Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Szerintetek hol lehet gyorsabb...

Szerintetek hol lehet gyorsabban versenyszintre eljutni? Kyokushin karate vagy thai boksz?

Figyelt kérdés
16 éves lány vagyok, tavaly fél évig kyokushin karatéztam. Levizsgáztam 10 kyura, de utána abbahagytam (az edző szerint túl lassú voltam), és azóta inkább fekvenyomtam, kondiztam. Most szeretnék újra elkezdeni vmi küzdősportot. Eléggé versenyorientált vagyok.
2012. jan. 2. 11:52
1 2
 1/13 anonim válasza:
100%

Szerintem a thai-boxban gyorsabban jutsz el verseny szintre

de ha tényleg versenyezni szeretnél hagyj fel a kondival mert az tényleg nagyon lassít. én azt ajánlanám hogy saját testsújjal eősíts pl: fekvő, felülés, huzi stb

sok sikert!

2012. jan. 2. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
49%
Kemény csaj lehetsz..:) Am sztem thai box.
2012. jan. 2. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

"de ha tényleg versenyezni szeretnél hagyj fel a kondival mert az tényleg nagyon lassít. én azt ajánlanám hogy saját testsújjal eősíts pl: fekvő, felülés, huzi stb"

Hibás felvetés.

2012. jan. 2. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Thai Boxban hamarabb jutsz el versenyszintre,de ott nagyon kevés a normális verseny.Olyanok vannak,h csütörtökön szólnak,h szombaton verseny.De ha máshol van akk az odajutást is nehéz megszervezni,2 nap alayy felkészülni sem tudsz.Ahoz meg,h eljuss normális versenyekre,kb. olyan 4-6 év kell.Viszont ilyen versenyekre,ahol jóformán ring sincs,kb. 1-1,5év alatt eljuthatsz.Ahoz,h karatéban versenyezz,olyan 2-2,5 év kell nagyjából.Szal ha komolyan versenyezni akarsz,akk Karate.De ha (kezdetnek) az ilyen ernyák is megteszik,akk Thai Box.(Részemről,ha én csakis versenyezni akarnék,akk a Karatét választanám).
2012. jan. 2. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:
Mitől hibás az hogy kondi lassít? kifejtenéd kösz
2012. jan. 2. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

hetente-kéthetente boksztermekben-thaibox termekben rendeznek sparring party-kat,uh szinte bármikor mehetsz versenyezni stílustól függetlenül.

a kettlebell-nek még utánanézhetnél.

2012. jan. 2. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem az a lényeg mi biztosítja az ellenállást. Egy harcosnak olyan edzés kell ami alacsony ismétlésszámú, maximális izomfeszítést és maximális erőt igényel, és ezek kiegészítve kirobbanóan gyors gyakorlatokkal. Ha ezeket tartalmazza egy edzés akkor teljesen mindegy, hogy azt egykezes fekvőtámasz különböző variációval, konditeremben végzett súlyzó edzéssel vagy kettlebellel éred el. És persze a flexibilitás fejlesztése sem maradhat ki. Nem a mivel-t kell okolni, hanem a hogyan-t.
2012. jan. 2. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 lee12 ***** válasza:

haverom 4 hónap alatt mehetett thai box versenyre mondjuk egy őrült a gyerek

amúgy női boxot is megnézhetnéd mert még ott is simán jó lennél és mondjuk 2 hónap box után thai boxon szétkapnád őket kézzel

2012. jan. 2. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Jó,én az átlagot írtam.De sztem am se normális valakit 4 hónapután versenyre küldeni.Miban ha megsérül?Még nincs olyan szinten,h kész legyen erre.
2012. jan. 2. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 lee12 ***** válasza:

viccet félre gyerek olyan tehetséges hogy 4 hónap után az országos bajnokot megverte

irgalmatlan tehetséges és kemény a gyerek(irigylem is)

2012. jan. 3. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!