Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Melyik a legkeményebb harcművé...

Melyik a legkeményebb harcművészet vagy küzdősport?

Figyelt kérdés
2011. jún. 17. 20:24
1 2 3 4 5 6
 31/52 anonim ***** válasza:
11:11 Igazad van. :)
2011. jún. 19. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/52 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy működik a muay boran, de ha csak 1-2 mester oktat, és csak pár tanítványnak, és thaiföldön is ritka dolognak számít akkor így már csak egy kihalóban lévő harcművészetről beszélünk, ami ugyan lehet, hogy hatékony, de semmivel sem hatékonyabb a többi katonai stílusnál. Régen a kambodzsai (pontosabban az akkori Khmer birodalom)harcművészetekből fejlődtek ki a Thaiföldi vagy is az akkori Sziám harcművészetek. Szóval a bokator előbb volt, lehet hogy nem közvetlen leszármazottja a muay boran, de az is khmer eredetű harcokból származik.
2011. jún. 19. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/52 anonim ***** válasza:
Egyébként a kérdező nyilván azért kérdezi, mert önvédelmet szeretne tanulni, és itt Magyarországon szeretne edzésekre járni.
2011. jún. 19. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/52 anonim ***** válasza:
Így jobban hangzik mint az hogy "koppintás". Egyébként igen eléggé kevés mester van Thaiföldön is aki tanít Muay Boran-t de érdemes inkább ott Muay Chaiya után érdeklődni. Kitudja, az a pár tanítvány is még lehet mester és még tőlük is tanulhatsz. Amúgy, nagyon sok ember nem is tudott a Muay Boran létezéséről amíg nem jött ki az Ong Bak :)
2011. jún. 19. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/52 anonim ***** válasza:
Lehet, de az is lehet hogy csak felrakta a kérdést mert érdekli a válasz de nem biztos hogy tanulni is akarja. Az is lehet hogy már tanul valamit de még mindig kiváncsi. Kitudja, de fent fel lettek sorolva amit Magyarországon lehet tanulni és utcára is hatékonyak. Én egyébként a Wing Tsun-t választanám.
2011. jún. 19. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/52 anonim ***** válasza:

Ez mind igaz mait elmondtál. De egy átlagos magyar állampolgár, ha önvédelmet akar tanulni, akkor olyanra gondol, hogy: beléd kötnek a diszkóba, utcán bepofázik pár cigány, ki akarnak rabolni, a legrosszabb pedig ha késsel támadnak.

És hidd el magyarországon, az ökölvívás, birkózás, wing tsun, savate, ju-jitsu, judo. a hatékony amit itthon jól oktatnak, és jó utcára, a többi az versenysport.

Lehet hogy thaiföldön van pár jó muay boran mester, de nem hiszem, hogy a kérdező csak ezért ki akarna-e költözni több évre thaiföldre, hogy ezt jó szinten kitanulja. Pénz is kell, hozzá, nem kevés. A kérdező nyilván itthon keres valami edzést

2011. jún. 19. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/52 anonim ***** válasza:
A wing tsun-t választanád az ő helyébe? Én is. Bár a boksz és a birkózás és a ju-jitsu is igen jó.
2011. jún. 19. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/52 anonim ***** válasza:
Csak azért mert én régen 4. osztályos lehettem és jártam Wing Tsun edzésekre és jó volt igazából csak akkor még nem bírtam azt hogy 4 órakor vége a sulinak és 5 órakor meg az edzés. Amúgy az ökölvívás az jó de a Jiu-Jitsu-t én azért nem kedvelem annyira mert akármikor látom őket akkor a földön vannak és ha utcán megtámadnak nem hiszem az lesz az első hogy a betonon fogtok harcolni hogy a testetek a földhez ér meg hasonló. De lehet hogy tévedek.
2011. jún. 19. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/52 anonim ***** válasza:

Ha beszélhetnék a cigányos dologról is amit irtál.


Régebben nem volt a rasszizmus ilyen elterjedt Magyarországon. Visszagondolva nagyon sok cigány és magyar ismerősőm, osztálytársam volt és ekkor még nem is gondoltunk ilyenre hogy ő cigány vagy magyar. Nem is tudtam az ilyenekről, csak annyit tudtam hogy ő kicsit barnább a másik kicsit fehérebb és ez van. Nem zavart a dolog. Régebben az emberek nyitottabbak voltak és megbízhatobbak. Ma már a pénz dominál és mindenki a pénzt akar bármilyen áron. Nem tudom hogy kezdődött ez az egész de a cigányok sem kivételek. Ők csak ki tudják használni a jogokat ahogy kell és ezt egy magyar is ugyanúgy megteheti. Ismerem az ő kúltúrájukat is és én elfogadom a zenét, hagyományokat, szabályokat meg a hasonló dolgokat. Én az ő életstílusukat és gondolkozásukat is ismerem. Sok magyar ember nem képes pozítívan gondolkozni és nem képes elfogadni más embert és ítélkezik kúltúra, bőrszín szerint. Pedig mennyivel jobb lenne ha mindenki barátként tekintene mindenkire és rájönnénk hogy közös erővel lehet csak győzni. Az állam és a politikusok állnak fölöttünk akikre nem barátként kéne tekintenünk mert miattuk tart itt az ország és ne mondja nekem senki hogy nem így van. Rendőrők vertek már nagyon sok embert és agresszívabbak mint akik a börtönben vannak és mégse történik semmi. Nekik van hatalmuk és a politikusoknak is van. Hatalom kell nekik csak és pénz. Másról nem szól az egész.

2011. jún. 19. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/52 A kérdező kommentje:
Rendben van köszönök minden választ!:) Nem kell vitázni.:) Majd elmegyek az edzésekre és ami nekem tetszik járok rá.
2011. jún. 19. 13:38
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!