Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Szerintetek hol lehet gyorsabb...

Szerintetek hol lehet gyorsabban versenyszintre eljutni? Kyokushin karate vagy thai boksz?

Figyelt kérdés
16 éves lány vagyok, tavaly fél évig kyokushin karatéztam. Levizsgáztam 10 kyura, de utána abbahagytam (az edző szerint túl lassú voltam), és azóta inkább fekvenyomtam, kondiztam. Most szeretnék újra elkezdeni vmi küzdősportot. Eléggé versenyorientált vagyok.
2012. jan. 2. 11:52
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Milyen súlycsoportban?És hány éves?
2012. jan. 3. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

"Nem az a lényeg mi biztosítja az ellenállást. Egy harcosnak olyan edzés kell ami alacsony ismétlésszámú, maximális izomfeszítést és maximális erőt igényel, és ezek kiegészítve kirobbanóan gyors gyakorlatokkal. Ha ezeket tartalmazza egy edzés akkor teljesen mindegy, hogy azt egykezes fekvőtámasz különböző variációval, konditeremben végzett súlyzó edzéssel vagy kettlebellel éred el."

Ha egy két perces menetből állna a küzdelem, akkor ez talán jó lenne, de a versenysporthoz kevés. Ahhoz az állóképességet is fejleszteni kell, és ehhez bizony nem kicsit kell megemelni az ismétlésszámot.

2012. jan. 4. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

"Ha egy két perces menetből állna a küzdelem, akkor ez talán jó lenne, de a versenysporthoz kevés. Ahhoz az állóképességet is fejleszteni kell, és ehhez bizony nem kicsit kell megemelni az ismétlésszámot."

Vagy nem olvastad el, vagy nem sikerült megértened az előzményeket.

Az erőedzésnek mi köze van az aerob állóképességhez?

2012. jan. 4. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!