Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Ju-Jutsu + Wing Tsun kung-fu...

Ju-Jutsu + Wing Tsun kung-fu az jó kombináció?

Figyelt kérdés

Szeretnék tanulni mindenféleképpen harcművészetet.

A japán ju-jutsut azért, mert ott vannak feszítések, dobások, gáncsolások, fojtások, földharc no meg egy kevés ütés és rúgás is. A wing tsunt pedig azért szeretnék tanulni mert ott nagyon rámennek az ütéstechnikákra.


Küzdősportokat ne soroljatok fel, mert abból nekem elég volt, K1-eztem 3 évig meg judóztam 2 évig. Versenyzésre jó de utcai bunyóba nem sokat ér egyik sem (tapasztaltam), mert ezek csak versenysportok, csak az erőről meg a csépelésről szól. Nekem komplex harcművészetek kellenek. Inkább fejlődök lassan, de biztosan és sokoldalúan. És mivel asztalos vagyok, így csinálok magamnak ilyen kung-fu fabábut, és egy kicsit háttérbe szorítom a bokszzsákot.


Szerintetek jó a két kombináció?



2012. aug. 10. 17:23
 1/6 anonim ***** válasza:
A kettő tökéletes kombináció,csak nehéz lesz egyszerre elsajátítani.Amúgy melyik városban járnál wing tsun edzésre?
2012. aug. 10. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Akkor már inkább Wing Chun-t tanulj. A Leung Ting Wing Tsun piszok drága, és nem sok jót hallottam az edzések minőségéről sem...
2012. aug. 12. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 N0rbi04 ***** válasza:
48%
Na meg jó pár év, meg Forint, mire eléred az übercsillámkungfus fokozatot, hogy egyáltalán megmutassák neked a fabábut...
2012. aug. 12. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Szoondiii ***** válasza:

Ahogy írták inkább lehetőleg WingChun, az alkarod edzéséhez meg nem feltétlen kell fabábu, igazából.. én ajtófélfán szoktam.

Jó kombó lesz, érteni fogsz a harchoz! A küzdősport is jó alap lesz nálad, csak el kell tudni felejteni a ringbunyó koncepciót, az kissé nehéz. Leglábbis nálam nehéz volt.

Aczél.

2012. aug. 14. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Én wing tsunozni járok és nagyon jó az edzés minősége és ebből nincs verseny és ringbe sem megyek be a wing chun-ban láttam már versenyeket meg bemennek ringbe is ehhez viszont az kell hogy egy két ütést fogást nem hasznosithatsz en szerintem, és lehetséges hogy jo kombináció lenne
2012. nov. 14. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szerintem semmiképp se tanulj ltwt-t jitsu mellé, mivel az ltwtben eléggé más állást tanítanak meg ütést(szerintem mindkettő elég használhatatlan), így nem annyira tudnál egy egységes valamit kialakítani szerintem, viszont más féle vingcsunokkal esetleg összeférhet. Van még legalább 10 féle pesten. Van ahol már az 1.-2. hónapban kezdik mutogatni a fabábút is.
2012. nov. 14. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!