Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Ha karate, akkor milyen...

Ha karate, akkor milyen karate-t ajánlanátok? Ami fontos, hogy bp-n.

Figyelt kérdés
én relatív nagy darab vagyok, de nem kötöttek az izmok, úsztam, most kettlebell+boksz...
2011. nov. 23. 23:16
 1/10 anonim ***** válasza:

A shotokan karate kemény, de túl hagyományos, sok idő megtanulni, sok a formagyakorlat. Sok idő után azért utcára is jó. Főként ütnek benne.


A kyokushin kai karate, nagyon kemény, formagyakorlat itt is van, de kevesebb, mint a shotokan-ban, inkább sportolásra/versenyzésre van. Főként rúgnak benne. Nem ütnek fejre.


Az ashihara karate, az való utcai bunyóra, itt nincsenek formagyakorlatok egyáltalán, nem csak ütnek és rúgnak hanem van benne 4-5 dobástechnika is mint a judo-ban. Utcára ez a legjobb!


Én mind a három fajtát próbáltam és tényleg az ashihara karate a legjobb önvédelem szempontjából. Pesten 1000% hogy van ashihara karate.

2011. nov. 24. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Van pesten minden kb ami van Mo-n szóval ez nem akadály még suliban az egyik tanár is oktat Shotokant . Karate az egy időbe nagy divat müvészet volt és kb mindenki tanulta ezért sok Dojo-t hoztak létre mint most Muay Thai termeket .


Aztán gondolom jön krav maga (bár már elég sok van így is ) Mindíg amit éppen felkapnak abból lesz sok .

2011. nov. 24. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:

Hát kb. tök mindegy... én a kyo-t nem szeretem, nem ütnek fejre, ami sztem elég gáz.

Én shito ryu-zom. Ennek a stílusnak az egyetlen hátránya, h ebben a karatéban van a legtöbb formagyakorlat. De azok leginkább csak övvizsgára kellenek. Mi azon kívül nem erőltetjük a dolgot annyira. Megnéztem múltkor egy shotokan edzést (nyári szünet utáni 1. edzés volt) és rögtön kihonnan meg formagyakorlattal kezdtek. De nem tudom, minek...

Menj el, nézz meg egy edzést, mert az a fontos, h hogyan tanítják, nem az, h melyik stílust választod. Ha olyan az edző, akkor lehet h egész évben katázni fogsz (ilyet is láttam már). Ha meg jobb, akkor ésszerűen beosztja. Igazából nyilván az a jó hely, ahol a küzdelemre helyezik a hangsúlyt és kata edzés ritkán van.

2011. nov. 30. 03:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
Shotokan
2011. dec. 1. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Szerintem is legyen mindenből. A kihon is fontos, habár nem tűnik annak, pedig muszáj megtanulni a technikákat, különben csak hadonászni járnál karatéra. A formagyakorlatok pedig segítik megtanulni a technikákat.
2011. dec. 12. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
A technikákat máshogy is meg lehetne tanulni nem csak kihonnal meg katával. (és nem is ezekkel tanulod meg egyébként, max a nagyon alapokat, h hogyan kell ütni. De kumitében meg már teljesen máshogy használod) Ezekkel inkább kitartást tanulsz és erőnlétet fejleszt, másra igazából nem jó.
2012. febr. 21. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
ahogy látom sokan a shotojkan-t ajánljátok de én shito ryu-t ajánlanám DE NAGYON!!!! (am a kettőnek az alapja kis külömbségekkel ugyanaz)de mindakettő jó
2012. ápr. 10. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:

ja azt elfelejtettem [link]

itt minden van BUDAPESTEN!!!!!!!

2012. ápr. 10. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

Kurdihoz ne menj shito ryu-ra!

Ha lemész egy edzésre, beszélgess egy kicsit az edzővel és ha elkezdi a tradíció-kata-kihon rizsát meg, hogy az az alapja az egésznek, akkor lépjél onnan... azt is kell gyakorolni, de vannak ezek az elszállt marhák, akiknél te küzdeni nem fogsz megtanulni, hanem "vívó állásban" fogsz órákat tölteni és majd ha el kezdi a kumitét tanítani, akkor azt az ultra tradicionális bunyót fogja erőltetni, ami használhatatlan (pl. csak távolról indított támadások és semmi testközelség. Ez már elavult)

2012. szept. 9. 03:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Am. merrefelé laksz? Lehet, hogy tudnék ajánlani helyeket. Már ha még aktuális.
2012. szept. 9. 03:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!