Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Újra kezdeném a futást. De...

Újra kezdeném a futást. De hogy? Sok választ szeretnék. Bővebben lenn

Figyelt kérdés

1 éve kezdtem a futást, mostanában valami miatt nem nagyon bírtam (többször begörcsöl a talpam környékén, fáradékony vagyok) Pedig elég kitartó voltam még 4 hónappal ezelött. Most 4 hete, hogy nem futok. És látni, hogy fel jött rám pár kiló (csak a fenekemre).

És most újra szeretném kezdeni a futást, előröl.

Eddig lehet túlzásba vittem, mert nem volt pihenő nap, és nem étkeztem normálisan.

Úgyhogy sok tanácsra lenne szükségem, fogyás, szálkásodás a cél: Mit ehetnék? Hogy fussak? meg mindenre kíváncsi lennék. 17/L


2010. júl. 1. 15:29
 1/3 anonim ***** válasza:

Szerintem: Fuss minden nap fél órát, vagy minden másnap 1 órát. Mindig időtartamra fuss, sose távra. Ahhoz hogy fogyj, minimum 20 percig, de inkább 45-60 percig egy bizonyos magasságba kell tartanod a pulzusodat. Ergo tötyögni nem érdemes, rendesen kocogj.


Próbálj meg napi 4-5x enni, de van aki 6-ot javasol, ahogy neked megfelel, de kis adagokat, sose "fald tele" magad. Hogy pontosan miket ehetsz, járj utána magadnak, ide nagyon hosszas lenne leírni, de persze amit mindenhol hajtanak: kerüld a fehér kenyeret, cukrot, rántott húsokat, és kevés vagy egyáltalán semmi szénhidrát 6 óra után, és sok alvás. Egyél sok zöldséget, brokkoli, kukorica, borsó, csirkemell stb.


Amit viszont rühellek amikor kérdeznek: mikor lesz eredménye? Hát 2 héten belül nem. Türelem, kitartás, motiváció, önfegyelem. Ezek nélkül nem érdemes bele kezdeni.

2010. júl. 1. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én már sokszor leírtam, tudom, hogy falra hányt borsó, de még egyszer nekifutok:


Szóval, rossz ez a szemlélet, hogy azért, futok, hogy fogyjak, hogy szép legyek stb. Ebből semmi más nem jön ki, csak ilyen hülye felbuzdulások, meg visszaesések, aztán a végleges abbahagyás. Szóval miért is futok én? Mert szeretem. Mert az ember számára a futás létszükséglet. Mert jól érzem magam tőle. Mert rosszul érzem magam nélküle. Tehát ez egy belső szükséglet, és nem egy külsődleges kényszer. Rajtam egy deka túlsúly sincs, mégis futok.


Próbálj ráhangolódni a futásra, ráérezni az ízére, és megszeretni. Másképp nem megy! Egyébként meg a fokozatosságot javasolom. Egyre hosszabb távokat, és mérsékelten a sebesség is növelhető. Hogy mikor és mennyit, azt szerintem ne mástól kérdezd! Én elmondhatom neked, hogy én hogy csinálom, de az valószínűleg nem érvényes rád. Hallgass magadra, és a szervezeted tökéletesen megmondja, hogy mikor, mennyit és meddig. De ehhez szeretni kell a futást.

2010. júl. 1. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Sokszor egyél keveset, rendszeresen, estemár ne,

ha nem megy a futás akkor sétálj

2010. júl. 1. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!