Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Melyik a legkeményebb harcművé...

Melyik a legkeményebb harcművészet vagy küzdősport?

Figyelt kérdés
2011. jún. 17. 20:24
1 2 3 4 5 6
 41/52 A kérdező kommentje:
Ja és még egy mit gondoltok a Kudoról (Daido Juku) ?
2011. jún. 19. 13:40
 42/52 anonim ***** válasza:

láttam már róla videót, és nem rosszul nyomják :)


thai: az ong-bakban bokator van. főleg a 2. és 3. részben!

a muay boran pedig de, leszármazottja a bokatornak :)

2011. jún. 19. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/52 anonim ***** válasza:
A kudo szintén sport, a kudo a japán MMA lényegében, nem igazán utcára való.
2011. jún. 20. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/52 anonim ***** válasza:
Szerintem nincs ilyen, hogy legkeményebb legjobb harcművészet vagy küzdősport. Mindegyiknek megvan a maga előnye és hátránya. Azt tudom ajánlani, hogy próbáld ki őket és ha sikerül csinálj úgy mint Bruce Lee :)
2011. jún. 26. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/52 anonim válasza:
A válaszokat nem olvastam végig , lehet h már írt valaki az MMA-ról , én arra járok egy ideje . Szerintem az nagyon előnyös utcára ,bár lehet h csak az edző miatt ,mert ő úgy tartja az edzéseket h kifejezetten az utcára is fel készít mindent , elmondja a dolgokat h ez h működik a ringben , és h az utcán :)
2011. júl. 3. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/52 -smn- ***** válasza:
Amúgy most komolyan... ti milyen nadrágban mászkáltok utcán? Feszülős bőrnaciban? Csak mert én egy sima farmerban is simán rúgok fejmagasságban. Igen, cipőben is.
2012. júl. 21. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/52 anonim ***** válasza:

13:59


Lehet, hogy tudsz rúgni farmerban, de közel se olyan hatékonyan, mintha rövid gatyában és fél óra nyújtás után lennél. ;)

2012. aug. 5. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/52 anonim válasza:
Attól függ hogyan akarsz verekedni . A legjobb ha érzed hogy balhé lesz ne várd míg ütnek , te üss először és jól találd el akkor vége is a kötekedésnek. Persze ahhoz hogy jól tudj ütni kell egy tapasztalat pl: boxban , egy jó boxoló aki régebb óta űzi lehet erősebbet üt mint egy agyongyúrt állat a konditeremből . De ha te kapod be ezt az nem jó . A legtöbb sport a védekezésre is tanít , én ezért szeretem a boxot ha jók a reflekszeid bármi elől elhajolsz és adneralinnal teli hejzetben is tudsz lépni. A rudosásról annyit hogy ha a térdét rúgod a legjobb főleg ha az illető közben téged néz. Am lehet hogy 6 emberből 5 öt le tudsz verni de 6. ,ár lehet hogy odabasz. de a sport lényege nem a verekedés hanem az önuralom fejlesztése és a kihívás legyőzése .
2013. jan. 10. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/52 anonim válasza:

Ha nagyon sok időt bele ölsz akkor ilyesmi mint a karate, kung fu stb. mivel ezek mesteri szinten bármilyen ellenfél ellen hatékonyak mert a saját erődhöz(engem megöltök ezért a kifejezésért) hozzá adod az ellenfélét és mindet ellene fordítod viszont itt hihetetlen gyors reflexeid kell legyenek és persze te is gyors kell legyél.


Namármost mivel ez évtizedekbe telik van itt olyan effektíve hamarabb hasznos igazából nem is egy küzdősport hanem több együtt a legeffektívebb 1: ökölvívás mindenképp mivel megtanít ütni és elhajolni 2: valami keletiesebb küzdősport mint karate itt a gyors reflexek kellenek 3: akármi ami önuralomra és gyors helyzet megoldásra tanít 4: testedzés lehet az kondi vagy saját edzésprogram de minél több izom annál erősebb vagy persze magadhoz képest. Ha ezt a csokrot mind betartod csak egy kis sárga pattogó vilám fog leverni de egy böszme állat se aki azt hiszi nagyfiú mert nagyobb a bicepsze.

2013. jún. 10. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/52 anonim válasza:

Hülyeségnek hangozhat, de a Szumobirkózás is nagyon kemény. Van hogy a birkózókat vasléccel(!) ütik lilára, hogy brják a fájdalmat. Egy jól megtermett 200 kilós Szumós elég kemény ellenfél lehet, főleg ha elkap.


Ha valaki rögtön rávágná, hogy "egy ütést bekap, és összeesik", annak ajánlanám figyelmébe Akebono pályafutását, aki miután Szumo-ból kiöregedett, vén fejjel elment K1-ezni, és még ha nem is futott valami nagy pályafutást, az ütéseket elég jól bírta. (Már ha nem egy Semi Schilt kaliberrel került össze)

2013. nov. 22. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!