Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Mi a véleményetek az edzésterv...

Mi a véleményetek az edzéstervemről?

Figyelt kérdés

Anyagi okok miatt 4-5 hónapja konditerem helyett itthon edzem saját testsúlyos gyakorlatokkal (fekvőtámasz, húzódzkodás, tolódzkodás). Természetesen vesztettem izomtömeget, leginkább a combom és a vállam épült le.


Ezért most úgy döntöttem, hogy heti 1-szer elmegyek konditerembe, az még belefér és 2-szer pedig itthon edzem, ahogy eddig is, továbbá hamarosan lesz 2 db 10 kg-os súlyzóm.


A kérdés tehát az, hogyan rakjam össze az edzéstervem? Milyen gyakorlatokat csináljak a konditermes edzésnél? Mindent nem lehet belesűríteni, ezért úgy gondoltam, hogy azokat a gyakorlatokat csinálom, amit nem lehet mással helyettesíteni. Így ez egy kicsit össze-vissza teljes testedzés lesz, ahol mindent edzek, de az elmaradt izomcsoportokat jobban.


Én így gondoltam:

Hétfő-itthon: fekvőtámasz, fejfölé nyomás egykezes súlyokkal, oldalemelés, tolódzkodás, tricepsz nyújtás, felülés


Szerda-konditerem: guggolás, combhajlítás-combnyújtás szuperszettben, fekvenyomás, tárogatás, hiperhajlítás, csigás evezés vagy döntött törzsű evezés, vállból nyomás, csigás oldalemelés, bicepsz francia rúddal, tricepsz letolás


Péntek-itthon: kitörés egykezes súlyokkal, húzódzkodás, döntött törzsű evezés egykezes súllyal, koncentrált bicepsz, felülés


Így heti 2-szer kapna terhelést minden izomcsoport. Mit szóltok ehhez?


2011. szept. 8. 13:38
 1/1 anonim ***** válasza:

Hogy mit szólok??

Láttom te is ebben a tévhitben élsz ,hogy "gyurjunk halálra egy izom csoportott "Felesleges 1 héten elég meg dolgozni ,de a legfontosabb,hogy legyen diétád enélkül csak pénz kidobás lemenni.

2011. szept. 8. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!