Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Testépítők, tapasztalt -jól...

Testépítők, tapasztalt -jól informált embertől, segítségre lenne szükségem?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Az első dolog : Még nem volt kreatin kúrám, de utána olvastam, tiszta a feltöltés és a szinten tartás része is,amit nemtudok viszont: veszek kreatin monohidrátot (full force, nem drága 5.500 / 1kg ! ) ezzel feltöltenék, ha szeretnék mellé szedni Pump-FX et vagy Trans-FX-et ,akkor azt hogyan kéne ? Feltételezem hogy nem azzal lenne a szinten tartás, esetleg elég lenne edzés előtt vagy után 1 adag, vagy már alapjába véve hülyeség h így szedjem és előbb nézzem meg a sima monohidrát hatását? ( olvastam h pump/trans FX nél jobban megmarad a hozott tömeg ,független attól h jó a kajám mind monohidrát mind pump/trans nál) a Következő kérdés ebből is ered : olvasgattam, és nem találtam meg ,hogy mi a különbség a trans-fx és pump-fx között. valaki kisegíteni melyik mire alkalmasabb ?

és végül: Akadna itt egy segítőkész ,évek alapján tapasztalt testépítő aki megnézné az edzés- kaja tervem hogy rendben van-e, én nem találtam kivetni valót :P ezért kellene 1 hozzáértő segítsége. Köszönöm előre a segítő válaszokat és akinek küldhetem a 2tervet,az is írjon. köszönöm


2011. szept. 11. 18:59
1 2
 1/14 dirtboy ***** válasza:

nem tudom mit olvastál a töltésről de valami félre érthettél.

ha veszel full force-os kreatint akkor minek másfajta?

megveszed és kész,azzal végig csinálod a kúrát,egy kúrára elég bőven 500-600g monohidrat.

2011. szept. 11. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 oyeacch ***** válasza:

Trans fx-et én csak edzés után nyomnám, és akkor nem kell belőle sok.


Trans fx egy Cukor nélküli transzportrendszer olyan adalékokkal, amik segítik a kreatin felszívódását, pump meg egy sima pezsgő monohidrát. Semmi különös.


Az edzés meg kajatervet meg másold be ide, aztán írunk rá valamit.

2011. szept. 11. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

5:30 1. étkezés

10g kreatin+víz

40g dextróz


6:30 2. étkezéz

100g Zab

3dl Tej

30g Simple Whey


9:45 3. étkezés

1/2 adag Jumbo


12:45 4.étkezés

2 tojás

100g kenyér


14(15):30 5. étkezés

100g Zab

3dl Tej

30g Simple Whey


Edzés


19:00 6. étkezés

Jumbo+kreatin


20:00 7. étkezés

100g csirkemell

100g rízs


22:00 8.étkezés

50g túró

50g kukorica


köszi a válaszokat. úgy értettem, hogy van e értelme használni pump-trans FX-et, a monohidrát mellett, el lehet e érni vmi durvább hatás esetleg vagy valami olyat amiről nem tudok :) de ezek szerint nem. az edzéstervet is mindjárt átformázom és beillesztem.

2011. szept. 11. 19:44
 4/14 A kérdező kommentje:
bocsi még annyi,hogy mind2 Jumbo részél 1/2 adagra gondolok
2011. szept. 11. 19:45
 5/14 oyeacch ***** válasza:

Sok a tápkiegből származó tápanyag, és kevés a kajából származó, de ha nem tudsz több kajára szert tenni, akkor így se rossz.


testsúlyt még nyomjál ide.


Pump fx től semmit nem kell várni, trans fx től se, ezek csak megtöbbszörözik a kreatin felszívódását, főleg a trans fx.


Ha durva hatást akarsz akkor, ha már edzel egy ideje, próbálj ki valami edzés előtti energizáló/bedurrantót.

