Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » 21 évesen elkezdeni küzdősport...

21 évesen elkezdeni küzdősportot hülyeség?

Figyelt kérdés

valamit akarok, hogy ha belémkötnek vagy valami, ne azlegyen, hogy csak állok mint a f*sz, és semmit se tudok csinálni...

most nem iylen olyan verseny meg profi szinten...csak néhány alapot...

csak nemtudom hogy kezdjem, mert ha lemennlk vmi edzésre az első 14 éves összeverne...azt azért meg rosszul viselném..XD


2012. márc. 12. 23:16
 1/7 anonim válasza:
Akkor talán késő lenne, ha profi szeretnél lenni, így viszont nem az. Nyugodtan iratkozz be valami kezdő csoportba, ott mondd el, hogy semmiféle tapasztalatod nincs még és így is fognak kezelni. Ha hozzád hasonlóakkal kerülsz egy csoportba, akkor nem fognak összeverni. :)
2012. márc. 12. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Gress ***** válasza:
Nem.Kezdd csak el nyugodtan.
2012. márc. 12. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Egy 14 éves gyerek fizikailag képtelen összeverni egy felnőtt korhoz közeledő 21 évest. A 14 évest illene minimum felemelned és falhoz vágnod.
2012. márc. 13. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem késő. Én 20 évesen kezdtem el, és elég jó vagyok(thai boxolok) már, persze nem azokhoz képest akik versenyeznek a csapatomból, hanem magamhoz képest, amilyen eleinte voltam :)


Nem kell félned attól, hogy összevernek a 14 évesek az edzésen. Természetesen normális edzéseken gyakran vannak küzdelmek, de nem lehet nagyot ütni/rúgni, plusz van sípcsont védő, fogvédő, ha kell akkor fejvédő.. Nem igazán tudsz megsérülni, meg ahogy az edzőm szokta mondani: "Amíg fent van a kezed, nagy baj nem történhet" :).


Én is nagyon izgultam ugyan ezek miatt az okok miatt az első edzésem előtt mint te, de rájöttem, hogy hülyeség. Komoly csapatnál normálisak az emberek, nem csesztetnek hogy kezdő vagy meg stb, mindenki nagyon rendes és segítőkész. Nálunk nincs kezdő és haladó csoport, tehát mindenki ugyan azt csinálja. Kerültem már össze küzdelemben magyar bajnokkal is, de egyáltalán nem vert agyon, persze éles helyzetben simán megtehetné, de itt nem ez a lényeg. Ahol ennek az ellenkezőjét tapasztalod, onnan el kell jönni, s*ggfejekkel nem érdemes edzeni.


Utolsó válaszoló meg nem tudja miről beszél, nálunk a kicsik csoportjában is van olyan 13 éves, akivel 21 évesen is meggondolnám, hogy kiállok-e.



Tehát egy a lényeg, nem kell félni, jó lesz ;)

2012. márc. 13. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
én is thai boxolok 15 éves vagyok de sokszor küzdök felnőtekkel akár 25-30 de 40 éves emberekkel is és nem szoktak falhoz vágni..de ettől még te nyugodtan kezdheted a sportot..keress valakit aki veled egyszintű kb. és vele edz..de az se baj ha erősebb ellen mész mert hidd el élvezni fogod még ha kapsz is :)
2012. márc. 13. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Egy 14 éves ember még gyerek fejletlen izomzattal messze nem tud akkora erőt kifejteni , mint egy 20-25 éves ember. Technikailag jól össze lehet rakva, de az csak részben ellensúlyozza a testi hiányosságokat.
2012. márc. 14. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
nem akarok vitát nyitni de nem minden esetben igaz ez..csak ha átlag 14 illetve 24 éves emberről van szó..
2012. márc. 14. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!