekezni kezdenek az "erőszak" ellen, és még kötöttebbek lesznek. Vagy, ami még rosszabb, lesérülsz.

Én alapból is nagyon hajlékony vagyok, de ugyanezt tapasztaltam, mint te. Mostanában úgy csinálom, hogyha edzésen (kyokushin karatéra járok)nyújtunk úgy keményebben, akkor otthon már nem erőltetem.

Ha nem, akkor max. heti 2x nyújtok (1 óra futás után) úgy fél órát.

2012. szept. 15. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha a TKD mellett eljársz jógázni, akkor igen hajlékony leszel. Bátyám is így csinálja, 8 éve TKD-zik és mellette 3 éve jógázik. Amióta jógázik, olyan hajlékony, hogy bárhonnan, szinte bármilyen szögből tud rúgni. 190 cm magasságig lábbal pofoz.
2013. márc. 26. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!