Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Valóban hatékony ez a módszer...

Valóban hatékony ez a módszer az ököl erősítésére?

Figyelt kérdés

Az alábbi videón, a 3.03 -tól látható egy fiú, aki a falat üti. Így valóban jól lehet erősíteni az öklöt? Mondjuk, úgy gondolom, hogy ha ezt csinálnám rendszeresen, az öklömből az idegeket ölném ki, így lenne hatásos.


És íme a videó:


http://www.youtube.com/watch?v=7qHL2PSpecI


2009. máj. 19. 19:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
szerintem ezt ne csináld mert tönkremennek az izületeid meg a porcok az ujjadba, inkább boxkesztyüvel egy boxzsákot ütögetni érdemesebb lenne szerintem mint a falat ütögetni.
2009. máj. 19. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
34%
Ha az a célod, hogy tönkremenjenek az izületeid , és hogy úgy remegjen a kezed , mint egy 90 éves öregembernek , akkor nyugodtan . Semmi értelme nincs . Ha verekedni akarsz akkor boxolj , az jobb.
2009. máj. 19. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
100%

Kérdésedre válaszolva igen, így valóban lehet erősíteni az öklöt. De lehetőleg ne így kezd el, tudnám javasolni a padló+szőnyeg kombót :) Amire figyelned kell hogy a mutató és a középső ujjad bütykével üss, amire még jobban hogy egyenes, megfeszített csuklóval csináld (ha 'puha' csuklóval ütsz az nagyon kellemetlen, és asszem ki is ficamodhat). Ezért is tudnám még javasolni hogy a csuklód is edzd külön, pl fekvő támasz ökölbe szorított kézen.


Nem tudom az idegeket ki ölnéd-e vele, lehet, de inkább ehhez a kellemetlen érzéshez szoktatod magad amit a fájdalom (?) okoz, nem fog érdekelni, természetes lesz.

2009. máj. 19. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Szia, csatlakozván az előttem szólóhoz igen...kung-fu-s haverom mondta ezt a módszert, h telefonkönyv a falra, kezenként 500 ütés és letépsz egy lapot...

de sztem felesleges...én thaiboxozom, de nem érzem szükségesnek h hirtelen edzem be a bütykeimet...az is jó pl ha első két bütykön nyomod a fekvőtámaszt...

mindenesetre ha falütögetésre vállalkozol, először tegyél sztem bandázst a kezeidre, h védd a csuklódat és melegítsd be előtte jól a kezed(itt láttam sokan irták h tönkre megy az izület, hát a shaolinok pont nem azok az emberek akik fogják a derekukat meg remegnek...)

ja és azzal is számolj h nem lesz bőr a bütykeiden:D:D:D

Az idegekről annyit, h kérdeztem ilyenről a volt biosztanáromat a sípcsontom miatt és azt mondta h nem lehet kiölni az idegeket, max megrövidülnek...

2009. máj. 28. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
má nem azért a fal előtt azért volt 6 liter ujságXDDD
2009. dec. 9. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
elmész thai-földre és megnézed a thai bozolókat, nem tom ma még csinálják-e, de régen az biztos. odamennek a falhoz azt elkezdik ütögetni, meg odamennek egy bambusz fához vagy mihez, mert az hajlékony és sípcsontal rugdossák mig ki nem törik, az biztos hogy ha ezek után megütsz vagy rugsz valakit az nem fáj jobban mint egy szonyogcsipés...
2010. febr. 16. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Az biztos h érzéketlenebb lesz a kezed idővel, valamint maga a csont erősödik meg. De Én sem ajánlom, bár nem tudom az újság mennyit tompít.
2010. júl. 14. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
Hello! Én shotokan karatéra járok és mi az öklünket egy bordásfalra erősített puha fát ütünk ez méégsem olyan kemény, aztán azelső két bügykön szoktunk fekvőket csinálni (ahogy már mondták előttem is) egy edzésen 70-et kb. Tehát ne így kezd a gyakorlást. :). Ha egyszerre tul sokat csinálsz akkor a porcok tényle megsérülhetnek és akár be is gyulladhat a kezed és akkor már soha se lessz olyan jó. A lényeg a fokozatosság. És egyépként nem a csontod lessz nagyobb hanem az öklödön lessz bőr keményedés. ez az ami majd egy idő után már elég kemény lessz! De csak óvatosan!!!!
2010. dec. 29. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
Hello figyelj az ököl erősítése nagyon sok számtalan módszer létezik. Lehet ütni a falat de nem az a legjobb attól csak tényleg tönkre mennek a porcok és az ízületek. Én azt írom neked hogy csinálj saját test súlyos funkcionális erőnléti edzéseket amiben néha beiktatsz egy kis öklön lévő fekvő támaszt. És nem kell sokat csinálnod. Elég ha 2X5 vagy 2X10 esetleg 2x15 netán 2X20. nagyon sok gyakorlatok létezik ami erősítő az öklöt és a csuklót. Nagyon jó erre az elhíresült fegyenc edzés is bár az másra is jó. Harcművészet karate vagy kung fu is jó erre. Lehet nem emelsz súlyokat vagy nem mindig csinálsz fekvőtámaszt de olyan gyakorlatokat tanít neked a mester sifu vagy sen sei amitől erős fitt rugalmas és egészséges leszel. Nem is gondolnád de a maszírozás is erősítő az ujjakat és a csuklót. Sőt ha gabona zsákokat emelsz 8 órában egy kamionra. Esetleg napközben mikor kedved tartja tenyeredbe veszel egy tollat. zárt nyújtott ujjakkal össze zárod majd ujjaid segítségével görgeted fel és le szép lassan az ujjak hol nyújtott hol hajlított állapotba kerülnek és ettől a mozgástól meg erősödnek . Kerti munkában is megtud erősödni akár farakás pakolásában kőműves munkában is .
2013. dec. 30. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Szia ha még érdekel a téma! Én taekwondozok és nálunk az az alap hogy öklön csináljuk a fekvőt, vizsgán is ez az elvárás először 30 és később feljebb megy, valamint ez később a töréseknél jön elő (deszka, tégla) . A fekvő az egyik legjobb erre, de én még olyat csinálok ami szerintem nem teszi tönkre az ízületeket, újságpapírt szoktam ütni ami mögött betonfal van, hasznos de mégsem sérti fel a bütyköket:)
2015. dec. 31. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!