Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Most leszek 15 éves,67 kiló...

Most leszek 15 éves,67 kiló vagyok, és 175 cm. Szálkásítani szeretnék?

Figyelt kérdés

Szálkásítani szeretnék, és azt hallottam hogy kis sullyal csináljak sokat, de mennyi kg-sal? és miből mennyit

Máshol azt hallottam hogy ez hülyeség.

Ha jól tudom fontos a diéta és a futás is, de mit ne egyek?


2010. jún. 26. 18:47
 1/5 anonim ***** válasza:

Valóban hülyeség, az hogy szálkásodsz vagy izomtömeget növelsz kizárólag a kajáláson múlik. Az alap a sok fehérje, tömegnövelésnél sok szénhidrát (túlzásba ott se szabad esni mert akkor zsírosodsz), szálkásításnál visssza kell fogni a fehérjét.

15 évesen én még nem fognék bele súlyzós edzésbe, tönkremész, hiszen még csontjaid nagyban nőlnek, ízületeid sem fejlődtek ki. Várj még azzal pár évet, 17-18-ig. Hetente-2 hetente egész tested bedurrantod, minden izomcsoportot egy hosszú edzésen, úgy még elmegy.


Végezz sok kardió mozgást (kardió nem = aerob mozgással!), menj el naponta kocogni (nem futni!) fél órát-1 órát, vagy 1 órás laza tekerés kényelmes tempóban, de a legjobb ha reggel fölkelsz, éselmész sétálni egy nagyot. ;) Itt a nyár, ráérsz, fölkelsz 6-7kor, sétálsz egyet, közbe zenét hallgatsz v mittom én, de az a legjobb. Ha már olyan mozgást végzel, h nagyban megemelkedik a pulzusod (gyorsan futsz, erőteljesen tekered a bringát), átmegy aerob mozgásba, és az már izombontással jár, és abbamarad a zsrégetés.

Zsírégetés=alacsony inzulinszinten végzett mozgás, ami még nem megy át "izommunkába".

Sokan ezt nem fogják föl, legjob példa errre az az ember, aki nagyon lelkesen fut minden nap, majd meg szakad úgy kapkodja a levegőt, mégis dagadt, pedig már évek óta csinálja... Sajnos minden 2. fogyni vágyó ilyen.

2010. jún. 27. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

175 centi mellé meg a 67 kiló nem sok, én azt nem szálkásítanám. Ink izomtömeget kéne fölszedned, utána szálkásítani, mert akkor már lenne mit szálkásítani :). De még fiatal vagy a nagy súlyos edzéshez sztem.

Kérd ki egy tapasztalt ember véleményét, menjetek le olyanokkal terembe akik régóta csinálják (nem a haver aki zabálja a fehérjét ész nélkül, egy éve gyúr és hízott 10 kilót meg 5 centit nőtt a keze féle gyerekek, hanem rendes tapasztalt felnőtt ember aki ezt az utat már végigjárta), megnézitek mi az a súly ami még jó, és kezdj el tömegelni, fontos a kaja! ne egyél hulladékot, cukros szarokat, üdítőket kerüld, víz mehet, süti-csoki-cukorka stb... tabu, kenyérféléket-péksüteményt is amennyire lehet kerülni, sok húst enni, azt sem 10 liter olajba tocsogtatva átsütni, sok rizs, az nem hízlal, tészta is mehet de ne legyen cukros, ne egyél túl sok cukros gyümölcsöt sem, lehet enni de olyan hülyeségeknek h almanap stb... nem kell bedőlni, estére ne egyél sokat, salátát-soványtúrót-joghurtot-esetleg rizs-hús.

2010. jún. 27. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Gyenes Tamás Nűnű ***** válasza:

Heti három súlyzós edzés egész biztos, hogy jót tenne neked. Nem kell ész nélkül baromkodni a súlyokkal, nem a százhúz kilós fekvenyomás a cél.

175 cm-hez a 67 kiló inkább kevés. KEzdj el gyúrni, és meglátod, félév alatt látható hatása lesz.

Mellette lehet, sőt kell is futni, mert állóképességet nem ad a gyúrás, de mégiscsak kell hozzá.

2010. jún. 27. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
ekkora magassághoz és testtömeghez inkább építs izmot, szerintem nincs ott mit szálkásítani.
2010. jún. 28. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

1-2. vagyok, most látom mekkora baromságot írtam. Szálkásításnál nem a fehérjét kell visszafogni, hanem a szénhidrátot. :D

Am. ha előbb izomtömeget szedsz fel, és azt kezded el szálkásítani könyebb lesz. Mert nagyobb izomtömeggel jobban lehet szálkásodni, van mit alakítani, és több izom több zsírt bont.

2010. júl. 4. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!