2011. szept. 11. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

A hét

1.nap

Mell:

fekvenyomás 2 kezes

45° fekvenyomás 2 kezes

negatív 2 kezes

összetolás

tárogatás gépen


Tricepsz:

letolás csigán

állva egykezes fejfölött

lórúgás

sittes tolockodás


2.nap

Hát:

húzódzkodás

lehúzás csigán tarkóhoz

lehúzás csigán mellhez

T-rúd


Bicepsz:

egykezes befordítós

francia rúddal

húzódzkodás szűkfogással

lapsúyos Scottpad


3.nap

Váll:

nyomás nyak mögül

oldalra emelés

előre emelés

hátsóvállgép


Csuklya:

2kezes rúddal


4.nap

Láb:

Comb:

Lábnyújtás(bemelegítés)

Guggolás

Lábhajlítás (deadlift?)

Kitörés

Vádli:

állva gépen


B hét


1.nap

Mell :

fekvenyomás 1 kezessel

45° os nyomás 1 kezessel

negatív 1 kezessel

tárogatás padon 1 kezessel


Tricepsz:

tolockodás

szűknyomás

lehúzás kötéllel

homlokhoz engedés franciával


2.nap

Hát:

húzódzkodás (megtartás:3mp)

döntött törzsű evezés

fűrész

evezés szélesfogással


Bicepsz:

koncentrált 1kezes

egyenes rúddal

kalapács kötéllel

1 kezes scott-padon


3.nap

Váll:

Nyomás nyak mögül 1 kezes

1kezes emelés oldalra

nyomás mellről

hátsóvállgép


Csuklya:

1 kezes vállvonogatás


4.nap

Láb:

Comb:

lábnyújtás (bemelegítés)

Guggolás keretben

Lábhajlítás(deadlift?)

kitörés

Vádli:

Állva gépen



Majd befejezésül:Nagy intenzitású,intervallum edzés


5 széria:

1széria= 60mp "sprint" majd 60-90 mp alacsony intenzitás "~séta"


hasizom minden edzés végén. Testsúly : 65 kg és 175cm körül vagyok. 3/4 éve edzem. Ha a reggeli fehérjét 2 tojásos rántottával helyettesítem akkor rendben lenne gondolom, esetleg a délutánit is valamivel, csak még nem jöttem rá hogy mire :) gondolom valami lassú felszívódás lenne jó.

2011. szept. 11. 19:57
 7/14 A kérdező kommentje:
esetleg ha nem a legjobbak a gyakorlatok, pont most találtam ezt az oldalt (vagyis ezt a cikket csak). Gyakorlatokat nézve, ezeknek is elég kellene lenni, vagy talán jobb is lenne így ? [link]
2011. szept. 11. 19:59
 8/14 oyeacch ***** válasza:

Ha mindenből 4 x valamennyit csinálsz, akkor ez így sok. Tricepszre 4 gyakorlat? Elég 3. De inkább sorozatot írok. Szóval tricpeszre bőven elég 12 sorozat. Bicepszre 10.

Hátedzés jó, viszont alsó hátat is edzeni kell, iktass be hiperhajlítást vagy felhúzást.

Váll jó, Lábba beraknék merevlábas felhúzást.


2 egész tojás 10g fehérje. kevés. Egyszerre 5 tojást szoktam megenni. De legalább 4et. Ráadásul vannak ezek az S-es tojások, na abból csillió millió kell.


Linkhez:


Te edzésmúltaddal nem edzünk 2x minden izmot.


Amúgy az izomcsoportokra jók benne a gyakorlatok, kivéve vállnál felesleges 2 nyomást csinálni, és lábba kell több gyakorlat.

2011. szept. 12. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

szuper . köszi szépen a választ ! amikor írtad a sorozatot h tricepsz bicepsz 10-12 az az ismétlésszám igaz? és 4 a sorozat ?

köszi szépen mindent, akkor ma még átalakítanám. még egy kérdés. Lefekvés előtt gondolkodtam el, hogyha hot-blood hatására a az NO miatt is ,jobb a táplálék felszívódása,vagyis jobban megmarad, akkor érdemes lenne e kreatin kúra mellé beiktatni, hogy több maradjon meg ha vége a kúrának ?! hello

2011. szept. 12. 07:03
 10/14 oyeacch ***** válasza:
Nem, nem ismétlésszám hanem sorozat. Azért nem írtam, hogy 3 gyakorlat, mert csinálhatsz 4 gyakorlatot is, de akkor bele kell férned a sorozatszámba, tehát nem csinálhatsz mindenből 4et.
2011. szept. 12. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!