Mennyire áll távol egymástól az íjászat és a harcművészetek? Komoly íjász múltam van, és tapasztalatból tudom hogy tökéletes belső egyensúlyra van szükség, és 100%-os koncentrációra az adott feladat elvégzéséhez.
stílus függő. olyan kimondottan nagy erőnlét általában nem szükséges. de válasszuk szét mondjuk azokat a karate edzéseket, ahol 1,5 óra komoly intervallumos edzés folyik, ami persze fejlesztő is, de nem feltétlen arra gyakorolnak hogy közelharcban megvédjék magukat és hatékonyan semlegesítsék az ellenségüket, hanem hogy versenyen pár perces meneteket végig bírják nyomni teljes sebességgel.
viszont ha azt vesszük alapul, hogy a harcművészetek az ellenséged hatékony elpusztításáról szólnak (legyen ez az egyik célja) akkor beláthatjuk, hogy kis erővel is lehet nagy pusztítást végezni, az egész technika és taktika kérdése.
a többi cél inkább lelki, belső dolog. a koncentrációra, belső egyensúlyra szükséged van gyakorlás, és ne adja az ég alkalmazás közben is.
igazából mi sem gyilkoljuk le egymást, pedig alkalmazott harctechnikákat gyakorlunk.
csak ugye nincsenek szabályos finomítások. ha én a fejét akarom támadni, arra is edzek hogy megütöm a torkát. ugyan ezt szemmel, lágyékkal, térddel. minden vitális ponttal. plusz harcművészeteken előkerülhetnek fegyverek, taníthatnak olyan dolgokat, amik a mindennapi életben azt előzhetik meg, hogy kiszolgáltatott helyzetben érjen támadás (karba tett kéz, beállsz több ember közé "kör közepére" stb. amikkel küzdősportok és nem alkalmazott harc orientált harcművészetek (tehát kamu harcművészetek) nem igen foglalkoznak.
Én nem hiszem bár nem íjászkodok ,de szerintem más dolgok határozzák meg mikor vagy jó íjász és mikor vagy jó harcművész . A belső egyensúly a tökéletes lelkiállapot meg mindenhol plusz szóval ennyi erővel minden közel áll egymáshoz .
Én nem hiszem ,hogy olyan sok köze lenne egymáshoz , mert gondolom arra gondolsz ,hogy mennyi körük van azoknak egymáshoz azoknak akik csapkodják egymást meg akik lövöldöznek . Szerintem más beállítottság a kettő plusz nem hiszem ,hogy ugyan az az erőnlét kellene .
A kyudo-n kivül szerintem más világ a kettő, a kyudo/jutsu a japán íjászművészet ami egy darabig valóban harcértékre koncentrált, de az évszázadok során elment szertartásos íjászatba, ebben figyelhetők meg az általad említettek.
A harcművészetek nem csak egy adott feladat elvégzésére koncentrálnak, mert a harci szituációban ez elégtelen lenne, rengeteg apró dologra kell figyelni és az egész szituációt átlátni, mikor mi történik a látóteredben és azon túl, mennyi hely van körülötted, az egész harc pillanatnyi jó döntéseken múlik. Az íjászat során meg egyetlen célpontra koncentrálnak sokkal több idő van megtalálni a megfelelő pillanatot.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!