Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » A harcművészetek legmagasabb...

A harcművészetek legmagasabb szintjét elért mesterek képesek "természetfeletti" dolgokra?

Figyelt kérdés

Mármint úgy értem a "természetfeletti" dolgokat, hogy spirituális és megmagyarázhatatlan dolgokat tudnak csinálni.

Például: levitálás, aura érzékelés, energia (csí) áramlás, kozmikus energia,telepátia, ilyen csakrás dolgok....stb.


Én az ilyen shaolin kung-fu, taiji quan, ju-jutsu, aikido mesterekre, tibeti szerzetesekre, indiai harcművészek és jóga mesterekre gondolok elsősorban.


Olvastam olyanokat, hogy állítólag Morihei (aikido megalapítója) képes volt a testelhagyásra és teleportálásra (bár szerintem legenda), valamint a tibeti szerzetesek meg indiai jóga mesterek képesek levitálni, a shaolin nagymesterek és tai chi mesterek pedig energiát érzékelni és érintéssel embereket lebénítani.

Igazából a konkrét kérdés összefoglalóan az, hogy a harcművészetek és a spiritualitás paranormális jelenségek mennyire vannak szoros kapcsolatban, vagy igaz-e egyáltalán?


Tudom, hogy ez inkább ilyen ezotériás kérdés, de harcművészeteket űző embereknek véleményére vagyok kíváncsi.



2012. szept. 29. 11:02
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:

Chuck Norris rejtett talentuma a Láthatatlanság.

A gyerekek lefekvés előtt be néznek az ágy alá,hogy nincsenek e szörnyek. A szörnyek pedig benéznek az ágy alá, hogy nincs e Chuck Norris.

Rajta kívül senki nem rendelkezik természetfeletti képességekkel még Isten sem. Isten a saját képmására teremtette az Embert. Miután Chuck Norris a saját képmására megteremtette az Istent. Isten mondá: "Legyen világosság!" Chuck Norris mondá: "Kérjed!"

2012. szept. 30. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:

Utolsó, te még egy hülye vagy...

Amúgy nem értem a Chuk Norrisos filmeket, bruce lee simán keresztbe verte volna, nah minegy is...

Amúgy igen, régen azért hitték az emberek, hogy ezek a mesterek belelátnak a jövőbe, tudják mi fog történni, mert elindítottak egy ütést, a mester pedig 0.2 sec es reflexel hárította azt... (Egy átlag ember ilyesfajta reflexe, 1 és 1,5 között mozog... )

2012. szept. 30. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:

Az a jelenet, amelyben Bruce Lee legyőzte Chuck Norrist, a filmtörténet legdrágább vizuális effektje volt. Inflációval korrigált értéken számítva, ez az effekt többe került, mint Paraguay éves bruttó nemzeti összterméke.


Egyszer amikor Oyama Masutatsu erdei sétája közben találkozott egy medvével, megküzdött vele és legyőzte.

Egyszer amikor Ueshiba Morihei erdei sétája közben találkozott egy medvével, megosztotta vele az uzsonnáját.

Egyszer amokor Chuck Norris erdei sétája közben találkozott egy medvével, a medve elnézést kért és egy pörgőrúgással megölte magát. ...

2012. szept. 30. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:

Én itt most a tudásról beszélek, ennyi erővel Bruce Willis el is születhettek volna ezek a viccek.

Tudod amikor bruce lee forgatta az első filmjét, meg kellett kérnie az operatőnek , hogy rúgjon lassabban, mert olyan gyorsan rúgott, hogy a kamera nem tudta rögzíteni... Egy valódi összecsapás során kb 20 mp alatt vége lenne a küzdelemnek a kung fu mester győzelmével.

2012. szept. 30. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
Chuck Norris egyszerre győzte le az összes street fightert amikor kidobta a PC-jét az ablakon....
2012. szept. 30. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
Jó van, látom távol áll tőled, az értelmes kommunikáció...
2012. szept. 30. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
Na jó, de Chuck Norris képes volt-e a testelhagyásra? :)
2012. szept. 30. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:

Hogy lenne képes?

Chuk Norris, egy szimpla karate mester, aki jókor volt jó helyen ennyi!

2012. szept. 30. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
Chuck Norris nem néz a napba szemüveg nélkül. Egyszer megtette és teljes napfogyatkozás lett. Ha sötét van Chuck Norris nem felkapcsolja a világítást hanem lekapcsolja a sötétséget. Chuck Norris egyszer kipróbálta milyen a fagyos tekintet. Az volt a második jégkorszak. ...
2012. szept. 30. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
Chuck Norris valójában már tíz éve meghalt, csak a kaszás nem meri elvinni ...
2012. szept. 30. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!