Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Capoeira otthon? (bővebben lent)

Capoeira otthon? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Nagyon szeretnék capoeirázni de sehol nincs a megyémben :(

Így hát arra gondoltam hogy otthon szeretném elkezdeni, és így egyedül elég nehéz lesz. Már kinéztem egy könyvet "Capoeira: avagy a táncba rejtett harc". Ha valaki olvasta már vagy tud egy másik könnyvet azt szívesen fogadom :) Szerintetek hogy kezdjek bele egy capoeira edzésen miket csináltok, hogy kell elképzelni egy edzést?


2011. aug. 28. 18:18
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
sok sikert. kb annyi esélyed van, mint könyvből megtanulni zongorázni...
2011. aug. 28. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

ismerek olyat, aki járt, de edzővel se ment könnyen az elején, szerintem szinte esélytelen, hogy egyedül normálisan megtanuld.

esetleg nézz youtube videókat vagy itt jó kis film [link]

de a csoportos, edzős edzés elengedhetetlen amellett, hogy olvasol róla, meg nézel videókat.

2011. aug. 28. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Értem :( Azért köszönöm a válaszokat (menta zöld kéz), aki esetleg még hozzáfűzne valamit szívesen várom... Esetleg nem tudtok mondani egy helyet Nyíregyházán vagy a közelében ahol van Capoeira vagy ismertek 5-6 embert akik néha összejárnak edzeni?
2011. aug. 28. 20:05
 4/15 A kérdező kommentje:
És a Google-ban már rákerestem SEMMI...
2011. aug. 28. 20:09
 5/15 anonim ***** válasza:

Ha google-n nem találtad, akkor nagyon valószínű, hogy nincs is. Nem tudom, mit javasolhatnék, talán költözz pestre, ott van minden xD

Esetleg próbálj ki mást, aztán előbb-utóbb biztos nyílik vmi capoira klub ott is, vagy a közelben.

amúgy itt vannak zenék [link]

2011. aug. 29. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Kösz :D Mondjuk a Pestre költözés kicsit eléggé kivitelezhetetlen mert még csak 15 éves vagyok... :(
2011. aug. 29. 08:59
 7/15 anonim ***** válasza:
47%

Kedves Kérdező!

M.országon ha 1-2 tucat ember oktat valódi capoeirát, úgyhogy semmivel sincs kevesebb esélyed megtanulni ezt a harcművészetet, mint több száz keményen táncoló embernek, akik edző keze alatt dolgoznak nyilván sokat, és keményen.


viszont edző nélkül a táncmozdulatok is elég érdekesen fognak menni. ha találsz egy partnert, akivel tudnátok segíteni egymásnak, akkor gyakorolhatnátok "valamit" ami ilyen tánc-szerű. ez simán lehetne az a szint, ami Magyarországon a capoeira.

2011. aug. 29. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
.Aczél.! nem ismered véletlenül [link] az itteni edzőt, róla mi a véleményed?
2011. aug. 29. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
47%
Nem lehet semmilyen küzdő sportot megtanulni otthon , ez olyan mintha könyvből tanulnál sexelni és elképzelése a szexnek a gyakorlat . Ezek olyan dolgok amik nem mennek terem és partnerek nélkül . hiába tanulnád évekig otthon egy olyan aki bunyózott egy kicsit mások ellen sokkal tapasztaltabb lesz mert ezt így lehet megtanulni . Zongorázni amúgy meglehet tanulni könyvből ,de csak ha van zongorád is mellé :)
2011. aug. 30. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
47%
Még annyit hogy ezek a könyvek azoknak vannak írva akik csinálják a sportot mert segít megérteni hogy mit csinálsz , meg hogyan edz
2011. aug. 30. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!