Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Valaki ajánlani nekem egy...

Valaki ajánlani nekem egy HARCMŰVÉSZETET?

Figyelt kérdés
Ami viszonylag hamar elsajátítható mondjuk az idő igazából nem számít annyira de azért ne 20 év legyen :).Amit jól tudnak oktatni és nyilván nincs olyan ,hogy legyőzhetetlen de mégis egy olyan harcművészetet amivel azért a legtöbbször nyerek.Például egy utcai szituációban.Jártam 1 évet jiu-jutsura ami nagyon tetszett meg most 4 hónapot wing tsun kungfura és az sem volt rossz de nem tetszett a stílusa.Igazából Muay thaira gondoltam de azt olvastam róla ,hogy mostanában rosszul tanítják és nem is hatásos az utcán és nem tanul meg az ember ütni de nagyon masszív lesz tőle az ember.Olyasire gondoltam amiben van dobás,földharc,ütés,rugás,térd,könyök.Gondolom karate de valamiért nekem az nem szimpatikus.

2012. aug. 31. 12:00
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Hapkido-t ajánlanám, van benne dobás, ütés rúgás, csavarás, minden. Földharcot szerintem nincs benne, de néhány edző tanít arra is, viszont, ha mégsem, megtanulod, mit csinálj, ha az ellenfeled már a földön van. Az egyik ismerősöm hapkidozik, és láttam már harcolni, mert suliban rászállt egy csapat kigyúrt srác, úgy elintézte őket, hogy azt se tudták hol vannak. Ők 6-an voltak, az ismerősöm meg egyedül. Szerintem Hapkidozz, nézz videókat, megtanít arra, hogyan véd meg magad:)
2012. szept. 2. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
A Hapkido igazából a koreai változata a jujitsu-nak látványos rúgásokkal fűszerezve...
2012. szept. 2. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A87 válasza:

Hapkido kb ... Kb... csuklótámadások, esés és légzés technikák, ruhafogások, fojtások, lefogások, ütések, rúgások. Bejártam pár edzésre, de nos újat a dzsicu után nem mutat kivéve több rugást de ritkán van értelme-esélye a levegőben kalimpálni és 130 fokban mutogatni az támadónak hogy hol vagy védtelen.


De ha már itt tartunk, 185 cm fölött a kung-fuk keményítenek... tény, de a stílusok többségének fürgeségét európai emberek közül kevesen tudják használ, sok sok sok edzéssel esetleg. Ezért talán (saját példa) megismersz nagyobb keleti stilusokat mind dzsicu-k japánból (defendo, hapkido etc.-vel is lehet kezdeni de mint mondtam rugni kezdetben fölösleges nah... vagyis hangsúlyt arra fektetni... Wing Tsun, Chun, Tzun .... nos WT... inkább Máday miatt a CH jobb edzőit ő tanította, Tz is onnan vált ki..tudom pénz kell hozzá de nah tény ami tény...


Aztán ha vannak ilyen tapasztalatok akkor meg lehet nézni a kivonatos, nyugati posztmodern stílusokat mint Krav Maga, Kapoor (Indiai Krav Maga) mindkettő nagyon jó!!!... Eskrima és ha találsz (van itthon is, utána kell nézni) akkor MCMAP kicsit már durvább és szükséged lesz arra amit megtanultál, és amennyivel erősebb lettél.


Persze ezek egyéni dolgok. Magam részéről ez bevált. Krav-Maga félékkel és Eskirmával sztem érdemes találkozni bármi mást is csinálsz mellette mert hasznos. Ha nem csinálsz, nem tudsz ítélni akkor kevésbé...


brb

2012. szept. 6. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!