Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Kimentem futni, és mindenem...

Kimentem futni, és mindenem fáj. Akkor miért sulykolják az életmód-tanácsadók, hogy sport így sport úgy, adjunk bele mindent?

Figyelt kérdés
Komolyan, mindenhol motivációs szöveget olvasok, hogy "csináld, ne add fel, küzdj, adj bele mindent!" úgyhogy pontosan ezt tettem. Természetesen bemelegítettem előtte, és megindultam futni. Már az első 3 kilométer után elkezdett fájni a térd mögötti hajlatom, de hát mindenki azt mondja, adjak bele mindent, akkor folytattam. Később mindkét térdem porcai elkezdtek fájni, de "csináld tovább" nem? Ez a nagy szöveg.Tovább futottam, végül a bokáim is elkezdtek fájni, és egyszerűen a sok összeadódó fájdalomtól már képtelen voltam tovább menni, ordítanom kellett, annyira fájt. Kénytelen voltam megállni, hiába vitt volna még tovább a szívem, és a mentalitásom. Végül hazasántikáltam, és most itthon ülök, ha akár a WC-ig is el kell gyalogolnom, az összes fájdalomreceptor kegyelemért könyörög a lábamban, kezdve a bokától, a térden át a hajlatokig. Pedig mondom, kellőképpen bemelegítettem előtte. Akkor most mi legyen? Minden futás után ez lesz? El se jutottam az endorfin termelődésig, mert széthullott a lábam. Így hogyan akarjak kitörni a fásult mindennapokból?

2019. jan. 20. 19:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Talán fokozatosan kéne szoktatni magad a futáshoz, az izületeknek is meg kell erősödniük, meg az izmoknak is.
2019. jan. 20. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A§Vi válasza:
100%
Az előzővel egyetértek. 10 éve minden egyes nap van minimum egy edzésem,de a szaladástól mindig fáj mindenem. Igaz hogy a bokáimmal is van/volt baj,abból következik a térd fájásom is. Még IT Band szindrómám is van,az kifejezetten a szaladástól.. Szóval én annyit tudok tanácsolni hogy fokozatosan fogj neki, nem baj ha a fizikumod jó, bírnád tovább. A szervezeted,izuleteid is hozza kell szokjanak. Nekem is van 40 perc laza szaladásos edzésem is s 2 óra hosszú is. Nem annyira a motiváción van a lényeg szerintem. Inkább az egészséged tartsd szemelött. Ezek szerint ha ilyen jól bírod akkor nincs is ekkora motivációra szükséged.. Vagyis szerintem az ilyen túlzott motiváció a 140 kilósoknak kell akinek minden egyes lépes kínszenvedés, még az elején is
2019. jan. 20. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm, nagyon pozitív volt ezeket olvasnom. Esetleg legközelebb megpróbálok venni térd és bokaszalagot, hátha segítenek. De ha nem, nem fogom túl erőltetni magam. Majdcsak megerősödik :)
2019. jan. 20. 20:12
 4/11 A kérdező kommentje:
Szalag alatt azokat a mágneses gumis cuccokat értem, nem cinikus humorral a lábban elhelyezkedő szalagokra :D
2019. jan. 20. 20:14
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Hallod Forest, legalább pinyóztál volna pár évtizedet előtte! Azok a testépítőknek meg a pocakos biztonsági őröknek szólnak, ne zavartasd magad ki a világból velük!
2019. jan. 20. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Azért ez a butdaság és az abszolút dilettantizmus kategória, ugye tudod?

Nem kell ahhoz 3 diploma, hogy felismerjem a latológiás fájdalmat. Van az izomláz, ameg van olyan, mint -ahogy te is felismerted - pl. porcfájdalom, szalaghúzóadás. Miért nem hagytad abba, ha tudtad, hogy gáz van?

De amúgy remélem, hogy ez valami troll kérdés csak.

2019. jan. 21. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Ha én egy troll vagyok, akkor ezek a plakátok mégis mik?


[link]


Most csak hirtelen ezt találtam, de az egész konditerem ilyenekkel van tele. Én csak hittem nekik. De ezeket be kéne tiltani.

2019. jan. 21. 14:19
 8/11 anonim ***** válasza:
Versenysportoknak tartozéka a fájdalom, de csak mert a határokat feszegeted és mert sokszor anaerob az edzés, tehát folyamatos izomláz is jár mellé. Oda el is kell jutni, nem egy-két alkalom lesz.
2019. jan. 21. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
ok ok. Troll vagy. :D
2019. jan. 21. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Na jó lebuktam. Beismerem, én vagyok Udong, a vénséges vén hegyi troll. Tervem hogy rabigába hatjtom az emberiséget de előtte még kiírok mindenféle hülye hérdést.
2019. jan. 22. 21:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!