Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Capoeira otthon? (bővebben lent)

Capoeira otthon? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Nagyon szeretnék capoeirázni de sehol nincs a megyémben :(

Így hát arra gondoltam hogy otthon szeretném elkezdeni, és így egyedül elég nehéz lesz. Már kinéztem egy könyvet "Capoeira: avagy a táncba rejtett harc". Ha valaki olvasta már vagy tud egy másik könnyvet azt szívesen fogadom :) Szerintetek hogy kezdjek bele egy capoeira edzésen miket csináltok, hogy kell elképzelni egy edzést?


2011. aug. 28. 18:18
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
27%

nem ismerem, sajnálom.

gondolom nem a kungfu edzőt kérdezted amúgy :) mert van itt.. több minden. meg kell nézni egy edzést, beszélni az edzővel, összehasonlítani te mit akarsz tanulni, ő mit tanít (ölni, védekezni, vagy csak formagyakorlatokat és harcolni nem..)



egyébként, amin fennakadtam:


"A kung fu zsenialitása és gyengesége is a sokoldalúságában rejlik**** MIFA.SZ?***. Pl: egy átlagos kung fu gyakorlónak is el kell sajátítania a következőket:


chi kung (légzőgyakorlatok)

tai fu kung

tai fu tek (kéz és láb alaptechnikák)- shüei chiao (dobástechnikák)

chuan shu (páros technikák)- tao fa (esésiskola)

formagyakorlatok (öt állat forma, fegyveres formagyakorlatok: ben gui, küen, tao kard)

tzü wei shu (önvédelmi technikák)

sanda (küzdelem)

wu shu (akrobatikus harcművészet) ***még egyszer, MI? akrobatikus harcművészet? FACEPALM***

2011. aug. 30. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

ezeket észre se vettem :D

egyébként ő egy személyben oktat mindent, ami az oldalon található, tehát kungfut, capoeirát meg tai chit és parkourt :D na jó ez így tényleg vicc :D

2011. aug. 30. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
47%

igen? egy edző? O_o


hát nem tudom.. háttal nem kezdünk mondatot..

azért én ahogy a harcművészetet látom, nem fér bele az, hogy ha megtaláltam a legjobb stílust (persze ilyen nincs, de az én kungfum mégis az ;) ) akkor még capoeirát meg parkourt is oktatok.. legfeljebb a pénzért mondjuk lehet. én is oktatnék majd kravot, lesza.rom hogy gyenge, ha arra van kereslet, akkor felőlem..

2011. aug. 31. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 Mindigfuto Benvenuto válasza:
A capoeira alapból társas tevékenység. Egyedül csinálni nem igazán lehet...
2012. ápr. 17. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 Nacui válasza:
Szia. Nem akarok hülyeséget mondani. Nagyon nehéz! De könnyíthetsz a dolgokon egyszerű talajtornával. Általában sulikba szoktak ilyen edzéseket tartani, ezekben vannak szaltók, kézen átfordulások, hasonlók amik ebben a harcművészetben szerepelnek. Ha ezeket elsajátítod nagyobb az esély a megtanulására, én is így csinálom:)
2012. szept. 18. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!