Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Az ősszel próbálkoztam görkorc...

Az ősszel próbálkoztam görkorcsolyázni. A fő problémám az hogy nem tudok vele megállni. Valami jó módszer esetleg? A rajta lévő "Fék" nem hozott eredményt. Amint leteszem, hanyatt akarok esni.

Figyelt kérdés
2009. febr. 15. 20:14
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
én úgy szoktam vele megállni hogy hirtelen elfordulok és megtámaszkodom a falban vagy egy fában (pont amifelé forduulok) - lehet hogy hülyén hangzik, de nekem használ :D
2009. febr. 15. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
92%
Nincs módszer.. amíg nem találod meg az egyensúlyt, addig nem fogsz tudni rendesen megállni (: A biciklizést is meg kellett tanulni ugyanígy..
2009. febr. 15. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy szoktam megállni, hogy az egyik lábamat keresztbe a másik mögé rakom (T alakban), majd azzal fékezem magam. Kell az egyensúly, de ez csak gyakorlás kérdése. Jó korizást!
2009. febr. 15. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

lelassítasz és emgállsz..úgy lassítasz le,mint síelésnél ahóekézés...

tehát terpeszbe kicsit szécsúsztatod a lábaidat,miközben a két térded bahalítod, befelé(egymás felé akarnak nézni)dőlnek

2009. febr. 15. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

A T alak az koptatja a kereket mint állat

A hóekézés pedig csak lelassít

EGYSZERŰEN FAROLJ BE AZT MÁR MEG IS ÁLLTÁL :D

2009. febr. 27. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:

a "hóekézés" tényleg jó =)

nekem így kezdőként ez a legstabilabb módja annak, hogy ha még megállni nem is, de valahogy lelassuljak :P

meg olyat szoktam csinálni (de az még nem nagyon megy), hogy megyek, megyek és ugrok egy picit és kifordulok oldalra. mintha gyalog mennél és ugrasz egyet és oldalra fordulsz. nagy sebességnél nem tudom, hogy működik e, kecsinél nem volt gáz

2009. márc. 29. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

T-fék, hóeke, farolás, demszky oszlop megfogása, fal, kerités, pázsit - igény szerint :)


a sarokféket mindeképpen szereled le, és tanulj meg T-fékezni, nem baj ha koptatja a kereket

2009. ápr. 13. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én úgy szoktam megállni, mint ahogy megfordulni kell lendületből, szal egymás felé fordítom a sarkam és akkor fékezek :D lehet furán hangzik
2010. szept. 1. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!