Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Valaki ajánlani nekem egy...

Valaki ajánlani nekem egy HARCMŰVÉSZETET?

Figyelt kérdés
Ami viszonylag hamar elsajátítható mondjuk az idő igazából nem számít annyira de azért ne 20 év legyen :).Amit jól tudnak oktatni és nyilván nincs olyan ,hogy legyőzhetetlen de mégis egy olyan harcművészetet amivel azért a legtöbbször nyerek.Például egy utcai szituációban.Jártam 1 évet jiu-jutsura ami nagyon tetszett meg most 4 hónapot wing tsun kungfura és az sem volt rossz de nem tetszett a stílusa.Igazából Muay thaira gondoltam de azt olvastam róla ,hogy mostanában rosszul tanítják és nem is hatásos az utcán és nem tanul meg az ember ütni de nagyon masszív lesz tőle az ember.Olyasire gondoltam amiben van dobás,földharc,ütés,rugás,térd,könyök.Gondolom karate de valamiért nekem az nem szimpatikus.

2012. aug. 31. 12:00
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Az én kedvencem a vingcsun, viszont a Leung Ting féle nem a legjobb szerintem. Amit meg írsz arra jujutsu a legjobb, abban van földharc meg dobás is. Viszont nem a brazil, hanem a rendes. Egy harcművészet rendes elsajátításának ideje meg nem attól függ, hogy milyen, hanem hogy mennyit gyakorolsz. Heti 2 edzéssel, lehet hogy eltart 10-15 évig is. De ha otthon is gyakorolsz, mész magánórákra, esetleg heti 6+ edzésre jársz, akkor már gyorsítható rendesen.
2012. aug. 31. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 stefike55 válasza:
szerintem probald meg a karatet en is azt csinalom heti 3 edzesel is jol haladok egy fel eve kezdtem de mar sokat fejlodtem ugy eroletben ugy kulsoben es ov szinten is
2012. aug. 31. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

"Olyasire gondoltam amiben van dobás,földharc,ütés,rugás,térd,könyök"


Ezzel konkrétan körbeírtad a Ju jitsu-t. Mondtad is, hogy csináltad 1 évig, és tetszett, akkor meg miért hagytad abba?

2012. aug. 31. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek a válaszokat :D Nagyon hasznosak voltak számomra!:) Egyébként azért hagytam abba mert koleszos vok és 1 évig volt edzés a tornatermünkben és aztán abbahagyták és így nem volt lehetőségem... :( de most sztem muay thaiozni fogok és mellette jiujutsuzni vagy csak azt még nem tom :D
2012. aug. 31. 22:56
 5/13 anonim ***** válasza:

Ha utcán is nyerni akarsz, akkor ne harcművészetet tanúlj, hanem futni meg lőni.


A Fighter blogon [link] rendszeresen közlik mikor, hol, melyik harcművészt szurkálták halálra. Szomorú és kiábrándító, de ez van.

2012. szept. 1. 04:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:
karate
2012. szept. 1. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek! :D
2012. szept. 1. 17:57
 8/13 A87 válasza:

Ezt máshová írtam de itt több haszna van.


Nos, a kérdésre a választ nem tudom kinek a térkitöltésében keresed de... hosszú ez de csinálva egész egyértelmű.


az alapján hogy 14 éve gyakorlok a testemmel koordinált harci mozgást (és akkor legyen ez a kategória) amiben ju-jitsu, aikido, dim-mak, wing tsun, wing tzun, box és végül rájössz, hogy sokkal több elképzelhető harci helyezet van egy ember testfelületén mint ahány rendszer egyáltalán.

Azzal semmi újat nem mondok, hogy ezek hosszútávú gyakorlásával lehet olyan öndinamikát kifejleszteni amivel lehet ... reagálni. Errőssége mindegyik systemnek van 10+év normális gyakorlás után értelme is lesz. Fogások, csavarások, rántások, kitérések, bőrérzék, dinamika, testalkat vs sytle... soksok pont van ami hozzá igazítja az embereket bármelyik stílushoz, de részemről egyikre sem esküdnék kizárólagosan.


Pl.: Marketinget lerombolva a WT glass-cannon techinka sok sok évig. Talán a leghosszabb ideig megérő rendszer, 1-2 év alatt... felejtsd el.


A dzsicu, már más, hozzá több kinetikus IQ kell mint a többihez, mivel végül is dinamikus - statikus izommunka váltakozás. Szerintem ez a legrögtönzősebb.. csak így alpárian.


Box... nem olyan egyszerű mint amilyennek tűnik, de túl lehet nyomni sallangal, ehhez inkább a saját tested kell érezned, meg tüdő ugya.


Aikido... nos magam részéről ezt csak pár technika kedvéért csináltam, nagyon anatómus csavarásai de az egész rendszerhez kell vmi kiegészítő...nekem legalább is kellett.


kick box meg thai dolgok... én nem zseretem őket, de csak mert feltűnőek és kb előre elmondatja a stylus a testel mire készül, és akár támadva akár védekezve ez ... nem ok. Erőnléti gyakorlatai közül sok nagyot tud dobni.


Dim mak.... nos hosszú, a technikái hatástanilag nagyon jók, de ha nem tanulsz hozzá anatómiát megette a fene, érdemes frissíteni a dolgokat némi kortárs igazsággal is...


és ez csak pár system és mikor nem oda kerülsz hogy tudod mit csinálsz...


Valami következtetés féle pedig. Rengeteg féle rendszer van, legyen is, de ezen kívül az egyszeri emberből van 7 milliárd a bolygón hét milliárd féle kinetikus metszet, és a legkisebb közös töbszörösöket leszámítva mindenkinak más a maga kombó metszete. Ami fontos mivel x + Y = Z + 1 <--- ez vagy te ... 1 ... szóval próbálj ki sok félét és megtalálod a saját patológiádat.


kb...

2012. szept. 1. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Ha pesten laksz, én tudok jujitsu edzést ajánlani. Amennyiben érdekel, írj nyugodtan privátot...
2012. szept. 1. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
Krav-maga: a klasszikus mindent szabad azért hogy életben maradj és a lehető leggyorsabban harcképtelenné tedd az ellenfeledet bármilyen helyzetben.
2012. szept. 2. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!