Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » A harcművészetek legmagasabb...

A harcművészetek legmagasabb szintjét elért mesterek képesek "természetfeletti" dolgokra?

Figyelt kérdés

Mármint úgy értem a "természetfeletti" dolgokat, hogy spirituális és megmagyarázhatatlan dolgokat tudnak csinálni.

Például: levitálás, aura érzékelés, energia (csí) áramlás, kozmikus energia,telepátia, ilyen csakrás dolgok....stb.


Én az ilyen shaolin kung-fu, taiji quan, ju-jutsu, aikido mesterekre, tibeti szerzetesekre, indiai harcművészek és jóga mesterekre gondolok elsősorban.


Olvastam olyanokat, hogy állítólag Morihei (aikido megalapítója) képes volt a testelhagyásra és teleportálásra (bár szerintem legenda), valamint a tibeti szerzetesek meg indiai jóga mesterek képesek levitálni, a shaolin nagymesterek és tai chi mesterek pedig energiát érzékelni és érintéssel embereket lebénítani.

Igazából a konkrét kérdés összefoglalóan az, hogy a harcművészetek és a spiritualitás paranormális jelenségek mennyire vannak szoros kapcsolatban, vagy igaz-e egyáltalán?


Tudom, hogy ez inkább ilyen ezotériás kérdés, de harcművészeteket űző embereknek véleményére vagyok kíváncsi.



2012. szept. 29. 11:02
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
81%

Baromság. Levitáció? A harcművészek nem hókuszpókusszal foglalkoznak. Itt nyugaton a qi/ki/chi dolgot is rendesen félreértették, nem olyan misztikus, mint ahogy a nyugati injekciós generáció azt elképzeli.


Egy ütéssel megbénítani valakit, arra ott a kézéllel végzett ütés naki verőérre egy kis gyakorlással jól fejleszthető, rengeteg gyakorlással meg alkalmazás szintjéig is kiművelhető.

2012. szept. 29. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:

Én magam harcművészettel nem foglalkozom, de tudatos álmodásból volt egyfajta asztrálutazás élményem, nem kizárt, hogy a fentiek is képesek ilyesmikre.


Viszont:

E mesterek a természetfeletti dolgaikkal együtt sem golyóállóak.

2012. szept. 29. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
utolsóval egyetértek.testelhagyásra sok ember képes.A harcművészeteknél meg ugye játszik egyfajta szellemi oldal is,tudatosság,tehát erre simán képesek lehetnek,de a többit amit írsz,azokat sem tartom kizártnak.
2012. szept. 29. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
81%

"de a többit amit írsz,azokat sem tartom kizártnak." Na most gyorsan gondoljátok végig mi haszna lenne egy harcművészetben pl a lebegésnek. Hmmm semmi kb. Dolgoztam már igen magas szintű japán mesterrel aki nem repült. Hihetetlen dolgokra képes, de nem misztikus hókuszpókuszra, hanem fiziológiailag megmagyarázható dolgokra.


A qi/ki/chi vonalra ez sem misztérium, hanem a belsőszerveket összekötő ideghálózatban (meridián, csakra) áramló "impulzus, amit a keletiek pár ezer évvel korábban fedeztek fel, mint a nyugatiak és kialakították a pusztító, majd gyógyító technikákat. Nem más, mint fejlett anatómia.

2012. szept. 29. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:

Neutronlovag

A harcművészetben semmi.Csak lehet,hogy képes rá,mivel tud bánni az energiával.

2012. szept. 29. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:

Röviden és tömören: nem.

Aki ilyenekben hisz, az miért nem hisz a hétfejű sárkányban is?

2012. szept. 30. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:

Utolsó,a hétfejű sárkánnyal valószínűleg nem sok ember találkozik....

Pl.én sem azért hiszek a testelhagyásban,mert mások mondták,hogy van ilyen,hanem azért,mert megtapasztaltam.

2012. szept. 30. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
Aha. Vannak ilyen tudatmódosító szerek. :)
2012. szept. 30. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:

Mivel egyik mester sem fogja elérni a harcművészet legmagasabb szintjét, nem.

De amúgy sem lehet a puszta akaratunkal befolyásolni a környezetünket, erre az emberi test nem képes, lehet bruce lee az illető, vagy saolin pap, akkor sem fog tudni teleportálni, vagy lebegeni...

2012. szept. 30. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:

Hát ha vannak/voltak is ilyen emberek, nem hinném, hogy a harcművészetekkel érték el ezt. Ha teszem azt Morihei baseball játékosnak ment volna, akkor is lettek volna csodás képességei, csak most éppen a baseball rajongók szájából lehetne hallani a róla szóló legendákat.


Szóval nem hinném, hogy a csodás képességek, és a harcművészetek szoros kapcsolatban lennének. Bruce Lee és Takeda Sokaku (Morihei mestere) is mind kiváló, szinte természetfeletti képességekkel rendelkező harcosok voltak, mégis minden mozdulatuk tudományosan igazolható volt. Mind Takeda mind Morihei piszok jó időzítő képességgel rendelkezett, és addig csiszolták, míg tizedmásodperc pontosan megérezték, mikor a leginstabilabb az ellenfél; és akkor könnyedén eldobták a saját energiájánál fogva. Ezért tűnik "varázslásnak" az aikido, meg a daito ryu jujutsu (bár ma már sajnos sok helyen tényleg az). De nincs ebben semmi természetfeletti, csupán fizika.


A shaolin mesterek sem csodalények. Igaz, egyelőre még nem sikerült a modern tudomány eszközeivel megfejteni keménységük okát (pl mikor egy lándzsahegyen egyensúlyoznak a torkukkal) de ez nem paranormális.

2012. szept. 30. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!